63
">

رشته حسابداری و امور مالی در انگلستان

در سال ۲۰۱۵ میلادی، تعداد دانشجویانی که در رشته حسابداری در انگلستان شروع به تحصیل کردند، پس از چهار سال افول، حدود ده درصد افزایش پیدا کرد. همچنین در همین سال، نزدیک به هفت هزار متقاضی در این رشته ثبت‌نام کردند که نسبت به سال گذشته یازده درصد رشد داشت. این رقم در سال ۲۰۱۶ نیز افزایش پیدا کرد. در رشتۀ امور مالی، هم به لحاظ تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و هم به لحاظ تعداد پذیرش‌شوندگان، این ارقام بسیار بیشتر از رشتۀ حسابداری بود و در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار، بیش از دوهزار دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل شدند.

اما در کمال تعجب نرخ استخدام فارغ‌التحصیلان هر دو رشته نسبت به رشته‌های دیگر (چهل رشته برتر در میان شصت‌وهفت رشته) کاهش چشمگیری پیدا کرد. بااین‌حال، افرادی که پس از فارغ‌التحصیلی استخدام شدند، حقوق بالایی دریافت کردند. این افراد با دریافت دستمزد بیست‌وسه‌هزارپوند در سال ۲۰۱۵، در میان دارندگان بیست‌وپنج شغل پردرآمد جای گرفتند

دانشگاه لیدز (Leeds) که تا دو سال پیش در جدول این رشته تحصیلی در جایگاه دهم بود، به صدر جدول صعود کرد. دانشگاه‌های باکینگهام (Buckingham) و آلستر (Ulster) در بخش ارزیابی ملی دانشجویی (NSS)، به دلیل تدریس، بازخورد و پشتیبانی تحصیلی موفق به کسب بهترین امتیازها شدند، درحالی‌که دانشجویان دانشگاه سَوث بَنک لندن (London South Bank) و دانشگاه لانکستر (Lancaster) که جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص داده بودند، از دیگر جنبه‌ها اعلام رضایت کردند. دانشگاه اقتصاد لندن در دو بخش پژوهش و امتیاز ورودی دانشجویان، بسیار برتر از دانشگاه‌های دیگر بود؛ اما به دلیل امتیاز پایین در بخش ارزیابی ملی دانشجویی، نتوانست در صدر جدول ده دانشگاه برتر قرار گیرد.

علاوه بر این در این جدول نوسانات وسیعی در بخش اشتغال فارغ‌التحصیلان به چشم می‌خورد. نودوپنج درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه لافبرو (Loughborough) بلافاصله در مشاغل حرفه‌ای مشغول به کار شده یا به ادامۀ تحصیل پرداختند، اما این رقم در چهارده دانشگاه از میان نودونُه دانشگاهی که رشتۀ حسابداری و امور مالی در آن‌ها تدریس می‌شود، کمتر از پنجاه درصد است. انتخاب تنها یک دانشجو از میان پنج دانشجو برای استخدام، نیاز به احراز صلاحیت‌های بیشتری پس از فارغ‌التحصیلی دارد و با این ‌وجود تنها هشت درصد از دانشجویان موفق می‌شوند که به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار شوند.

برخی از دانشگاه‌های برجسته درصدد جذب دانشجویانی هستند که در A-LEVEL نمرۀ ریاضیات عالی کسب کرده‌اند، اما باوجود حدود صد دانشگاه در این حوزه، تفاوت گسترده‌ای در امتیاز ورودی دانشگاه‌ها وجود دارد. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به صدوپنجاه مؤسسه، رشته حسابداری را به‌صورت مستقل یا ترکیبی ارائه خواهند داد.

دانشگاه های برتر انگلستان در این رشته

  1. دانشگاه لیدز ( Leeds University )
  2. دانشگاه لنکستر ( University Of Lancaster)
  3. دانشگاه استرثکلاید (University Of Strathclyde)
  4. دانشگاه لافبورو (Loughborough University)
  5. ( =۴ ) دانشگاه کوئینز بلفاست (Queen’s University Belfast)
  6.  دانشگاه وارویک (University Of Warwick)
  7.  دانشگاه باث (University Of Bath)
  8. دانشگاه آلستر(Ulster University)
  9. دانشگاه اکستر ( University Of Exeter)
  10. دانشگاه گلاسکو (University Of Glasgow)

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این رشته و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از این رشته در انگلستان ، فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید .

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند