4
">

کار حسابداری در انگلیس

از سال 2015 میلادی تا امروز دنیا شاهد %10 افزایش تعداد دانشجویان رشته حسابداری در دانشگاه های اروپا و کشور انگلستان بوده است. بازار کار حسابداری در انگلیس و میزان استخدام کارمند، برخلاف آمار رو به رشد متقاضیان تحصیل در رشته حسابداری کاهش چشمگیری نسبت به سال 2014 داشته است. حسابداران در کشور انگلستان با توجه به میانگین درآمد بالا همواره جزو 25 مشاغل پر درآمد این کشور پیشرفته محسوب می شوند. فارغ التحصیلان رشته حسابداری در دانشگاه های انگلستان راحت تر از فارغ التحصیلان این رشته در دانشگاه های آسیایی شغل مناسب با درآمد بالا پیدا می کنند.

درآمد کار حسابداری در انگلیس

درآمد حسابداران در کشور انگلستان می تواند با توجه به عواملی مانند سطح تحصیلات و شهر محل کار و همچنین نوع شرکت دولتی و خصوصی که در آن کار می کنید متفاوت باشد. فارغ التحصیلان رشته حسابداری و مدیریت مالی می توانند در انگلستان در شرکت های بیمه، مشاغل مشاوره مالی، مشاغل بانکداری، تحلیلگر مسائل سرمایه گذاری و به عنوان حسابدار در شرکت ها کار کنند. طبق آخرین آمار شروع درآمد فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و امور مالی در کشور انگلستان برای افراد بدون تجربه از 18000£ (پوند) در سال و برای حسابداران مجرب از 22000£ (پوند) در سال می باشد. حسابدارانی که در شرکت های خصوصی و چند ملیتی معتبر کار می کنند و دارای تجربه کار هستند می توانند تا 45000£ (پوند) در سال درآمد از طریق این کار کسب کنند.

ساعت کار در انگلستان برای حسابداران حداقل 30 ساعت در هفته می باشد اما حداکثر رسمی برای ساعات کاری تعریف نشده است و این امر به توافق بین کارمند کارفرما باز می گردد. بطور کلی کار حسابداری در انگلیس از جایگاه اجتماعی مطلوب و درآمد نسبتاً خوبی برخوردار است که با توجه به امکانات زندگی در انگلستان مهاجرت کاری به عنوان یک حسابدار به این کشور را به انتخابی ایده آل تبدیل کرده است.

شرایط دریافت ویزا جهت کار حسابداری در انگلیس

برای مهاجرت کاری به انگلستان باید در مرحله اول یک دعوت نامه کاری مطابق تحصیلات خود از شرکت های معتبر انگلیسی یا کارفرمای انگلیسی دریافت کنید. معمولاً فراخوان های شغلی ابتدا 3 ماه در انگلستان آگهی می شوند و سپس 3 ماه در اتحادیه اروپا زیرا شهروندان اتحادیه اروپا به مهاجران ارجحیت دارند. اگر در این 6 ماه که آگهی در اتحادیه اروپا منتشر شد فرد مناسب برای شغل مورد نظر پیدا نشود کارفرمایان می توانند از مهاجران خارجی نیرو استخدام کنند.

اخذ ویزا درست بعد از پذیرفته شدن در آگهی استخدام کارفرما اتفاق می افتد و با معرفی کارفرما به عنوان اسپانسر مالی برای حضور در انگلستان بعد از 3 ماه الی 9 ماه نتیجه خواهد داد. حسابداران برای مهاجرت کاری به کشور انگلستان می توانند از ویزای مهارت شغلی با عنوان Skilled Worker استفاده کنند که زیر مجموعه ویزا 2 TIER می باشد. ارائه مدارک زیر برای دریافت ویزای کاری مهارت شغلی انگلستان لازم است:

 • مدارک شناسایی و گذرنامه با یکسال اعتبار
 • مدارک مربوط به تسلط به زبان انگلیسی
 • مدارک اثبات تخصص و مهارت مورد نظر
 • رزومه کاری مرتبط و متناسب با شغل مورد نظر
 • مدارک تحصیلی با ترجمه به زبان انگلیسی
 • مدارک دعوت نامه کار از جانب کارفرما انگلیسی

مسئله دریافت ویزا برای اشتغال به کار حسابداری در انگلیس از حساسیت ویژه ای برخوردار است لذا توصیه می شود با کارشناسان مجرب مشورت کنید و کار خود را به وکلای قابل اعتماد بسپارید.

کاریابی حسابداری در انگلیس

کاریابی در تمام کشورهای اروپایی از طریق موسسات کاریابی یا وبسایت های کاریابی آنلاین انتخاب بهتری نسبت به مراجعه به روزنامه های محلی است. موسسات کاریابی تمام حق و حقوق افراد را تضمین می کنند و قرارداد کار را با دقت فراوان بین کارمند و کارفرما نگارش می کنند. افرادی که از طریق موسسات کاریابی شغل پیدا می کنند معمولا از درآمد بیشتری برخوردار هستند. موضوع یافتن شغل مناسب و درآمد بالا ارتباط مستقیم با سطح رزومه متقاضیان دارد زیرا تنظیم یک رزومه فوق العاده کمک زیادی به افراد برای یافتن شغل می کند. در لیست زیر برخی از بهترین وبسایت ها و موسسات کاریابی معتبر انگلستان را برای شما علاقه مندان معرفی خواهیم کرد:

 • AGENCY CENTERAL
 • Graduate RC Agency
 • Step Ahead Agency
 • Fresh Mindes Talent
 • Hays Requirement
 • Badenoch & Clark
 • All Jobs UK Agency
 • Life Worth Agency
 • Penna Requirement Agency

توجه داشته باشید که رزومه تحصیلی شما باید به زبان انگلیسی به کشور انگلستان ارائه شود و تسلط شما به زبان انگلیسی می تواند برگ برنده شما نسبت به سایر متقاضیان باشد. تمام اسناد و مدارک را باید با صداقت کامل و از راه قانونی به دست آورده باشید و این موضوع را به سفارت کشور انگلستان و کارفرمایان انگلیسی اثبات کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به انگلستان یا بازار کار در انگلیس می توانید با کارشناسان مجرب و وکلای متخصص و با تجربه موسسه حقوقی ملنور تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند