98
">

وقت سفارت انگلیس در تهران

ایرانیان زیادی به دنبال یافتن راهی برای رفتن به انگلیس هستند بنابراین؛ ما برآن شدیم تا با هدف رفاه حال شما هموطنان گرامی و به منظور ارائه خدمات بهتر در زمینه وقت سفارت انگلیس در تهران، وقت فوری سفارت انگلیس و همینطور پیکاپ پاسپورت توضیحاتی ارائه کنیم. این توضیحات در خصوص قوانین و مدارک لازم برای ویزای انگلیس، مراحل اخذ وقت سفارت انگلیس، مجوز ها و ملاک های اقامتی در انگلستان و خدمات مربوط به پیکاپ پاسپورت و مدارک آن می باشد.

کشور پادشاهی انگلستان یکی از کشورهایی است که برای سفر اعم از تفریحی، تجاری و تحصیلی همیشه مورد توجه ایرانیان بوده است. دولت بریتانیا نیز مانند هر کشور دیگری قوانین مرزی مخصوص به ‎خود را دارد؛ البته این قوانین نسبت به قوانین مرزی کشورهایی مانند کانادا یا کشورهای حوزه شینگن، اندکی سخت به نظر می‎رسد. اما جای نگرانی نیست؛ اگر اطلاعات کافی درباره این قوانین به‎دست بیاورید، یقینا می توانید صاحب یکی از انواع ویزاهای انگلیس شوید.

برای سفر به این کشور باید حتما مهر یکی از انواع ویزای انگلیس را در پاسپورتتان داشته باشید. اما این انواع ویزا شامل چه مواردی می شود؟ دولت بریتانیا انواع ویزای توریستی، کاری و تحصیلی را برای افراد متقاضی واجد شرایط اخذ ویزا صادر می کند.

برای دریافت ویزای انگلیس لازم است که مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی ملنور با تجربه چندین و چند ساله ای که درباره دریافت ویزای انگلیس دارند، می توانند برای عبور از صفر تا صد این مراحل در کنار شما باشند.

در قدم اول مهم ترین عاملی که در ویزا شدن یا ریجکت شدن شما اثرگذار است، مدارک و شرایطتان است. همانطور که گفتیم انگلیس یکی از کشورهای سختگیر در زمینه ویزا و مهاجرت است. به همین دلیل هم باید مدارک و زمینه های لازم برای دریافت ویزای این کشور را با دقت زیادی تهیه و تدارک ببینید. مثلاً اگر مدارکی که در اختیار دارید با نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید همخوانی نداشته باشد، احتمال ویزا شدن شما خیلی کم خواهد بود.

آیا سفارت انگلیس در تهران باز است؟

بعد از اتفاقات سیاسی که در سال 2011 در ایران اتفاق افتاد، سفارت انگلیس در کشورمان تعطیل شد. به دنبال تعطیلی سفارت انگلیس در تهران، دفاتری تحت عنوان دفتر vfs انگلستان در تهران آغاز به کار کردند. این دفاتر به نمایندگی از طرف سفارت انگلیس، امور مربوط به ویزا و وقت سفارت این کشور را برای متقاضیان ایرانی پیگیری می کنند.

کسانی که به دنبال وقت سفارت انگلیس در تهران هستند، باید توجه داشته باشند که انگلستان هنوز هیچ سفارتی در ایران ندارد. در واقع زمانی که از سفارت انگلیس در تهران حرف زده می شود، منظور همان شرکت VFS GLOBAL است. از طرفی منظور از وقت سفارت انگلیس در تهران هم همان وقتی است که از این شرکت گرفته می شود. پس می توان برای انگشت نگاری و مصاحبه به دفتر VFS انگلیس در تهران مراجعه کرد.

آیا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟

این سوال را می توان با یک جواب کوتاه پاسخ داد: «بله». تا مدتی پیش به دلیل عدم وجود سفارت انگلیس در ایران این امکان وجود نداشت تا متقاضیان ویزای انگلیس مراحل انگشت نگاری را در ایران بگذرانند. این مساله یک سفر اجباری و در واقع هزینه های بیشتر را به متقاضیان تحمیل می‎ کرد.

در حال حاضر شرکت VFS بعنوان نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران، بر اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران و دیگر درخواست‎ها برای ویزاهای توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی و… نظارت دارد. وجود شرکت  vfs مشکلاتی را که عدم وجود سفارت انگلستان در ایران به‎ وجود می ‎آورد، به حداقل رسانده است.

شرایط صدور ویزای انگلیس در دوران کرونا

انگلیس یکی از معدود کشورهایی است که در دوران کرونا برای متقاضیان ویزا صادر می کند. اما طبیعی است که صدور ویزای انگلیس در شرایط کرونایی با سخت گیری بیشتری همراه باشد. این که بتوانید در این روزها به ویزای انگلیس برسید یا خیر، به نوع سفرتان و مدارک و شرایطتان بستگی دارد. به خاطر متغیر بودن اوضاع کرونا و وضعیت شهرها و کشورهای مختلف، امکان تغییر شرایط وجود دارد.

این روزها با شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در انگلستان که آن را با نام ویروس کرونای انگلیسی می شناسیم، خیلی از مسافران نگران وقت سفارت انگلیس و نتایج ویزای خود هستند. خوشبختانه دفاتر VFS انگلیس در تهران و سایر شهرها هنوز فعال هستند و امور مربوط به ویزا را پیگیری می کنند. لازم به ذکر است که وقت های سفارتی که در گذشته دریافت شده اند، کنسل نشده و نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نیست.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند