53
">

خرید ملک در انگلیس (3)

مراحل خرید خانه در انگلیس

روال خرید خانه در انگلستان معمولاً 2-3 ماه طول می­ کشد. اگر جزئی از یک زنجیرۀ خریدار و فروشنده باشید که منتظر خرید یا فروش ملک­ های دیگر هستند، این مدت زمان طولانی ­تر خواهد شد.

قبل از شروع کارتان برای یافتن خانۀ مناسب، باید بودجه و نقدینگی خود را تخمین بزنید و به یک برآورد اولیه برسید و ببینید تا چه حدی استطاعت مالی دارید حال این بودجه یا سرمایۀ خودتان است یا بناست که وام بگیرید. این امر همچنین از تأخیرهای غیر ضروری در زمانی که پیشنهاد قیمت­تان از سوی فروشنده پذیرفته شد یا زمانی که لازم بود خیلی سریع به خانۀ جدیدتان نقل­ مکان کنید، جلوگیری خواهد کرد. این موارد مهم­ترین مراحلی هستند که باید پس از پیدا کردن یک خانۀ فروشی در انگلستان به آن توجه کنید.

پیشنهاد قیمت

وقتی بودجه فراهم شد، می ­توانید برای خرید ملک انگلیسی موردپسندتان پیشنهاد قیمت بدهید که این پیشنهاد می­ تواند به صورت شفاهی یا کتبی از طریق بنگاه معاملات ملکی و یا مستقیماً به خود فروشنده صورت گیرد. پس از پذیرش پیشنهاد، فروشنده قرارداد انتقال مالکیت قانونی را تنظیم می­ کند. در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی، دادن پیشنهاد قیمت از منظر قانونی تعهدآور نیست تا زمانی که قراردادها امضا و بین طرفین رد و بدل شوند. با این حال، روال رایج خرید ملک در اسکاتلند متفاوت است زیرا پیشنهادات قیمت از طریق مشاور حقوقی اعلام می­ شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید ملک در اسکاتلند به وبسایت دولت اسکاتلند مراجعه کنید.

هنگام ارائۀ پیشنهاد می ­توانید قیمت آن را کمتر یا بیش از قیمت نُرم پیشنهاد بدهید. حواس­تان باشد که ملک مزبور چند وقت در بازار دنبال مشتری بوده. صحبت با بنگاه معاملات ملکی یا مشاور مسکن اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار می­ دهد. املاک و مستغلات در انگلستان اغلب با قیمتی پایین­تر از قیمت درخواستی فروشنده به فروش می­ رسند، اما اگر پیشنهادتان خیلی پایین باشد خطر برنده شدن یک خریدار دیگر با پیشنهادی بالاتر از شما وجود دارد و این اقدام ممکن است به ضررتان تمام شود و خانۀ محبوب­تان را از دست بدهید.

استخدام مشاور حقوقی

شما برای انجام کارهای حقوقی فروش به یک مشاور حقوقی نیاز دارید. مشاوران ثبت­ شده و رایزن­ های حقوقی را می­ توان از طریق انجمن وکلای حقوقی پیدا کرد. هزینه­ های وکالت و مشاوره متفاوتند و خیلی از آنها هم نرخ ساعتی دارند. هزینۀ خدمات مشاوران حقوقی و وکلای املاک برای امور مربوط به فروش ملک  ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند به علاوۀ مالیات بر ارزش افزوده است. مشاور حقوقی درحقیقت نمایندۀ شما در کلیۀ مراحل خرید خانه است. آنها با مراجع محلی تماس می­ گیرند تا ببینند آیا خانۀ موردنظرتان مجوزهای سازمان برنامه ­ریزی شهری را دارد یا نه چون این امر، ارزش ملک­تان را تحت تأثیر قرار دهد. در فرآیند خرید ملک در انگلیس اینوسپات این سرویس را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ممیزی محل و برآورد

وام ­دهندۀ شما برای ممیزی ملک موردنظرتان یک جلسۀ ارزیابی ترتیب می دهد. با این حال، ممکن است خودتان بخواهید ملک­تان ممیزی شود تا ببینید هزینۀ تعمیر و نگهداری بالقوۀ خانۀ مربوطه در چه حدی است. هزینۀ این ممیزی را باید خودتان پرداخت کنید، اما اگر این کار را بکنید به نفع تان است چون باعث حفظ پول در طولانی مدت می­ شود، درواقع ممکن است بازرسان در حین ممیزی محل متوجه ایرادات و معایبی شوند که بدین ترتیب بتوانید قیمت پیشنهادی را پایین ­تر بیاورید.

ممیزی­ ها انواع متعددی دارند:

شما می­ توانید نظر ممیزان منطقۀ خود را از طریق ابزار جستجوی RICS با یکدیگر مقایسه کنید.

نهایی کردن پیشنهاد و وام مسکن

اگر ممیز آوردید و طیّ بررسی­های خود در خانه مشکلی شناسایی کردید، با توجه به اطلاعات جدید، برای قیمت خرید دوباره مذاکره کنید. اگر متقاضی وام مسکن هستید، در صورتی که نتیجۀ ممیزی طیّ ارزیابی­ ها قیمت ملک را رقمی پایین­ تر تخمین زد، شاید بهتر باشد مجدداً با وام دهندۀ خود مذاکره نمایید چون احتمال دارد وام ­دهنده با توجه به اطلاعات جدید مبلغ وامی را که به شما تعلق می­ گیرد کاهش دهد. پس از نهایی کردن پیشنهاد، باید سپرده بگذارید و وام خود را نهایی کنید.

توجه: این مرحله آخرین فرصتی است که در صورت انصراف، باید قبل از مبادلۀ قراردادها از قائلۀ فروش خارج شوید. وام دهنده 7 روز به شما فرصت می دهد تا پیشنهاد وام را بپذیرید. می توانید پس از امضای وام مسکن انصراف دهید، اما دیگر روی استرداد هزینه های پرداختی اولیه حساب نکنید.

مبادلۀ قراردادها

اگر مشکلی در بین نباشد، قرارداد از جانب مشاور حقوقی فروشنده برای امضا شدن و نهایی کردن معامله دریافت خواهد شد. جزئیات قرارداد را با مشاورتان دقیق و موشکافانه بررسی نمایید و در صورت لزوم اصلاحاتی را که مدّنظر دارید درخواست کنید. هنگامی که از قرارداد راضی بودید، می ­توانید آن را امضا کنید. این بدان معناست که شما متعهد به قرارداد فروش هستید. این قرارداد باید شامل تمام جزئیات اصلی مانند قیمت و تاریخ نهایی معامله و همچنین شرایط فروش باشد.

تکمیل معاملۀ فروش و هماهنگی های نهایی

پس از امضای قرارداد، پول خرید ملک از حساب مشاور حقوقی و وام ­دهنده به حساب مشاور حقوقی فروشنده واریز می شود. در این مرحله است که کلیدهای خانۀ جدیدتان را دریافت خواهید کرد. اکنون باید هزینه­ های وام مسکن و حق ­الزحمۀ وکالت مشاور حقوقی را بپردازید. مشاور شما باید خرید ملک­تان را در ادارۀ ثبت اسناد به ثبت برساند و هزینه ­های ابطال تمبر را بپردازد (این هزینه ­ها طبیعتاً به فاکتوری که وکیل­تان به شما تحویل می­ دهد اضافه خواهد شد).

نقل مکان به ملک انگلستان

گرفتن بیمه

اگر برای خرید خانه وام مسکن می­ گیرید یا ملکی می­ خرید که بناست آن را اجاره بدهید، باید بیمۀ ساختمان تهیه کنید تا خسارت وارده به اموال و دارایی­ تان در اثر وقایعی نظیر آتش سوزی و سیل تحت پوشش قرار گیرد. همچنین می ­توانید دارایی­ ها و وسایل­تان را برای محافظت تحت پوشش بیمه بیاورید. بسیاری از شرکت­ های بیمه یک نوع بیمه تکمیلی به مالکان ارائه می ­دهند که هم ساختمان و هم کلیۀ متعلقات آن را پوشش می­ دهد.

تاسیسات و ارتباطات

پس از نقل مکان به خانۀ جدیدتان، می توانید تأسیسات اتصالی نظیر برق، آب و گاز را راه ­اندازی کنید. اگر از قبل وصل بودند، تنها کافی است آنها را به نام خود منتقل کنید. به لطف وبسایت­ های متعددی که خدمات تأسیسات و ارتباطات به روز در انگلستان را در اختیارتان قرار می­ دهند، انتخاب کمپانی تأمین ­کنندۀ انرژی یا اینترنت کار بسیار راحتی است. سایت­ هایی مانند Uswitch و MoneySuperMarket به‌ شما امکان می ­دهند کمپانی­های مختلف و تعرفه ­هایشان را بی­ درنگ با هم مقایسه و اطمینان حاصل کنید که بهترین معامله را برای خود و خانوادۀ خود انجام می­ دهید.

با این حال، بسیاری از افراد در انگلستان هنوز ترجیح می ­دهند با همان تأمین کنندگان گاز و برق خانۀ قبلی خود کار کنند و تنها کاری که باید بکنند این است که آدرس صورتحساب­شان را به نشانی جدید تغییر دهند. این مطلب در مورد خدمات رسان ه­ای و تلویزیون، اینترنت و تلفن ثابت هم صدق می­ کند زیرا بسیاری از کمپانی­ های تأمین­ کنندۀ خدمات مزبور، بسته ­هایی شامل هر سه مورد را ارائه می­ دهند، بنابراین افراد اصولاً با بسته ­های کنونی­ شان راحت ترند و تنها کاری که می­ ماند تغییر نشانی خانه است.

مالیات شورا

همۀ شهروندان انگلستان، چه مالک و چه مستاجر، باید برای خانۀ خود مالیات شورا پرداخت کنند. پس از نقل مکان به خانۀ جدیدتان به متولی شورای محلی خود اطلاع دهید. آنها یک لایحۀ مالیاتی سالانه برای­تان ارسال می­ کنند. هزینه ­ها مربوط به ارزش ملک­تان است و کسانی که به تنهایی زندگی می ­کنند 25٪ تخفیف تعلق می­ گیرد.

خرید زمین برای ساخت خانۀ جدید در انگلستان

اگر  دل­تان نمی ­خواهد در انگلستان خانه ­ای حاضر و آماده بخرید، گزینۀ بعدی این است که خودتان خانه بسازید. سالانه حدود 13000 نفر در انگلستان برای خودشان خانه می­ سازند.برای این کار باید با اخذ مجوز از سازمان برنامه ­ریزی شهری یک قطعه زمین بخرید. زمین­ های فروشی را می­ توانید هم از طریق برخی از بنگاه­ های معاملات ملکی و یا شوراهای محلی به صورت آنلاین پیدا کنید. هزینه ­های خرید زمین متفاوت است اما به عنوان یک راهنمای تقریبی، خرید زمین بین 30-50٪ ارزش کلّ یک خانۀ تکمیل­ شده و هزینه ­های ساخت وساز حدود 30-40٪  ارزش کل یک خانۀ تکمیل­ شده می­ باشد. بیشتر قطعات قابل خرید در اراضی قهوه ­ای (که قبلاً توسعه یافته بودند) قرار دارند. شما می توانید طرح ­های موجود را در وبسایت هایی مانند PlotBrowser و Plotfinder جست ­وجو کنید.

خرید خانۀ نوساز در انگلستان

دولت انگلستان متعهد شده سالانه 300000 خانۀ جدید تا اواسط دهۀ 2020 ایجاد کند. دولت انگلستان همچنین مشوق ­ها و کمک ­هزینه ­های خرید به افراد زیر 40 سال ارائه می­ دهد. خرید خانۀ نوساز در انگلستان گزینۀ جذابی است. همه چیز یک ملک نوساز کاملاً جدید و با ضمانت 10 ساله در برابر معایب و نقص ­های سازه­ای تحویل خریدار می شود. به ­علاوه، اگر دارید از صفر خانه می­ خرید و هنوز حتی خاکبرداری زمینش هم انجام نشده ممکن است بتوانید برخی از جنبه ­های طراحی را خودتان انتخاب کنید.

با این حال، اشکالاتی از جمله تأخیرهای احتمالی در پایان ساخت و ساز وجود دارد و گرفتن وام برای ساخت خانۀ جدید از برخی وام ­دهندگان کاری دشوارتر است. همچنین باید خودتان دنبال نقایص و کاستی ­های خانه بگردید که در صورتی که تیم فروش مستقر در محل از آن مطلع شوند می­ توانید سریعاً این موارد را به کمک آنها برطرف کنید. روال کاری برای خرید یک خانۀ نوساز و گرفتن وام مسکن برای آن همانند ملکی است که قبلاً ساخته شده است. بیشتر ساخت و سازهای جدید خانه ­های لیزینگی هستند، به این معنی که شما صاحب ساختمان هستید نه زمینی که ساختمان روی آن بنا شده و ممکن است مجبور شوید سالانه هزینۀ اجارۀ زمین پرداخت کنید. اگر یک ساختمان نوساز با زمین اجاره ­ای خریداری کرده ­اید، بررسی کنید که تبصرۀ دو برابر شدن اجارۀ زمین در قرارداد قید نشده باشد.

فروش ملک در انگلستان

هر زمان که بخواهید می­ توانید خانۀ خود را در انگلستان به فروش برسانید. با این حال، اگر خانۀ شما وامش تمام نشده و تراز دارایی ­تان منفی است (به عنوان مثال ، ارزش خانه کمتر از وام مسکن باقیماندۀ آن باشد)، این ضررها را باید خودتان تقبل کنید. شما می ­توانید خانۀ خود را به صورت خصوصی یا از طریق یک آژانس املاک و مستغلات بفروشید (در بنگاه­ های شهری یا آنلاین) اما در صورت استفاده از خدمات یک بنگاه باید هزینه های بنگاه را خودتان بدهید به ­علاوۀ هزینه ­های مشاور حقوقی یا وکیلی که تمام مدت هنگام فروش از طرف شما کارها را پیش می ­­برده است.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند