51
">

خرید ملک در انگلیس (1)

خرید ملک در انگلیس برای خود دنیایی دارد. بسیاری از افرادی که به انگلستان نقل مکان می­ کنند، به جای اجاره، گزینۀ خرید را انتخاب می ­کنند. بسیاری از خریداران ملک در انگلیس هم اصلا قصدی برای زندگی در انگلیس ندارند و صرفا ترجیح می‌دهند که ملکی برای خود در انگلیس به عنوان نوعی از سرمایه گذاری داشته باشند. قیمت خرید ملک در انگلیس همانند کشورها و مناطق دیگر بسیار متفاوت است، اما وام­ های مسکن برای کسانی که توانایی پرداخت اقساط دارند در دسترس است. در راهنمای خرید خانه در انگلیس به موارد زیر می پردازیم:

مالکیت خانه در انگلستان

طبق آخرین آمار ، 8/52٪ از خانواده­ ها در انگلستان خانه­ های شخصی خودشان را دارند. 2/28٪ املاک مستقل از وام هستند و 6/24٪ وام دارند. این رقم کمتر از میانگین اتحادیۀ اروپاست اما از برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و سوئیس بالاتر است. مالکیت خانه در انگلستان در اواخر قرن بیستم به دلیل طرح حقّ خرید که در دهۀ هشتاد ارائه شد، افزایش یافت تا جایی که به مستأجران این فرصت داده شد تا خانه های خود را با قیمتِ تخفیف­ خورده خریداری کنند. متوسط ​​سن خریدارانی که اولین خانۀ خودشان را می­ خرند در سال­ های اخیر افزایش یافته که این مطلب عمدتاً به دلیل افزایش قیمت مسکن است. براساس آمار موسسۀ مطالعات مالی، مالکیت خانه در میان بزرگسالان جوان طی 20 سال گذشته از نصف بیشتر شده است.

آیا باید در انگلستان ملک بخرید یا اجاره کنید؟

اگر قصد دارید مدتی طولانی در انگلستان بمانید یا از انتخاب یک منطقۀ خاص در این کشور مطمئنید، خرید خانه در انگلیس می ­تواند راه حلی کاربردی باشد، به ویژه با در نظر گرفتن نرخ بهرۀ کم روی وام­ های مسکن در سال­ های اخیر.

با این حال، اجاره در انگلستان برای خارجی­ هایی که قصد دارند فقط چند ماهی آنجا اقامت داشته باشند، می­ تواند انتخاب بهتری باشد. بازپرداخت عوارض، ابطال تمبر و سایر هزینه ­ها در کوتاه­ مدت و همچنین مالیات بر سود سرمایه که 18-28٪ خود، دشواری بزرگی است برای فردی که فقط چند سال در این کشور صاحب خانه بوده. اجاره همچنین به تازه ­واردان این امکان را می دهد تا محله ­ها و مناطق مختلف را تجربه و از نزدیک با فضا آشنا شوند و اگر موقعیتی پیش آمد بتوانند سریع پیشنهاد قیمت خود را ارائه دهند. هرچند که به علت وام های در دسترس برای خرید ملک، خارجی های زیادی در نهایت تصمیم به خرید ملک در انگلیس گرفته اند.

آیا مهاجران می توانند در انگلستان خانه بخرند؟

برای مهاجران از نظر قانونی هیچ محدودیتی برای خرید ملک در انگلیس وجود ندارد. افراد خارجی و غیر مقیم نیز می توانند در انگلستان وام مسکن بگیرند. با این حال، کسانی که کمتر از دو سال در انگلستان اقامت دارند و شغلی هم ندارند، ممکن است با شرایط سخت تر و سپردۀ بیشتری روبه ­رو شوند. برای خرید ملک در انگلیس، شما باید یک مشاور حقوقی یا دفتردار منصوب کنید تا به کاغذبازی­ های قانونی و حقوقی لازم رسیدگی کند.

به طور کلی، مالیات بر املاک و مستغلات و درآمد حاصل از رهن و اجارۀ ملک برای افراد غیر مقیم و شهروندان انگلستان یکسان است. ابطال تمبر با همان نرخ یکسان و مالیات بر سود سرمایه نیز با همان نرخ یکسان پرداخت می­ شود. اگر صاحب خانۀ غیر مقیم یک ملک در انگلستان هستید، باید مالیات بر درآمد حاصل از رهن و اجارۀ ملک خود را همچون صاحب خانه­ های شهروند و مقیم بپردازید، اما اگر مالیات این درآمد را در کشور خودتان پرداخت می­ کنید و کشورتان با انگلستان قانون مالیات مضاعف دارد، ممکن است معافیت بگیرید.

بازار املاک انگلستان و قیمت های ملک

از زمان رأی برگزیت در سال 2016، عدم قطعیت مشهودی در رابطه با بازار املاک انگلستان پدید آمده، اگرچه متوسط قیمت مسکن در انگلستان ثابت مانده و در حال حاضر حدود 228،000 پوند است. قیمت خانه­ ها در انگلستان گران­ تر از هرجای دیگری در اتحادیۀ اروپاست. هزینه­ های متوسط هر متر مربع 9/323 یورو است. این رقم تقریباً دو برابر بالاترین سطح بعدی یعنی فرانسه با مترمربعی ۵/12 یورو است. قیمت­ ها در لندن به نسبت سایر کلان­ شهرهای مهم و اصلی گران­تر است و در حال حاضر به طور متوسط 473،822 پوند است (912،343 پوند برای یک عمارت، 411،950 پوند برای یک آپارتمان). متوسط هزینه­ های کلی دیگر برای سایر کلان­ شهرها شامل 193،415 پوند در منچستر؛ 292،644 پوند در ادینبورگ؛ 250،618 پوند در کاردیف ؛ و 159،562 پوند در بلفاست می­ باشد.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند