1
">

شرایط کار پزشکان در انگلیس

شرایط کار پزشکان در انگلیس با شرایط کار پزشکان در سایر کشورهای پیشرفته دنیا مختلف می باشد و قوانین مخصوص به خود را داراست. در مقاله زیر، شما می توانید از شرایط کار پزشکان در انگلیس مطلع و آگاه شوید. کشور انگلستان یکی از قدرت های دنیا به شمار می رود و اقتصاد این کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد.

سیستم آموزشی کشور انگلستان بسیار پیشرفته می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه های این کشور تبدیل به مهندسین، پزشکان، متخصصان و اساتید کاردان شوند. در کشور انگلستان متقاضیان خارجی می توانند به عنوان پزشک مشغول به کار شوند، اما به یاد داشته باشید که این امر نیاز به داشتن اطلاعات کافی درباره شرایط کار پزشکان در انگلیس و میزان حقوق پزشکان در این کشور دارد. مهاجرت به کشور انگلیس از راه های مختلفی از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، اشتغال، تاسیس کمپانی و سایر راه های قانونی امکان پذیر میباشد.

بازار کار و شرایط کار پزشکان در انگلیس

به طور کلی، شغل پزشکی، یکی از پر درآمد ترین مشاغل در نقاط مختلف دنیا می باشد. متقاضیان و مهاجران می توانند با کسب ویزای کاری به کشور انگلستان مهاجرت کنند و با مطلع شدن از شرایط کار پزشکان در انگلیس، در زمینه مورد علاقه خود مشغول به کار شوند. مشغول به کار شدن در کشور انگلستان به عنوان یک پزشک در چندین زمینه امکان پذیر می باشد. متقاضیان این رشته می توانند در بخش های مختلفی فعالیت کنند. این بخش ها عبارتند از:

 • Occupational Therapists
 • Nurses
 • Nurse Anesthetists
 • Podiatrists
 • Physiotherapists
 • Speech and Language Therapists
 • Biomedical Scientists
 • Diagnostic Radiographers

جهت مشغول به کار شدن در کشور انگلستان به عنوان یک پزشک، کسب مجوز کاری از سازمان GMC الزامی می باشد. سازمان GMC و یا The General Medical Council یک سازمان دولتی در کشور انگلستان می باشد که وظیفه اصلی آن ارائه مجوز کار پزشکی به پزشکان در زمینه های مختلف می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت این سازمان به صورت آنلاین جهت کسب مجوز اقدام کنند.

متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند با سپری کردن دوره های آموزشی پزشکی در دانشگاه های معتبر کشور انگلستان در این کشور مشغول به کار شوند. دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی و کسب مدرک از دانشگاه های پزشکی این کشور در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند می توانند با کسب اقامت و مجوز کار در بیمارستان های دولتی و خصوصی کشور انگلستان مشغول به کار در زمینه های مختلف پزشکی و درمانی و بهداشتی شوند.

مشاغل موجود و شرایط کار پزشکان در انگلیس

پزشکانی که در بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه های دولتی و همچنین خصوصی انگلستان مشغول به کار هستند می توانند بیمارانی که به این مراکز مراجعه می کنند معاینه، درمان و معالجه کنند. پزشکان جهت مشغول به کار شدن در بیمارستان ها، کلینیک ها و درمانگاه های دولتی و همچنین خصوصی کشور انگلستان نیاز به داشتن دانش و مهارت های پزشکی مورد نیاز می باشند تا بتوانند بیماری های مختلف را تشخیص دهند و یا آن ها را درمان و پیشگیری کنند. از رایج ترین فعالیت های پزشکان در مراکز درمانی می توان به بیهوشی، تزریق داروهای مختلف، جراحی، روانپزشکی، ارتوپدی، زنان و زایمان و سایر موارد اشاره کرد. وظایف پزشکان به زمینه کاری آن ها بستگی دارد؛ برای مثال، فعالیت پزشک جراح با یک پزشک عمومی و یا دندانپزشک متفاوت می باشد. بدون در نظر گرفتن تخصص یک پزشک، داشتن مهارت های زیر الزامی میباشد:

 • مراقبت عمومی از بیماران
 • معاینه بیمار و تشخیص بیماری
 • یادداشت و تهیه مستندات به عنوان سابقه قانونی
 • همکاری با سایر پزشک ها و کارکنان
 • ارتقا آموزش بهداشت
 • بر عهده گرفتن مسئولیت هایی چون برنامه ریزی
 • نظارت پزشک های تازه کار و جوان تر

افرادی که قصد دارند به عنوان پزشک در انگلستان مشغول به کار شوند، باید یک دوره آموزشی دو ساله عمومی سپری کنند و از سازمان GMC مجوز کسب کنند. همچنین این افراد باید انتخاب کنند که در چه زمینه ای قصد فعالیت دارند. آموزش متقاضیان معمولا در زمینه های مراقبت های خاص، دارو، متخصص اطفال، روانپزشکی و عمل جراحی ارائه میشود.

ساعات کاری پزشکان در کشور انگلیس

ساعت کاری پزشکان در کشور انگلستان از 8 صبح الی 6:30 بعد از ظهر می باشد؛ اما به طور کلی ساعات کاری به زمینه کاری پزشکان و فعالیت آن ها بستگی دارد و متغیر می باشد. برای مثال، ممکن است جراحان در روزهای تعطیل و آخر هفته نیز مشغول به کار باشند. اکثر پزشکانی که در کشور انگلستان کار می کنند به صورت پارت تایم مشغول به کار می شوند تا بتوانند از تمام مهارت ها و دانش خود بهره مند شوند. پزشکان زمینه های مختلف در کشور انگلستان می توانند در روزهای تعطیل نیز کار کنند و درآمد داشته باشند.

افرادی که قصد دارند به عنوان پزشک در کشور انگلیس مشغول به کار شوند، علاوه بر کسب اطلاعات درباره شرایط کار پزشکان در انگلیس، باید انگیزه و پشتکار کافی جهت کار داشته باشند. داشتن توانایی کار در بخش های مراقبت از بیماری، معالجه و تشخیص بیماری بیماران بسیار مهم می باشد و پزشکان می بایست روحیه عالی برای انجام این امور داشته باشند.

حقوق پزشکان در کشور انگلیس

حقوق پزشکان در کشور انگلیس در زمینه های مختلف متفاوت می باشد. درآمد افرادی که به عنوان پزشک در کشور انگلستان مشغول به کار می شوند به سابقه و تجربه کاری، مدرک تحصیلی و زمینه فعالیت بستگی دارد. پایین ترین میزان درآمد پزشکان در کشور پیشرفته انگلستان 56.789£ (پوند) در سال می باشد. این مبلغ با بالا رفتن میزان سابقه کاری و همچنین ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا دکترا افزایش می یابد. لازم به ذکر است که پزشکان با کار کردن در بیمارستان ها، درمانگاه ها و کلینیک های درمانی خصوصی و دولتی در کشور انگلستان می توانند تا 200.000£ (پوند) درآمد داشته باشند. به یاد داشته باشید که درآمد افرادی که در مراکز دولتی کار می کنند از سایر افراد بیشتر می باشد.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند