85
">

آزمون IELTS UKVI چیست؟

آزمون IELTS UKVI آزمونی است که برای اخذ ویزای کشور انگلستان طراحی شده و اداره مهاجرت بریتانیا یا همان Home Office نمره این آزمون را به رسمیت می‌شناسد. بنابراین متقاضیان مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان می‌توانند با شرکت در آزمون IELTS UKVI به هدف خود براحتی دست پیدا کنند.

همان طور که می دانید آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های جهان و جز باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی بوده که در اکثر کشورها و دانشگاهها قابل استفاده می باشد. آیلتس یا نظام بین‌المللی ارزشیابی زبان انگلیسی ((The International English Language Testing System  برای ارزیابی مهارت زبان کسانی که خواستار تحصیل یا کار یا مهاجرت در یکی از کشورهای انگلیسی زبان شامل استرالیا، کانادا، نیوزیلند و انگلستان هستند طراحی شده است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی در نزدیک به ۱۱۰ کشور دنیا برگزار می شود وهر ساله نزدیک به ۳ میلیون آزمون آیلتس در جهان برگزار می شود.

با در دست داشتن نمره قابل قبول در این آزمون می توان نسبت به مهاجرت تحصیلی و شغلی اقدام نمود. می توان این آزمون را به ۴ دسته  آزمون آیلتس جنرال (برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان یا تحصیل در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی دارند)؛ آیلتس آکادمیک (برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر دارند)؛ آیلتس لایف اسکیلز (برای متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان می‌باشد) و آزمون آیلتس UKVI تقسیم نمود.

در این مقاله سعی خواهیم داشت شما را با آزمون آیلتس  )UKVI    United Kingdom Visas and Immigration) آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

آزمون های  IELTS UKVI چیست؟

این آزمون برای اخذ ویزای کشور انگلیس طراحی شده است بنابراین متقاضیان مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان باید در آزمون UKVI  شرکت کنند و آن به عنوان یک آزمون امن برای دولت بریتانیا شناخته میشود. این بدان معناست که آیلتس میتواند جایگزین تواناییهای زبان انگلیسی متقاضی مهاجرت و ویزا و در جهت تقویت درخواست مهاجرت و ویزایش باشد. این آزمون از قوانین مشخص شده توسط  سازمان ویزا و مهاجرت انگلیس تبعیت می کند. IELTS UKVI در واقع همانند آزمون آیلتس جنرال است. می دانیم که آزمون آیلتس جنرال مخصوص آن دسته از متقاضیانی است که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلستان، آمریکا،استرالیا و … را دارند ولی تصمیم به تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان را ندارند.
اما تفاوت اصلی آیلتس جنرال با آزمون آیلتس UKVI در آن است که این آزمون باید در مرکزی داده شود که مورد تایید اداره مهاجرت انگلستان باشد وگرنه برای هدف مهاجرت به کشور انگلیس مورد قبول نخواهد بود. پس تفاوت اصلی آن در محل برگزاری آزمون می باشد و تفاوت دیگر این آزمون میزان نظارت بیشتر بر آن است و تحت نظارت دوربین برگزار میگردد.

نحوه ثبت نام در این آزمون مشابه آزمون آیلتس بوده و زمان آزمون شفاهی آن از طرف موسسه تعیین شده و ۱۲ روز قبل از آزمون برای شما پیامک خواهد شد. این آزمون در دو نوع Paper-based و Computer-delivered برگزار میشود. آیلتس کامپیوتری از نظر زمان، محتوا، نوع سوالات، اسپیکینگ و رعایت موارد امنیت با ایلتس کاغذی یکسان بوده و تفاوت در کامپیوتری بودن بخش Reading, Listening, Writing آن است و بخش Speaking در روز دیگری به صورت حضوری برگزار می شود.
البته شکل کارنامه هم در آزمون UKVI  تغییراتی جزیی دارد ولی نوع سوالات IELTS For UKVI و محتوای آن تفاوتی با گذشته ندارد. تا مدتی پیش با تعلیق فعالیت‌های بخش کنسولی سفارت انگلستان دریافت آیلتس UKVI منوط به شرکت در یکی از مراکز مورد تایید در خارج از ایران بود اما در حال حاضر مؤسسه ایرسافام مورد تایید دولت انگلستان بوده و با انتخاب این آزمون در سایت ایرسافام می توان در این آزمون شرکت کرد.

امتحان آیلتس UKVI و آیلتس Lifeskills از تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۶ در ایران درحال برگزاری است.

در این بخش قصد داریم به شما بیان کنیم که برای هر نوع از ویزای انگلیس به چه نمره ی UKVI IELTS نیاز خواهید داشت:

۱- Tier 1 (General Visa):
این نوع از ویزای انگلیس که برای اهداف عمومی صادر می شود در سطح C1 است و نمره مورد نیاز آن در IELTS UKVI ۷ می باشد.

۲- Tier 1 (exceptional Talent):
این ویزا برای استعداد های خاص صادر می شود و سطح B1 یا نمره ۴ در آیلتس مورد نیاز است.

۳-Tier 1 (entrepreneur):
ویزای کارآفرینی نیز از ویزاهای انگلیس است که سطح B1 و یا نمره ۴ را می خواهد.

۴-Tier 2 (General Visa – in most cases):
این بخش هم سطح B1 یا نمره ۴ می خواهد.

۵- Tier 2 ( Sportsperson ):
ویزای انگلیس برای ورزشکاران که سطح A1 و نمره ۴ آیلتس را نیاز دارد.

Tier 4 (Student visa- ۶ـ
این ویزای برای دوره های قبل از دانشگاه می باشد و B1 یا نمره ۴ آیلتس برای کسب آن مناسب می باشد.

۷-Family of a settled person
اگر کسی ویزای انگلیس را گرفته باشد IELTS UKVI از اعضای خانواده انها IELTS Life Skills را در سطح A1 طلب می کند.
باید توجه داشته باشید که آزمون UKVI IELTS در اکثر مواقع حداقل نمره مورد نیاز ۴ به بالا را از شما می خواهد. اما شما بهتر است به نمره های بالاتری فکر کنید تا پرونده  قوی تری داشته باشید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند