Britain-Labor
">

بازار کار در انگلیس

برآوردها حاکی از آن است که بازار کار در انگلیس از تاثیرات منفی حاصل از مذاکرات برگزیت یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپایی (EU) مصون مانده است و این خبر خوشی برای متقاضیان کار در انگلیس می باشد. بازار کار انگلستان با نرخ اشتغال همچنان بالا و مشاغلی که به سطح رکورد جدیدی دست می یابند، همچنان بازار کار پیشتاز و قوی در اروپا محسوب می شود. ما در این مقاله درصدد آنیم که با ارائه گزارشی کامل از شرایط بازار کار در کشور انگلستان، تصویری واقعی از وضعیت فعلی کار در این کشور را برای متقاضیان ویزای کار انگلستان ترسیم نمائیم.

برآوردهای بدست آمده از مطالعه نیروی کار نشان می دهد که بین جولای تا سپتامبر 2018 و اکتبر تا دسامبر 2018، تعداد افراد در حال کار در انگلیس افزایش یافته است، در حالی که تعداد افراد بیکار یا جویای کار در انگلیس کاهش یافته است. نرخ اشتغال انگلیس تا 76.10% افزایش یافته است و نرخ بیکاری در حدود 3.8% برآورد می شود. همچنین، نرخ عدم فعالیت اقتصادی تا 20.9% برآورد می شود که از سال 1971 تا 2018 پایین ترین نرخ ممکن است. برآورها از بازار کار در انگلیس نشان می دهد که میانگین درآمد هفتگی کارمندان در بریتانیا تا 3.4% افزایش یافته است.

شرایط و بازار کار در انگلیس

مطابق قوانین و شرایط کار در انگلستان، کارفرماها تعهدات گسترده ای در قبال تامین ایمنی، سلامت و رفاه همه کارکنان تحت قانون کار بر عهده دارند. مطابق قانون کار انگلیس، تمامی این تعهدات نیز باید در قرارداد استخدام ذکر گردد. بر این اساس، کارفرماها باید حداقل دستمزد ملی (NMW) را به کارگران و کارمندان پرداخت نمایند. نرخ های چهار ساعتی برای حداقل دستمزد ملی وجود دارد که در حال حاضر £6.31(پوند) برای کارگران بالای 21 سال می باشد. کارکنانی که مطابق NMW حقوق دریافت نمی کنند، می توانند در این مورد شکایت خود را ارائه دهند. در انگلستان هر کارفرمایی که عامدانه از پرداخت NMW امتناع ورزد با مجازاتی معادل مجازات جرم کیفری رو به رو می شود.

ساعات کاری در انگلیس توسط مقررات تایم کار 1998 (WTR) تنظیم و مقرر می شود. کارگران در انگلیس معمولا کمتر از 48 ساعت در هفته کار می کنند. در این زمینه، WTR همچنین حق دوره های استراحت روزانه، هفتگی و استراحت در محل کار را نیز مشخص می کند. همچنین، کارکنان در انگستان حق مرخصی با حقوق تا 5.6 هفته را دارند. این حق تعطیلات می تواند شامل تعطیلات عمومی نیز باشد که در انگلستان و ولز به 8 روز می رسد. کارفرماها همچنین مرخصی استعلاجی (SSP) برای آن دسته از کارکنانی در نظر می گیرند که به هر دلیلی بیمار شده اند.

ارزیابی نرخ کار و بیکاری در انگلیس

بازار کار انگلیس یک بازار با فرصت های کمیاب برای متخصصان و افراد ماهر متقاضی کار می باشد و ارزیابی نرخ های کار و بیکاری در بازار کار انگلیس می تواند جهت درک شرایط اشتغال در این بازار به متقاضیان کمک فراوانی کند. در سال 2019، نرخ بیکاری در انگلیس در حدود 3.8% می باشد که در مقایسه با دوره زمانی مشابه در حدود 0.1% کاهش نشان می دهد. این در حالی است که بازارها نشانگر آن است که این نرخ در آینده نزدیک بدون تغییر باقی می ماند.

بر اساس آخرین آمارها و اطلاعات از بازار کار انگلیس، در حال حاضر در حدود 32811.00 نفر استخدام شده و حدود 1163.40 نفر شخص بیکار در انگلیس وجود دارد. همچنین، نرخ اشتغال در انگلستان در حدود 76.10% می باشد. سن بازنشستگی مردان حدود 65.50 و سن بازنشستگی زنان نیز به همین ترتیب است. دستمزد کارگران مهارت بالا در انگلیس حدود 2330£ (پوند) و دستمزد کارگران غیرماهر در حدود یا مهارت پایین نیز در حدود 1320£ (پوند) می باشد.

میانگین درآمد در بازار کار انگلیس

سطح درآمد شاخص مهمی از رفاه زندگی و قدرت خرید مردم محسوب می شود. مطابق آمارهای موجود، درآمدهای ماهیانه در لندن بین  762 GBP (پوند) (حداقل درآمد) الی 24,938 GBP (حداکثر درآمد) متغییر است. متوسط ماهیانه سطح درآمدی در انگلستان 2019 در حدود 5,857 GBP (پوند) می باشد که این بدان معنا است که نیمی از مردم انگلیس درآمدی کمتر از 5,857 GBP (پوند) دریافت می کنند درحالیکه، نیم دیگر درآمدی بیش از 5,857 GBP (پوند) در اختیار دارند. متوسط درآمدی در واقع همان میانه ارزش دستمزدی طبقات مختلف مشاغل است.

اما با این توصیف از وضعیت درآمدی در انگلستان، سوال اینجاست که روند درآمدی در انگلستان چگونه است و چگونه درآمدها در طی زمان تغییر می کنند؟ بر پایه گزارشات و آمارهای حاصله از وضعیت درآمدی اخیر، درآمدها در شهر لندن در سال 2019 افزایش یافته است. همانطوری که در جدول زیر نیز مشاهده می شود، درآمدها در سال 2019 در حدود 4% بالاتر از سطح درآمدی در سال 2018 است. این روند نشانگر افزایش آرام اما پیوسته درآمدها در سال 2020 و سال های آینده نیز می باشد.

میانگین درآمدی در سال درصد افزایش درآمد به پوند (GBP)
2016 = 5050
2017 +4% 5237
2018 4% 5431
2019 4% 5632

لیست مشاغل مورد نیاز بازار کار در انگلیس سال 2019

فهرست مشاغل کمبود دار انگلستان (The UK Shortage Occupations List) در واقع مشاغلی را نشان می دهد که در انگلستان مورد نیاز می باشد. نکته مهم در خصوص مشاغل مورد نیاز انگلستان این است که کارفرماها برای استخدام متقاضیان خارجی در این پست های شغلی نیازی به انتشار آگهی در روزنامه های محلی ندارند و افراد ماهر و متخصص صرفا بر اساس صلاحیت های لازم کسب شده بر پایه فاکتورهای ارزیابی مختلف گزینش و استخدام می شوند.

هر کدام از مشاغل مورد نیاز فهرست شده در انگلیس سال 2019 دارای شرایط خاص خود شامل حداقل حقوق، شرایط سابقه کار و مدرک تحصیلی یا حرفه ای متفاوتی می باشد. متقاضیان کار در انگلستان قبل از درخواست ویزای کار انگلستان (Tier 5) باید شغل مهارتی خود را با فهرست مذکور تطبیق داده و در ادامه به سراغ تعیین صلاحیت کار در انگلستان بروند. بر این اساس، فهرست مشاغل مورد نیاز انگلستان در سال 2019 به قرار زیر می باشد:

 • مشاغل مهندسی
 • مشاغل درمانی
 • مشاغل هنری و سرگرمی
 • سایر مشاغل

شرایط مهاجرت کاری به انگلیس

مطابق قوانین و مقررات مهاجرت به انگلستان (سال 2019)، متقاضیان کار در انگلستان برای مدت بیش از 90 روز کاری ملزم به درخواست ویزای کار کشور انگلستان موسوم به ویزای Tier 2 هستند که به متقاضیان امکان اقامت و کار در کشور انگلستان را برای مدت 3 الی 4 سال اعطاء می کند. اما شرط اصلی اخذ ویزای کاری انگلستان داشتن گواهی اسپانسری (COS) از سوی کارفرما (شرکت استخدام کننده) انگلیسی می باشد. پس متقاضیان باید به دنبال پیشنهاد کار (offer of employment) در انگلستان برای اثبات صلاحیت خود باشند. اما دریافت پیشنهاد کار فقط یک شرط از چند شرط کسب صلاحیت اخذ ویزای کار انگلستان است و متقاضیان باید امتیاز کافی (70 امتیاز) را از سیستم ارزیابی مهاجرتی انگلستان (PBS) دریافت کنند. پس با این اوصاف، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلستان (Tier 2) به شرح ذیل است:

 • تحویل گواهی اسپانسری
 • فرم درخواست تکمیلی
 • مدارک شناسائی معتبر
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • گواهی اثبات تمکن مالی جهت اقامت در انگلستان
 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • گواهی پزشکی نتایج آزمایش سل
 • گواهی عدم سوء سابقه
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند