01
">

هزینه زندگی در اسکاتلند

  • اسکاتلند یکی از کشورهای بریتانیا است و طبیعی است که علاقمندان فراوانی برای مهاجرت به این کشور وجود داشته باشد. مخارج و هزینه زندگی در اسکاتلند از مهمترین مواردی می باشد که مهاجران برای مهاجرت به این کشور باید از آن اطلاعات کافی داشته باشند.
  • اسکاتلندی ها بیش از هر چیز از کشور از زیبایی طبیعی حومه شهر و مردم و جامعه کشور اسکاتلند لذت می برند. از بین این دو، زیبایی طبیعی اسکاتلند محبوبیت بیشتری دارد. تقریباً بیش 41% ساکنین این کشور عاشق روستاها، مناظر و جاذبه های طبیعی کشور اسکاتلند هستند و دسترسی آسان به این مناطق هستند. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است متقاضیان زندگی در کشور اسکاتلند را انتخاب کنند، از جمله مناظر خیره کننده و استقبال گرم و دوستانه مردم این کشور. علاوه بر این، به دلیل وجود شهریه رایگان دانشگاه، خدمات پزشکی رایگان و مراقبت شخصی رایگان از افراد مسن، این کشور به یکی از بهترین کشورها برای زندگی و اقامت تبدیل شده است. مهاجران در اسکاتلند عاشق فرهنگ سنتی کشور اسکاتلند و مناظر زیبا هستند و هر ساله افراد زیادی برای تجربه کردن این دو مورد اقدام به مهاجرت به کشور اسکاتلند می کنند.
  • اکثر مردم اسکاتلند رفتاری دوستانه دارند. با در نظر گرفتن این موضوع که استثنائاتی هم وجود خواهد داشت، اما در کل زندگی در بین مردم اسکاتلند بی خطر است. کشور اسکاتلند دارای تاریخ و فرهنگ زیادی است. صدها جاذبه تاریخی در سراسر کشور وجود دارند که متقاضیان و گردشگران می توانند از آنها بازدید کنند. شما عزیزان می توانید اطلاعات بیشتری در مورد جاذبه ها و اماکن تاریخی اسکاتلند را با جستجوی آنلاین کسب کنید. قلعه ها، مسکن های قدیمی، بارهای موزه ها و گالری های هنری و برخی از شهرهای زیبا مانند ادینبورگ، آبردین، ​​گلاسکو، استرلینگ، پرت و اینورنس از بهترین مکان های کشور اسکاتلند هستند. اگر شما دوست دارید از فضای باز، تردد در کوهنوردی، قایقرانی، پیاده روی در پارک ها، ورزش، گشت و گذار، سنگ نوردی، دوچرخه سواری و سایر موارد مشابه بهره مند شوید، اسکاتلند یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی برای شما می باشد.

 

درباره هزینه های زندگی در اسکاتلند

 

  • افرادی که قصد دارند در اسکاتلند زندگی کنند و یا برای کار، سرمایه گذاری، تحصیل و یا ازدواج اقدام به مهاجرت به این کشور کنند، حتما باید از هزینه زندگی در اسکاتلند اطلاعات کافی داشته باشند. هزینه زندگی در اسکاتلند به چندین بخش اصلی تقسیم می شود. افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند باید هزینه های مسکن، حمل و نقل، امکانات، تفریحات، تحصیلات، خوراک و همچنین پوشاک را در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در اسکاتلند نسبت به سایر کشورهای دنیا و همچنین سایر نقاط انگلیس بسیار کمتر است. قبل از انجام امور کسب ویزا و مجوز اقامت برای مهاجرت و زندگی در اسکاتلند، مهاجران خارجی باید از مخارج و هزینه های زندگی در این کشور اطلاعات کافی کسب کنند و میزان هزینه های زندگی در اسکاتلند را را با بودجه خود مقایسه کنند تا بهترین نقطه این کشور را برای سکونت و زندگی انتخاب کنند.
  • در بخش های بعدی هموطنان و متقاضیان عزیز از هزینه های مختلف زندگی در اسکاتلند در بخش های مختلف مانند حمل و نقل، رفت و آمد، خوراک و موارد غذایی، پوشاک، اجاره مسکن و سایر موارد آگاه خواهند شد.

 

مخارج پوشاک و خوراک در اسکاتلند

  • هزینه های خوراک و مواد غذایی در کشور اسکاتلند برای افرادی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند بسیار مقرون به صرفه می باشند. هزینه های غذا و خوراک در کشور اسکاتلند در جدول زیر ذکر شده اند:
مورد قیمت
یک وعده ناهار (شامل نوشیدنی) در منطقه تجاری £10 (پوند)
یک وعده غذایی در رستوران مک دونالد £5.51 (پوند)
500 گرم سینه مرغ £3.88 (پوند)
یک لیتر شیر £0.87 (پوند)
12 عدد تخم مرغ £2.82 (پوند)
یک کیلو گوجه فرنگی £2.33 (پوند)
500 گرم پنیر محلی £4.65 (پوند)
2 لیتر نوشابه £1.88 (پوند)
نان برای دو نفر (یک روز) £1.14 (پوند)
  • همچنین هزینه های پوشاک و خرید لباس در کشور اسکاتلند به صورت زیر است:
مورد قیمت
یک جفت شلوار جین 66£ (پوند)
لباس تابستانی 26£ (پوند)
یک جفت کفش ورزشی 79£ (پوند)
یک جفت کفش مشکی چرمی مردانه 76£ (پوند)

 

هزینه زندگی در بخش اجاره و مسکن در اسکاتلند

 

  • هزینه های اجاره مسکن در کشور اسکاتلند به محل سکونت افراد بستگی دارد. با این حال، هزینه های اجاره مسکن و خرید ملک در این کشور از اکثر نقاط انگلستان ارزانتر است و ساکنین و افرادی که مقیم این کشور هستند می توانند با داشتن یک درآمد و شغل مناسب به راحتی مسکن مورد نظر خود را اجاره کنند. هزینه های اجاره مسکن و امکانات در کشور اسکاتلند به صورت زیر است:
مورد هزینه
اجاره ماهیانه یک خانه مبله در منطقه گران قیمت (85 متر مربع) 1.538£ (پوند)
اجاره ماهیانه یک خانه مبله در منطقه ارزان قیمت (85 متر مربع) 1000£ (پوند)
اجاره ماهیانه یک خانه مبله در منطقه گران قیمت (45 متر مربع) 990£ (پوند)
اجاره ماهیانه یک خانه مبله در منطقه ارزان قیمت (45 متر مربع) 970£ (پوند)
هزینه امکانات ماهانه (آب، برق، گاز و غیره) در یک خانه دو نفره 146£ (پوند)
هزینه امکانات ماهانه (آب، برق، گاز و غیره) در یک خانه یک نفره 76£ (پوند)
نرخ ساعتی برای خمات تمیز کردن خانه 10£ (پوند)
اینترنت 8 مگابیت (برای یک ماه) 20£ (پوند)
  • علاوه بر هزینه های مسکن، متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند در کشور اسکاتلند زندگی کنند باید هزینه های حمل و نقل و رفت و آمد را در نظر داشته باشند که به صورت زیر است:
مورد قیمت
یک دستگاه ماشین جدید 20000£ (پوند)
یک لیتر بنزین 1.26£ (پوند)
بلیط حمل و نقل عموی ماهانه 54£ (پوند)
سفر با مترو (8 کیلومتر) 18£ (پوند)
  • اسکاتلند یکی از بهتری کشورها برای زندگی و اقامت می باشد؛ زیرا هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه هستند و استاندارد زندگی در این کشور نیز بسیار بالاست.
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند