13
">

کاریابی در انگلستان

کاریابی در انگلستان امری است بسیار دشوار که هر فرد برای رسیدن به شغل مورد نظر خود در این کشور باید از این مسیر عبور کند و با آن آشنا باشد. شرایط کار در انگلستان در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و همین مسئله کافی است تا جمعیت فراوانی از سراسر جهان سالیانه برای دریافت کار در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. همین مسئله سبب می شود که یافتن کار در کشور انگلستان به یک امر رقابتی و دشوار تبدیل شود.

کاریابی پس از تحصیل در انگلستان

یکی از بزرگترین فرصت هایی که می توان برای کاریابی در انگلستان به آن رجوع کرد، کار پس از تحصیل در انگلستان است. دانشجویان مقطع دکترا در کشور انگلستان شانس بسیار زیادی خواهند داشت تا ویزای تحصیلی خود را برای یافتن تجربه کاری در کشور انگلستان تمدید کنند. همچنین در صورتی که دانشجویان سایر مقاطع تحصیلی تا حداکثر 3 ماه قبل از پایان دوره تحصیل خود، موفق به دریافت یک دعوتنامه رسمی شوند، می توانند ویزای کاری کشور انگلستان را بدست آورند.

یک فرصت شغلی دیگر که برای دانشجویان کشور انگلستان وجود دارد، استخدام در کارهای موقت در این کشور است. دانشجویان باید تعهد دهند که نهایتا پس از 2 سال خاک کشور انگلستان را ترک خواهند کرد و اقامت آن ها در کشور انگلستان به صورت موقتی است. یافتن شغل های این چنینی که نهایتا به دریافت ویزای Tier 5 ختم می شود کار ساده تری است. فرد می تواند پس از 2 سال کار در انگلستان، برای کاریابی در کشورهای مطرح دیگر اقدام کند و با توجه به تجربه کاری و همچنین سوابق تحصیلی قدرتمند، قادر خواهد بود تا ویزای کاری سایر کشورهای جهان را بدست آورد.

شرایط کاریابی در انگلستان

در حالی که برخی از کشورها نظیر آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی به افرادی که قصد کار در این کشورها را دارند، ویزای جستجوی کار ارائه می کنند، چنین شرایطی در کشور انگلستان وجود ندارد. هر فرد متقاضی کار در کشور انگلستان باید یک دعوت نامه رسمی از طرف یکی از کارفرمایان کشور انگلستان در اختیار داشته باشد. متقاضیان کار در کشور انگلستان می توانند با استفاده از موسسات معتبر کاریابی در انگلستان به دنبال شغل مورد نظر خود در این کشور باشند.

اولین نکته ای که در رابطه با کاریابی در انگلستان دارای اهمیت است، تنظیم یک CV قدرتمند مطابق با دستورالعمل های پذیرفته شده در کشور انگلستان است. این رزومه باید شامل تمامی سوابق کاری، تحصیلی و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی فرد متقاضی مهاجرت به کشور انگلستان باشد. سایت های مختلفی در این زمینه طراحی شده اند که به افراد این اجازه را خواهند داد تا در یک زمان کوتاه بتوانند رزومه کاری خود را طراحی و نگارش کنند. در صورتی که فردی موفق به یافتن دعوتنامه از کشور انگلستان شود، باید در یک مصاحبه کاری در این کشور نیز شرکت کند. برخی از کارفرمایان می پذیرند که از طریق اینترنت نیز با متقاضی کار مصاحبه کاری ترتیب دهند تا از توانایی های متقاضی اطمینان حاصل کنند.

ویزای کاری کشور انگلستان

در صورتی که متقاضی کاریابی در کشور انگلستان بتواند یک کارفرما را متقاعد کند که برای او دعوتنامه کاری ارسال کند، متقاضی می تواند برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان اقدام کند. دریافت ویزای کاری کشور انگلستان برای تمامی متقاضیان کار در این کشور الزامی است. کارفرما پیش از ارسال دعوتنامه برای متقاضی، باید اداره کار کشور انگلستان را قانع کند که هیچ شهروند بریتانیایی قادر نخواهد بود شغل مورد نظر را بپذیرد.

از جمله مواردی که می تواند نهایتا به دریافت ویزای کار کشور انگلستان ختم شود، مواردی است که در قرارداد کاری از آن ها یاد می شود. طول مدت قرارداد، حقوق و مزایا، عنوان دقیق شغلی و همچنین مسئولیت هایی که بر عهده فرد است باید حتما در قرارداد کاری ذکر شده باشد. در هر حال ویزای کاری بهترین نوع ویزا است. همچنین اگر شخصی بتواند از طریق موسسات کاریابی اقدام به کار نماید این شانس را خواهد داشت تا ویزای کاری کشور انگلستان را بدست آورد.

مدارک لازم جهت ویزای کاری انگلستان

برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • گذرنامه معتبر
  • قرارداد کاری امضا شده توسط کارفرما و متقاضی
  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
  • گواهی تمکن مالی که نشان می دهد فرد می تواند هزینه های زندگی خود را پوشش دهد مگر آنکه کارفرما اعلام کند که اسپانسر مالی متقاضی خواهد بود
  • گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند