115
">

آیا مدیران شرکت‌های انگلستانی می‌توانند در خارج از کشور مستقر شوند؟

هیچ شرط قانونی برای اقامت یا مستقر شدن مدیر شرکت در انگلستان وجود ندارد. در واقع، حتی نیازی به تابعیت انگلستان ندارند. همین امر در مورد دبیران شرکت‌ها، سهامداران و People with Significant Control (PSC) صادق است.

با این حال، قوانین شایستگی خاصی برای مدیران شرکت و الزامات جغرافیایی برای شرکت‌های انگلستانی وجود دارد که ما در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

چه کسی می‌تواند مدیر یک شرکت انگلستانی باشد؟

تمام شرکتهای با مسئولیت محدود در انگلستان باید حداقل یک مدیر داشته باشند که “شخص حقیقی” باشد. این اصطلاح به یک فرد اطلاق می‌شود، نقطه مقابل “شخص حقوقی” یک شرکت با مسئولیت محدود دیگر یا یک نهاد سازمانی دیگر است. برای واجد شرایط بودن مدیر شرکت، یک “شخص حقوقی ” باید:

  • حداقل 16 سال سن داشته باشد: “هیچ کس نمی تواند به عنوان مدیر یک شرکت منصوب شود مگر اینکه به سن 16 سالگی رسیده باشد.” (بخش 157 قانون شرکت ها)
  • مدیر رد صلاحیت شده نباشد.
  • ورشکسته نباشد.
  • حسابرس شرکت نباشد.

در حال حاضر هیچ قانونی در قانون شرکتها 2006 یا سایر قوانین انگلستان وجود ندارد که مدیر یک شرکت را ملزم به اقامت در انگلستان یا مصاحبه در هر زمان کند. به همین ترتیب، هیچ منعی برای یک تبعه خارجی وجود ندارد که به عنوان مدیر شرکت انگلستان فعالیت کند، خواه در انگلستان زندگی کند یا در جاهای دیگر.

شرایط جغرافیایی شرکتهای انگلستانی چیست؟

آدرس دفتر ثبت شده

تمام شرکتهای انگلستان باید در Companies House (سازمان ثبت شرکتها) ثبت شده باشند. برای این کار، آنها باید آدرس اداره ثبت شده در انگلستان، ولز، اسکاتلند یا ایرلند شمالی داشته باشند. این آدرس باید یک آدرس پستی واقعی و فیزیکی باشد که بتواند مکاتبات رسمی را دریافت کند (به عنوان مثال نامه‌هایی از Companies House).

در عمل، بسیاری از شرکت‌ها از آدرس موسسه ثبت شرکت به عنوان آدرس دفتر خود استفاده می‌کنند، زیرا یک تصویر موثر ایجاد می‌کند و به حفظ حریم خصوصی افرادی کمک می‌کند که کسب‌وکار خود را اداره می‌کنند.

حسا‌ب‌های بانکی بیزینس

شركتهاي مستقر در انگلستان براي داشتن تجارت بانكي در انگلستان هيچگونه الزامي ندارند. اما برای تسهیل معاملات تجاری روان با مشتریان و مشتریان اتگلستانی و دسترسی آسان به امور مالی، حساب بانکی انگلستان بسیار توصیه می‌شود. استفاده از حساب بانکی غیر انگلستانی برای تجارت در انگلستان به طور کلی منجر به هزینه‌های مختلف معامله و هزینه‌های تبدیل ارز و غیره می‌شود.

معمولا آدرس دفاتر ثبت شده به تنهایی برای افتتاح حساب بانکی انگلستان برای مدیران خارج از کشور کافی نیست. به طور معمول حداقل یکی از مدیران شرکت برای افتتاح حساب بانکی تجاری انگلستان نیاز به اقامت انگلستان دارد، اما سیاست‌های بانک‌های مختلف ممکن است در این زمینه متفاوت باشد، بنابراین ارزش بررسی دارد.

مالیات

هر مدیر مستقر در بریتانیا ممکن است همچنان مالیات بر درآمد را در انگلستان پرداخت کند، حتی اگر فقط برای مدت زمان کوتاهی به انگلستان مراجعه کند. این مقدار ممکن است علاوه بر مالیات بر درآمد در کشور محل اقامت آنها باشد که مشمول قوانین مالیات مضاعف است. ما همچنین توصیه می‌کنیم ‌یک حسابدار برای مشاوره و راهنمایی در زمینه مدیریت امور مالیاتی خود تعیین کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند