88
">

حقوق ماهیانه کار در انگلستان

حقوق ماهیانه کار در انگلستان در زمینه ها و بخش های مختلف کاری متفاوت می باشد. کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته قاره اروپا است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای کار و زندگی قرار گرفته است. برای ورود به بازار کار در کشور انگلستان قوانین و مقرراتی وضع شده است که متقاضیان خارجی و بین المللی ملزم به رعایت آن ها هستند. لازم به ذکر است مهاجرت کاری تنها یکی از طرق رایج برای مهاجرت و اقامت در کشور انگلستان محسوب می شود.

شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در انگلستان

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد کار در کشور انگلستان را دارند باید موفق شوند از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی یا قرار داد کاری دریافت کنند. برای استخدام نیروی کار خارجی و بین المللی در کشور انگلستان شرایط و قوانینی وجود دارد، کارفرمایان باید در اولین قدم آگهی شغلی را به مدت نود روز در کشور انگلستان منتشر کنند اگر در طول این مدت فردی استخدام نشد باید بار دیگر آگهی به مدت نود روز در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر شود اگر همچنان فردی برای شغل مورد نظر استخدام نشود می توان نیروی کار خارجی و بین المللی واجد شرایط را استخدام کرد. متقاضیان می توانند برای کاریابی در کشور انگلستان از آگهی های شغلی منتشر شده، وب سایت های کاریابی و موسسات کاریابی معتبر کمک بگیرند.

دولت کشور انگلستان هر ساله لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور را منتشر می کند، افرادی که دارای مدرک آکادمیک و تخصص و مهارت در این مشاغل باشند شانس زیادی برای دریافت دعوت نامه شغلی دارند. برخی از مشاغل مورد نیاز در این کشور عبارتند از: زمین شناس، ژئوفیزیک، مهندس معمار، مهندس عمران، مهندس برق، مهندس الکترونیک، متخصصان طراحی و توسعه وب، روان شناس، دامپزشک، متخصصین گفتار درمانی، پرستاران، هنرمند، نوازنده، طراحان گرافیک، جوشکار، سرآشپز و غیره.

بررسی حقوق ماهیانه کار در انگلستان

طبیعتا متقاضیانی که قصد دارند در کشور انگلستان مشغول به کار شوند تمایل دارند از میزان حقوق ماهیانه کار در انگلستان مطلع شوند. متوسط حقوق و دستمزد ماهانه طی سال 2020 در کشور انگلستان 119000£ (پوند) است. میزان حقوق و مزایای برخی از مشاغل پر در آمد در کشور انگلستان به شرح ذیل است.

معرفی شغل حقوق و دستمزد (پوند)
تحلیلگران بانکداری و سرمایه گذاری £50725
مهندس نرم افزار £34106
تحلیلگر کسب و کار £32142
دانشمند داده £30791
تحلیلگر مالی £28717
توسعه دهنده نرم افزار £28609
مهندس عمران £28475
دستیار حسابرسی £28288
مهندس طراح £28288
مهندس مکانیک £28273

قدرت خرید مردم انگلستان

کشور انگلستان در کنار ایسلند، دانمارک، سوئیس، نروژ، آمریکا و غیره جزو گران قیمت ترین کشورهای دنیا می باشد. به عبارت دقیق تر هزینه زندگی در انگلستان ماهیانه بین 900£ تا 1500£ (پوند) می باشد. البته در عین حال متوسط درآمد دریافتی افراد در انگلستان نیز بسیار بالا است و به دلیل پایین بودن نرخ تورم قدرت خرید مردم کاهش پیدا نمی کند. در جدول ذیل نرخ تورم در انگلستان طی چند سال بررسی شده است:

سال نرخ تورم در انگلستان
2017 %2.68
2018 %2.48
2019 %1.79
2020 %0.50

متقاضیانی که قصد کار در کشور انگلستان را دارند می توانند ابتدا از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان مهاجرت کنند. با توجه با اینکه مهاجرت تحصیلی منجر به اخذ اقامت دائم کشور انگلستان نمی شود، متقاضی باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کند و در این کشور به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. منتهی نظام تحصیلی انگلستان رایگان نیست و افراد علاوه بر هزینه های زندگی باید شهریه دانشگاه را نیز پرداخت نمایند.

چگونگی دریافت ویزای کار انگلستان

افرادی که موفق شوند دعوت نامه شغلی از کارفرمایی در کشور انگلستان دریافت کنند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انگلستان انجام دهند. بدین منظور لازم است متقاضیان درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور انگلستان اعلام نمایند. پس از بررسی درخواست و مشخص شدن زمان مصاحبه حضوری فرد باید با در دست داشتن مدارک ذیل به سفارتخانه انگلستان مراجعه کند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار انگلستان و ارائه رسید آن
 • ارائه پاسپورت معتبر مدت دار
 • عکس پاسپورتی
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • مدارک شناسایی
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی TOEFL/IELTS
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور انگلستان
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور انگلستان
 • اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان همراه با اعضاء خانواده خود را دارید باید فرم مربوطه را تکمیل کنید و مدارک شناسایی و پاسپورت تمامی اعضاء به علاوه سند ازدواج را ارائه دهید

پس از گذشت 10 سال از شروع کار در کشور انگلستان، پرداخت مالیات و رعایت قوانین وضع شده در کشور انگلستان اقامت دائم این کشور را کسب می کنید و پس از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم این کشور فرد می تواند تابعیت و پاسپورت انگلستان را به دست آورد.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند