75
">

تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان در سال 2021 را دارند باید بدانند که می توانند از طریق روش های مختلفی به این کشور مهاجرت کنند. در این مقاله به تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان برای متقاضیان می پردازیم. برای مهاجرت به کشور انگلستان متقاضیان باید با توجه به شرایط و نوع مهاجرتشان ویزا کسب نمایند. برای دانستن شرایط دریافت گواهی اقامت در این کشور متقاضیان باید تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان را به خوبی مطالعه نمایند. در این رابطه نکاتی را در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

موقعیت جغرافیایی انگلستان

حال که قصد داریم به بررسی تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان بپردازیم بهتر است در ابتدا و قبل از بررسی روش های مهاجرت اطلاعات کلی در رابطه با کشور انگلستان را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. کشور انگلستان در جنوب جزیره بریتانیا واقع شده است. این کشور با مساحت 243610 کیلومتر مربع جزء ایرلند شمالی و کشور پادشاهی متحد بریتانیا کبیر می باشد. این کشور از شمال با کشور اسکاتلند، از شمال غربی با دریا ایرلند، از جنوب با کانال مانش، از شرق با دریای شمال، از غرب با کشور ولز و از جنوب غرب با دریای سلتی هم مرز و همسایه می باشد.

درباره انگلستان

در این کشور بیش از 100 جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد. شهر لندن به عنوان مهم ترین شهر انگلستان بوده و به عنوان پابتخت انگلستان و پادشاهی بریتانیا محسوب می شود. یکی از رودهای پر آب که از وسط شهر لندن می گذرد رود تیمز می باشد. این رود در انتها به دریای شمال سرازیر می شود. جمعیت این کشور بیش از 54 میلیون نفر می باشد. در این کشور مردم به زبان انگلیسی به مکالمه می پردازند و زبان انگلیسی زبان رسمی در این کشور می باشد. اگر از زاویه دیگری نیز به این کشور نگاه  کنیم در می یابیم که مهاجرت به آن ایده آل است. چرا که با مهاجرت به انگلستان امکاناتی جهت زندگی به دست می آید که در دیگر کشورها نظیر آن وجود ندارد. همچنین سطح رفاه جهت زندگی در انگلستان بسیار بالا است.

بررسی تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

در ادامه به تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان می پردازیم، راه های مهاجرت به این کشور شامل موارد ذیل می شود.

 1. مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به انگلستان از طریق کار
 3. مهاجرت به کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 5. مهاجرت به کشور انگلستان از طریق تولد
 6. اقامت در انگلستان با ویزای توریستی
 7. مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی روش غیر قانونی و غیر مجاز می باشد. که در این راه خطر های جانی و مالی بسیار زیادی فرد را تهدید می کنند، موسسه ملنور به هیچ عنوان این روش از مهاجرت را به متقاضیان توصیه نمی کند و پیشنهاد می شود برای مهاجرت به این کشور از طریق راه های قانونی اقدامات لازم را انجام دهید. متقاضیان می توانند برای مطالعه بیشتر در رابطه با پناهندگی به این کشور مقاله مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی را مطالعه نمایند.

تحصیل در تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

برای تشریح کامل هفت طریق مهاجرت انگلستان می توانیم مهاجرت و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور را بررسی نماییم. ویزای تحصیلی در انگلستان به دو صورت به متقاضیان ارائه می شود.

نوع ویزا سنین اخذ ویزا هزینه ویزا
ویزای تحصیلی Tier 4 General برای متقاضیان 16 سال به بالا £328 (پوند)
ویزای تحصیلی Tier 4 Child برای متقاضیان زیر 16 سال £328 (پوند)

شرایط اخذ این ویزا به این صورت می باشد که شخص باید به زبان تسلط داشته باشد یعنی بتواند بخواند، بنویسید و صحبت کند. همچنین فرد باید رشته تحصیلی انتخاب نماید و از دانشگاه مد نظر پذیرش دریافت نماید. اگر فردی شهروند اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس باشد می تواند با ویزا Tier 4 وارد این کشور شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید 3 ماه قبل از شروع کلاس ها اقدامات لازم را انجام دهند و مدارک مورد نیاز را برای دریافت ویزا ارائه نمایند. اگر مدت کلاس انتخابی فرد 6 ماه و یا کمتر از 6 ماه باشد فرد 1 هفته قبل از شروع کلاس می تواند وارد کشور انگلستان شود، اگر مدت کلاس فرد بیشتر از 6 ماه باشد فرد می تواند 30 روز قبل از شروع کلاسش وارد این کشور شود.

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به انگلستان

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالجی در انگلستان نوبت به اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی می رسد. مهم ترین مدارک به این منظور عبارت هستند از:

 • نامه پذیرش قطعی از دانشگاه یا کالجی در انگلستان به همراه اطلاعات دقیق دانشجو و زمان شروع و پایان دوره تحصیلی وی در انگلستان
 • مدرک زبان معتبر مثل آیلتس که هنوز اعتبار داشته باشد و مورد قبول دولت انگلستان باشد
 • پاسپورت معتبر به طوری که تا 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیلی هم معتبر باشد
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی فرد بر پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مدرک دال بر سلامت جسمی و روانی
 • تهیه محل اقامت در انگلستان و ارائه اجاره نامه
 • پرداخت هزینه های سفارت

تحصیل در تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

کار در کشور انگلستان

متقاضیان برای کار در این کشور باید ویزا کاری دریافت نمایند که به ویزا Tier 2 شناخته می شود. اگر فردی شهروند خارج از کشور های اتحادیه اروپا باشد باید از کارفرمایی در کشور انگلستان دعوت نامه کاری دریافت نماید، زمانی که متقاضی دعوت نامه کاری از کارفرما دریافت می نماید باید باید به مدت 3 ماه مبلغ 945£ (پوند) در حساب بانکی نگهداری نماید. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که اگر فرد این شرایط را داشته باشد می تواند برای اخذ ویزای کار Tier 2 اقدامات لازم را انجام دهد، همچنین فرد باید بتواند از کارفرمایی دعوت نامه کاری نیز کسب نماید.

 • متقاضی باید کار آفرین باشد
 • متقاضیانی که دارای استعدادی خاص باشند
 • متقاضیانی که ویزای ورزشی دارند
 • متقاضی که دارای مدرک دکترا باشند
 • افرادی که رشته تحصیلی آنها دندان پزشکی بوده است

سرمایه گذاری در تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان

متقاضیانی که سرمایه ای بالغ بر مبلغ 1.000.000£ (پوند) دارند و می توانند این مبلغ را وارد کشور انگلستان نمایند می توانند این ویزا را کسب نمایند. متقاضیان باید به مدت 5 سال مبلغ 750.000£ (پوند) را بدون برداشت در یکی از بانک های کشور انگلستان ذخیره نمایند. با این کار متقاضیان ویزای 5 ساله کشور انگلستان را دریافت می نمایند. این افراد اجازه دارند با بقیه سرمایه خود که 250.000£ (پوند) می باشد در این کشور ملک خریداری کرده و یا شغلی را در این کشور راه اندازی نمایند.

ازدواج و تولد فرزند در انگلستان

یکی از روش های مهاجرت به این کشور، ازدواج در انگلستان می باشد. افرادی که با فردی با تابعیت انگلستان ازدواج می کند باید به دولت انگلستان اثبات نماید که ازدواجشان واقعی می باشد. متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند که شفاف باشد و باعث گمراهی افسر نشود.

در کشور انگلستان تابعیت از طریق سیستم خون به افراد اعطا می شود. یعنی والدین یا یکی از والدین فرزند باید دارای تابعیت کشور انگلستان باشد تا فرزند متولد شده بتواند اقامت این کشور را به دست آورد. این قانون از سال 1983 به بعد در کشور انگلستان وضع شد و تا قبل این تاریخ هر فرزندی که در این کشور متولد می شد از طریق سیستم خاک تابعیت این کشور را دریافت می کند.

ویزای توریستی انگلستان

ویزاهای کوتاه مدت و ویزیتوری در انواع مختلف به متقاضیان ارائه می شود که عبارتند از:

ویزای ویزیتوری استاندارد این ویزا برای گردش و بازدید به افراد اعطا می گردد.
ویزای ویزیتوری ازدواج اگر فردی قصد دارد در این کشور ازدواج کند و یا می خواهد ازدواجش را در انگلستان ثبت کند می تواند از این ویزا استفاده نماید.
ویزای پرداخت مجاز افرادی که در زمینه های خاصی مهارت و تخصص دارند می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

موسسه ملنور برای متقاضیان مشاوره هایی را در نظر گرفته تا متقاضیان طی انجام مشاوره با کادر مجرب موسسه با توجه به شرایطشان بهترین راه را برای مهاجرت به کشور انگلستان انتخاب نمایند. در این مقاله سعی شد تشریح کامل هفت طریق مهاجرت به انگلستان برای متقاضیان ارائه داده شود. اگر همچنان سوالاتی در این رابطه برای شما پیش آمده می توانید با موسسه در تماس باشید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند