66
">

رشته مددکاری اجتماعی در انگلستان (Social Work)

با وجود افت تقاضا برای ورود به این رشته از ۸۰.۰۰۰ نفر به ۶۰.۰۰۰ نفر طی پنج سال گذشته، تعداد زیادی از دانشجویان تحصیلات دانشگاهی خود را در این رشته آغاز کرده‌اند. ترکیبی از کاهش تقاضا و افزایش ارائه این رشته در دانشگاه‌ها، نسبت تعداد داوطلبان به ازای هر ظرفیت را از بیش از ۷ نفر در سال ۲۰۱۰ به تنها ۳/۴ نفر در سال ۲۰۱۵ رسانده‌است. گرچه در سیستم امتیازدهی قدیمی UCAS میانگین امتیاز ۵ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر بیش از ۴۰۰ بوده‌است، امتیاز %۲۵ از ۸۰ دانشگاه جدول کمتر از ۳۰۰ گزارش شده‌است.

جدول رشته مددکاری اجتماعی به‌شدت دچار نوسان است، به‌طوری‌که اکنون هیچ یک از ۱۰ رتبه برتر در جایگاه مشابه سال قبل نبوده‌اند. دانشگاه لنکستر Lancaster صدر جدول را از دانشگاه گلاسگو Glasgow پس گرفته‌است. دانشگاه گلاسکو با وجود ۱۰ پله صعود در سال قبل، امسال با ۷ پله سقوط مواجه شده‌است.

دانشگاه رده‌ششمی استرث‌کلاید Strathclyde دارای بالاترین استانداردهای ورودی است، درحالی ‌که دانشگاه میدلسکس Middlesex که جایی در میان ۲۰ رتبه برتر ندارد، به %۱۰۰ نرخ اشتغال در جدول رسیده ‌است. این رقم از این نظر دستاورد چشمگیری است که چهار دانشگاه در جدول حتی به میانگین %۵۰ نیز نرسیده‌اند. دانشگاه رده‌سیزدهمی بدفوردشایر Bedfordshire، برترین دانشگاه تازه‌تأسیس (تأسیس‌شده پس از سال ۱۹۹۲) بیشترین میزان رضایت را در شاخص‌های تدریس، بازخورد و پشتیبانی تحصیلی از سوی دانشجویان خود دریافت کرده، درحالی‌که دانشگاه لیورپول هوپ Liverpool Hope در ارزیابی ملی دانشجویی NSS بهترین نمرات را برای تجارب دانشجویی کسب کرده‌است.

در حال حاضر تلاش‌های تازه‌ای برای جذب فارغ‌التحصیلان دیگر رشته‌ها به رشته مددکاری اجتماعی از طریق برنامه Frontline شده‌است. با این وجود دارا بودن مدرک مددکاری اجتماعی اصلی‌ترین راه ورود به مشاغل حرفه‌ای است. تنها کمی بیش از %۶۰ از فارغ‌التحصیلان این رشته مستقیماً در مددکاری اجتماعی مشغول‌به‌کار شده و یا مشاغل حرفه‌ای دیگری را پیدا کرده‌اند. این امر این رشته را در مرز ۳۰ رشته برتر قرار داده‌ است. دستمزد شروع ‌به ‌کار در مشاغل تخصصی (در سطح فارغ‌التحصیلی) در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۴.۸۰۰ پوند است، که در میان ۶۷ گروه ‌رشته تنها کمی با ۱۵ رتبه برتر فاصله دارد.

دانشگاه های برتر انگلستان در این رشته

  • دانشگاه لنکستر ( Univesity Of Lancaster)
  • دانشگاه باث (University Of Bath)
  • دانشگاه بیرمنگام (University Of Birmingham)
  • دانشگاه کنت (University Of Kent)
  • دانشگاه آنگلیای شرقی (University Of East Anglia)
  • دانشگاه استرثکلاید (University Of Strathclyde)
  • دانشگاه ادینبورگ (University Of Edinburgh)
  • دانشگاه گلاسکو (University Of Glasgow)
  • دانشگاه لیدز (Leeds University )
  • دانشگاه داندی (University Of Dundee

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این رشته و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از این رشته در انگلستان ، فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند