31
">

ویزای ازدواج (همسر) انگلستان (قسمت دوم)

ویزای نامزدی انگلستان خود به دو شکل است:

ویزای نامزدی معمولی و ویزای نامزدی ویزیتوریدر. ویزای نامزدی معمولی انگلستان پس از اثبات دارا بودن شرایط لازم به شما یک ویزای شش ماهه داده خواهد شد و شما در این شش ماه فرصت خواهید داشت که با هم ازدواج کنید. متقاضی باید امکان ثبت ازدواج را داشته باشد. در این ویزا بعد از اخذ ویزای شش ماهه فرد به انگلستان رفته و فرصت می یابد آنجا ازدواج کند و سپس یک ویزای سه ساله دریافت کند و یا اینکه اصلا ازدواج نکرده و به کشورش بازگردد.

اما در ویزای نامزدی ویزیتوری به فرد یک ویزای شش ماهه داده میشود تا او به انگلستان رفته و در آنجا ازدواج کند و سپس به کشور خودش برگردد و بعد از طریق کشور خودش ویزای سه ساله ی ازدواج را دریافت کند که البته در حال حاضر این نوع از ویزا برای ایرانی ها مقدور نیست.

در ویزای نامزدی انگلستان متقاضی باید ثابت کند که قبل از انقضای مهلت ویزا کشور انگستان را ترک خواهد کرد و این که در طول مدت زمان اقامت خود در کشور انگلستان بدون اشتغال در این کشور و یا دریافت کمک های دولتی استطاعت پرداخت هزینه های خود را خواهد داشت. برای افرادی که با یکی از تبعه یا افراد مقیم انگلستان، قصد آشنایی و ازدواج دارند و شناخت کافی از طرف مقابل خود ندارد، به شرط اثبات رابطه از طریق تلفن یا ایمیل  و یا داشتن فیلم های مشترک، نوعی ویزای توریستی انگلستان صادر می شود تا باحضور درانگلستان، نسبت به اخذ تصمیم قطعی و ازدواج با فرد مورد نظر درانگلیس اقدام نماید. افرادی که درخواست صدور ویزای نامزدی انگلستان رادارند، باید دارای شرایط زیر باشند.

شرایط صدور ویزای نامزدی انگلستان

۱- اقامت فرد مورد نظر برای ازدواج به یکی از طرق قانونی درانگلستان.
۲- مجرد بودن هر دو نفر.
۳- اثبات تمکن مالی و توان اداره مالی یک خانواده.

 

مدارك مورد نیاز سفارت انگليس جهت اخذ ويزای نامزدی

  • پاسپورت جديد و قديم متقاضی
  • یک قطعه عكس رنگی ۴٫۵*۳٫۵
  • مدارک اثبات‌کننده وضعیت مالی متقاضی شامل منابع درآمدی و حساب‌های بانکی
  • مدارک اثبات‌کننده برنامه آینده شما برای ازدواج: مانند محل سکونت بعد از ازدواج
  • مدارک اثبات‌کننده حقیقی بودن ازدواج و ارتباط مستمر با همسر: عکس‌ها و فیلم‌ها ، پرینت‌های تلفن، بلیت‌های رزرواسیون‌های هتل در سفرهای مشترک
  • جزئیات تدارکات ازدواج و مدارک اثبات‌کننده‌ی پرداخت بخشی از هزینه‌های ثبت ازدواج
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند