8
">

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2020 موضوعی است که امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت در کشور انگلستان قرار می گیرد. سالانه بسیاری از افراد از روش های مختلفی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و … به کشور انگلستان ورود می نمایند. یکی از مواردی که مورد توجه این افراد قرار می گیرد هزینه های مربوط به اقامت در این کشور می باشد. برآورد هزینه زندگی در انگلستان به صورت عام و هزینه زندگی دانشجویی در انگستان به صورت خاص جز مواردی است که دانشجویان باید مدنظر قرار دهند.

  • ارزانترین شهر انگلستان کدام شهرها است؟
  • هزینه مسکن برای یک دانشجو در انگلستان چقدر است؟
  • بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان کدام است؟

موسسه حقوقی رایت تکنولوژی با تجربه ای بی نظیر در باب اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان مفتخر به راهنمایی اشخاص متقاضی در این باب نیز می باشد.

اجاره و هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

با توجه به اینکه محل اقامت فرد در کشور انگلستان بخش قابل توجهی از درآمد فرد را به خود اختصاص می دهد یکی از مهمترین موضوعات در بحث هزینه، هزینه مربوط به محل اقامت متقاضی می باشد. در شهر لندن انگلستان اجاره یا خرید ملک نسبت به سایر شهرها نظیر منچستر، بیرمنگام، لیدز و …. گران تر بوده و برای متقاضیان پر هزینه تر می باشد، همچنین هزینه ها نسبت به مرکز یا خارج از شهر و همین طور متراژ ملک متفاوت می باشد.

شاخص هزینه های اجاره ملک در کشور انگلستان 100.20% بالاتر از ایران می باشد که این هزینه ها بسته به متراژ و سیستم ملک (به طور مثال داشتن عایق مناسب) ممکن است با افزایش همراه باشد. متقاضیان اجاره ملک در کشور انگلستان مالیاتی بر روی اجاره ملک پرداخت نمی کنند.

به طور میانگین هزینه اجاره آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر انگلیس بین 750 تا 1000£ (پوند) و خارج از شهر انگلیس بین 500 تا 750£ (پوند) می باشد که در صورتی که متراژ ملک بیشتر باشد این هزینه بیشتر خواهد شد. بر اساس میانگین اعلام شده در سال 2019 این هزینه در شهر لندن بالای 1500£ (پوند) برآورد شده است. هزینه خرید هر متر مربع از ملک در مرکز شهر بین 3000 الی 4000£ (پوند) و خارج از شهر بین 2000 تا 3000£ (پوند) می باشد. علاوه بر هزینه ملک، هزینه های جانبی نظیر هزینه آب و برق و سیستم های گرمایشی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد که به صورت میانگین بین 150 تا 300£ (پوند) در ماه هزینه خواهد داشت.

حمل و نقل در انگلستان

قیمت خرید و نگهداری خودرو در کشور انگلستان بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد اما به دلیل نوسانات موجود در قیمت بنزین از خرید خودرو در کشور انگلیس استقبال نمی شود، در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می دهند از وسایل نقله عمومی استفاده کنند. شهر لندن به عنوان شهری که جامع ترین شبکه حمل و نقل عمومی این کشور را دارا است که کرایه های گران تری را نسبت به سایر شهرها دارد. هزینه بلیط مترو در این کشور معادل 2.5 £ (پوند) و هزینه تاکسی تا یک کیلومتر بین 2 تا 3£ (پوند) می باشد که بسته به شهر متفاوت است.

بیمه در کشور انگلستان

مراقبت های بهداشتی در کشور انگلستان به علت موافقت نامه های بهداشتی امضا شده به صورت رایگان در اختیار شهروندان کشور بریتانیا و مهاجرین کشورهای استرالیا، نیوزیلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار می گیرد. افرادی که به صورت قانونی بیش از یکسال در کشور انگلستان سکونت می نمایند، می توانند از حقوق مربوط به مراقبت های رایگان در این کشور بهره مند گردند. امکان بهره مندی از خدمات بهداشتی خصوصی برای کسانی که از خدمات بهداشتی رایگان استفاده نمی کنند وجود دارد و متقاضیان بسته به وضعیت سلامت و نوع خدمات بهداشتی با پرداخت هزینه می توانند از خدمات بهداشتی خصوصی استفاده نمایند.

هزینه معاینه پزشک خصوصی از 70£ (پوند) شروع شده و قیمت دارو بسته به نوع آن متفاوت است به طور مثال قیمت یک جعبه آنتی بیوتیک 8£ (پوند) و یک رول قرص سرماخوردگی 3£ (پوند) می باشد.

تغذیه در هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

اطلاع از هزینه های مواد غذایی و خوراک یکی از موارد اصلی در برآورد هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان محسوب می گردد. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت برای یک نفر معادل 12 £ (پوند) و برای دو نفر در یک رستوران متوسط معادل 45£ (پوند) محاسبه می شود. هزینه مک دونالد یا یک غذای مشابه در کشور انگلستان معادل 5£ (پوند) می باشد. هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان شامل برخی از هزینه های مواد غذایی نیز می شود که عبارت اند از:

اقلام هزینه
هزینه یک بطری آب 0.8£ (پوند)
هزینه یک لیتر شیر 0.9£ (پوند)
هزینه یک کیلوگرم برنج 0.9£ (پوند)
هزینه یک شانه تخم مرغ 1.9£ (پوند)
هزینه یک کیلوگرم پنیر 5.40£ (پوند)
هزینه یک کیلوگرم گوشت مرغ 5.70£ (پوند)
هزینه یک کیلوگرم گوشت گاو 7.60£ (پوند)
هزینه یک کیلوگرم میوه 1 الی 1.80£ (پوند)

میزان هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان

همان طور که بیان شد هزینه زندگی انگلستان و در شهر لندن نسبت به سایر شهرهای کشور انگلستان بالاتر می باشد و افرادی که در این شهر زندگی می کنند باید برآورد مناسبی از میزان هزینه های خود پیش از سفر داشته باشند. هزینه زندگی در شهر لندن بسته به سبک زندگی فرد متفاوت بوده و بین 1000 الی 1500£ (پوند) برآورد شده است. این هزینه برای یک نفر در خارج از لندن و سایر شهرها بین 800 تا 1000£ (پوند) متغیر می باشد. میانگین حقوق ماهیانه در این کشور پس از کسر مالیات معادل 1700£ (پوند) می باشد که می تواند هزینه های مربوط به زندگی متقاضیان را جبران نماید.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان فرصتی عالی در باب مهاجرت و اخذ اقامت از این کشور منحصر به فرد می باشد که در سطح جهان مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار گرفته است. قرار گیری دانشگاه های مطرح دنیا و سیستم آموزش زبان انگلیسی باعث جذابیت ویزای تحصیلی انگلستان برای متقاضیان به خصوص رده سنی 18 سال شده است. تضمین کیفیت تحصیل در این کشور مطابق با آخرین استانداردهای جهانی و حصول اطمینان در باب کیفیت آموزش بین المللی باعث تبدیل شدن این کشور به یک پایگاهی برتر در باب تحصیلات شده است.

شهرهای دانشجویی انگلستان نیز عبارتنداز:

  • لندن (London)
  • منچستر (Manchester)
  • بیرمنگام  (Birmingham)
  • آکسفورد و کمبریج (Oxford and Cambridge)
  • ادینبورگ (Edinburgh)
  • گلاسگو، اسکاتلند (Glasgow، Scotland)

افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور انگلستان دارند از هر روشی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت و … بخواهند به این کشور ورود کنند هزینه زندگی خواهند داشت، حال دانشجویانی که اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نموده اند باید علاوه بر هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان، هزینه های مربوط به تحصیل را نیز در نظر گیرند. برای اطلاع از روش های مهاجرت به انگلستان متناسب با شرایط خود پیش از هر اقدامی از مشاوره حرفه ای با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملنور بهره مند شده و بهترین تصمیم را اخذ نمائید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند