79
">

ویزای کارآفرینی انگلستان

ویزای کارآفرینی انگلستان

ویزای کارآفرینی انگلستان, یکی از روشهای برجسته و شناخته شده در بین متقاضیان اقامت و تابعیت انگلستان است. با توجه به اینکه انگلستان نیز در جهت توسعه اقتصادی و تجارت بین الملل کشورش گام های اساسی برمی دارد. لذا روشهای مختلف سرمایه گذاری را برای متقاضیان مطرح کرده, و در واقع کشش و علاقه خود را به این روش مهاجرتی از میان سایر روشهای مهاجرتی بیان کرده است. با ما همراه باشید تا نکات مهمی از ویزای کارآفرینی انگلستان را برایتان روشن کنیم. ابتدا لازم است مفاهیمی را که مرتبط با موضوع مقاله است شرح دهیم.

تعریف کارآفرین:

کارآفرین کسی است که کار و تجارتی را خلق میکند که مور نیاز جامعه است. ایده کارآفرین باید ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. یک کارآفرین در عین حال باید رهبر هم باشد و تواناییهای مدیریتی, ابتکار عمل و خلاقیت را در ذات خود داشته باشد. از قرن 16 میلادی تا حالا مبحث کارآفرینی در اکثر نظریه های اقتصادی دیده می شود. پدر کارآفرینی “ژوزف شومپیتر” است. نوآوری از جمله موضوعاتی است که وی برآن تاکید دارد. نوآوری در زمینه ساخت کالای جدید, ابداع روشی جدید در بهبود مسیر تولید کالا, شناخت و کشف بازار و منابع جدید, … بیل گیتس, استیو جابز, مارک الیوت زاکربرگ, توانستند به عنوان کارآفرینان بزرگ دنیا انقلابی را در تبدیل ایده به واقعیت خلق کنند.

اقامت و تابعیت انگلستان:

برای شروع هر کاری نیاز به شناخت موضوعات پیرامون آن کار را داریم. لذا برای اقدام به مهاجرت, یا شروع یک سفر تفریحی یا تجاری به انگلستان نیاز است تا روشهای ورود به کشور مقصد و انواع ویزای انگلستان را بشناسید. سپس با توجه به شرایط خود یکی از راههای ورود به انگلستان را انتخاب کنید.

انواع روشهای مهاجرتی به انگلستان:

· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تحصیل
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق ازدواج
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق سرمایه گذاری
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق کار
· اقامت و تابعیت انگلستان از طریق پناهندگی

اینکه کدام روش را انتخاب می کنید بستگی به شرایط شخصی, انگیزه و هدف از اقامت, تمکن مالی شما, و … دارد.
انواع ویزای انگلستان و هر آنچه لازم است بدانید:
از طریق سایت رسمی انگلستان می توانید جهت اخذ ویزای انگلستان اقدام کنید. برای تعیین وقت سفارت انگلیس, لازم است به دلایل زیر از قبل نوع ویزای خود را مشخص کرده باشید:

1. در فرم سایت انگلستان از شما خواسته می شود, تا نوع ویزای انگلیس و سایر اطلاعات شخصی را درج کنید.
2. در رابطه با هزینه ویزای انگلستان, بدانید که این مبلغ برای انواع ویزا متفاوت پرداخت می شود.

معرفی انواع ویزای انگلیس:

· ویزای Tier1اقامت و تابعیت انگلستان از طریق: سرمایه گذاری, کارآفرینی, فارغ التحصیلان کارآفرین, نابغه و نخبه
· ویزای Tier2اقامت و تابعیت انگلستان از طریق: کار عمومی, ویزای جابجایی کارمند, ویزای مبلغان مذهبی و دینی, و ورزشکاری
· ویزای Tier3اقامت و تابعیت انگلستان از طریق: موقت کاری برای افراد کم سن و سال و بدون تخصص
· ویزای Tier4اقامت و تابعیت انگلستان از طریق : تحصیل دانشجویان 17 سال به بالا و تحصیل کودکان 4 تا 17 سال
· ویزای Tier5اقامت و تابعیت انگلستان از طریق : مربوط به متقاضیان کار موقت در انگلستان است.

ویزای کارآفرینی انگلستان:

انگلستان یکی از قطب های بزرگ اقتصادی در جهان است. این کشور در باب کسب و کار و تجارت بین الملل همیشه حرفی برای گفتن دارد. وجود بانک های بزرگ و پر قدرت, نشان از اعتبار این کشور از لحاظ مالی و اقتصادی است. این اعتبار در جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان به این کشور سهم بسزایی دارد. از آنجایی که مسیر و هدف انگلستان توسعه و گسترش اقتصاد صنعت و تجارت بین الملل است لذا روشهای متفاوتی از سرمایه گذاری را پیش روی مهاجران گذاشته است. تنوع این روشها به متقاضیان اقامت انگلستان, حق انتخاب در نوع سرمایه گذاری را می دهد.

سرمایه گذاری در انگلستان به 3 روش متفاوت مطرح می شود:

1. سرمایه گذاری 50 هزار پوندی (ویزای کارآفرینی انگلستان پس از تحصیل)
2. سرمایه گذاری 200 هزار پوندی
3. سرمایه گذاری یک میلیون پوندی

* سرمایه گذاری 50 هزار پوندی که نام دیگرش (ویزای کارآفرینی انگلستان پس از تحصیل ) است. در واقع تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کارآفرینی انگلستان است.
گروه اول: اگر متقاضی, در حال حاضر در انگلستان مشغول به تحصیل است می تواند پس از فارغ التحصیلی با خلق کسب و کاری خلاقانه و نوآورانه, به عنوان کارآفرین وارد عرصه کسب و کار شود. البته باید این کسب و کار, مورد توجه و نیاز کشور انگلستان باشد. در واقع باید متقاضی ویزای کارآفرینی انگلستان, دولت انگلستان را متقاعد کند که نوآوری وی در جهت سیاست کاری و بهبود اقتصادی کشور انگلستان است.

ویزای کارآفرینی انگلستان در دسته ویزای Tier1 انگلستان است. درخواست متقاضی به عنوان یک فارغ التحصیل انگلستان و یا کسی که قبلا در انگلستان تحصیل کرده است, از طرف دولت انگلستان بررسی می شود. و این شانس را به متقاضی ویزای کارآفرینی انگلستان می دهد. تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کارآفرینی انگلستان تبدیل کند.

گروه دوم :حال اگر فردی از راه دیگری به غیر از ویزای تحصیلی وارد انگلستان شده است. و تمایل به راه اندازی کسب و کار و تجارت در انگلستان دارد. می تواند با سرمایه گذاری 50 هزار پوندی, متقاضی ویزای کارآفرینی انگلستان شود. در صورتی که فرد مدارکی از موجودی حساب خود که نشان از تمکن مالی وی است ارائه دهد. قادر خواهد بود خانواده خود را نیز همراه ببرد.

در کل گروه اول شانس بیشتری برای اخذ مساعدت از طرف دولت انگلستان دارند.

شرایط و ضوابط ویزای کارآفرینی انگلستان:

· میزان سرمایه به مبلغ 50 هزار پوند
· دارا بودن مدرک زبان انگلیسی حداقل 5 آیلتس
· شرط سنی حداقل 16 سال
· شواهدی که نشان دهد متقاضی ویزای کارآفرینی انگلستان, تمکن مالی برای پرداخت هزینه های خود در طول اقامت در انگلستان را دارد. (این مبلغ به غیر از مبلغ 50 هزار پوندی است که باید در حساب خود داشته باشد)
· متقاضی ویزای کارآفرینی انگلستان نمی تواند در جای دیگری استخدام و یا مشغول به کار شود.
· موظف است گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد
· مدرک تحصیلی لیسانس به بالا مرتبط با طرح کارآفرینی

1. یا تعریف فتن منابع جدید
2. ایجاد هرگونه تشکیلات جدید در صنعت

منبع: سفارت انگلستان

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند