42
">

وی اف اس گلوبال VFS Global چیست؟

شرکت بین‌المللی وی اف اس گلوبال VFS Global در سال 2001 برای برون‌سپاری خدمات تنظیم اسناد مرتبط با اخذ ویزا از جمله تنظیم و ثبت مدرک‌های متقاضیان اخذ ویزا، بدون تصمیم‌گیری در پذیرفتن یا رد درخواست متقاضی ویزا، شروع به کار کرد. هم اکنون این شرکت مورد تایید اکثر سفارتخانه‌ها می‌باشد. دفاتر خود را در بیش از 120 کشور گسترش داده است. در ایران نیز چند سفارت مراحل اخذ مدارک را به این شرکت واگذار کردند. بنابراین بهتر است قبل از ارسال مدارک به سفارت‌های تحت پوشش VFS، با قوانین وی اف اس گلوبال آشنا باشید.

وی اف اس گلوبال (VFS Global) چیست؟

حجم بالای درخواست‌ها وقت بسیاری از سفارت‌ها و کارکنان آنها را می‌گرفت. بررسی مدارک و پردازش آنها سبب می‌شد که کیفیت رسیدگی و پاسخ گویی به نیازهای متقاضیان کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست شما را برای مدتی عقب بیاندازد. از این رو شرکت VFS Global که با برند تجاری Visa Application Center (VAC) شناخته می‌شود، با نیروهای متخصص و فضای امن خود، پاسخگویی سریع و ایمن، فرآیند دریافت و تنظیم مدارک را از طرف سفارت‌خانه برای متقاضی انجام می‌دهد. این کار باعث می‌شود درخواست کننده‌ی ویزا ارسال بدون نقص مدارک را به راحتی انجام دهد و از طرف دیگر حجم کاری بالایی از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته شود تا بتوانند با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست‌ها بپردازند.

سرویس‌ها و خدمات شرکت وی اف اس گلوبال

بعد از تایید در سایت سفارت مورد نظر، باید قرار ملاقات با دفتر شرکت وی اف اس گلوبال تنظیم شود. از طریق راه‌های ارتباطی با دفاتر VFS از راه ارسال درخواست می‌توانید فرم، اطلاعات و مدارک مورد نیاز را مشاهده کنید. برای ثبت اطلاعات بایومتریک (تصویر چهره و اثر انگشت)، متقاضی باید در محل دفتر حاضر شود. وی اف اس گلوبال تمامی خدمات و مدارک را از جمله بررسی اطلاعات ملی، جمع‌آوری مدارک، اعتبارسنجی مدارک، عکس چهره و ثبت اثر انگشت در یک بسته جمع‌آوری و ارسال می‌کند.

فعالیت‌های وی اف اس گلوبال در ایران

این شرکت تا به امروز توانسته به بیش از ۱۶۰ میلیون مراجعه‌کننده خدمات داده و با کسب گواهینامه‌های مختلف از جمله ISO 9001،ISO 27001  و  ISO 14001 فضای امن  و پاسخگو را برای متقاضیان خود فراهم کند. دفتر مرکزی وی اف اس گلوبال در دبی قرار دارد که زیرمجموعه‌ی شرکت سوئیسی Kuoni می‌باشد.

با همکاری سفارت انگلیس در سال 1394 فعالیت وی اف اس گلوبال در ایران شروع شد. اکنون این خدمات از سوی بسیاری از سفارت‌های دیگر مانند نروژ، اتریش، فرانسه، سوئد، هلند، آفریقای جنوبی، بلژیک، مجارستان، قطر و… در دفتر تهران VFS صورت می‌گیرد. تنها چند کشور در ایران هستند که امور اداری اولیه خود را به این شرکت سپرده‌اند. باید به این نکته توجه کرد که هر گروهی با نام وی اف اس، تحت نظر این شرکت نمی‌باشد. پس باید اطلاعات دقیق دفتر VFS را از سفارت کشور مورد نظر بخواهید.

اما کشورهایی که در ایران حضور دیپلماتیک ندارند شرایط متفاوتی دارند. مراحل درخواست ویزا برای این کشورها را نمی‌توان از داخل کشور انجام داد. یعنی شما باید برای دریافت ویزای کشورهایی مثل کانادا، آمریکا و… به دفتر این شرکت در یک کشور ثالث مثل ترکیه و یا دبی امارات متحده عربی و یا … مراجعه کنید.

آیا وی اف اس گلوبال می‌تواند تضمین تایید درخواست ویزا را به متقاضی بدهد؟

این شرکت تنها راهنمایی متقاضی و دریافت مدارک را انجام خواهد داد. لازم است بدانید که VFS Global تنها یک شرکت میانجی بین متقاضی و سفارت برای برون‌سپاری تهیه و جمع‌آوری امور مربوط به اخذ ویزا می‌باشد. آنها با دریافت مدارک، بررسی هویت هر فرد و ثبت آن، مطمئن می‌شوند که درخواستی بدون اشکال را برای سفارت ارسال می‌کنند. گاهی اوقات امکان دارد پاسخ ارسالی از سوی سفارت از طریق VFS به دست شما برسد اما این بدین معنا نیست که دخالتی در تایید یا رد درخواست ویزای شما داشته است.

ثبت درخواست در وبسایت VFS Global

۱. کشور مقصد خود را انتخاب کنید.
کشور مد نظر خود را انتخاب کنید تا VFS، شما را از نوع ویزای مورد نیاز و قوانین کسب گذرنامه‌ی کشور مقصد آشنا کند.
۲.  فرم آنلاین را تکمیل کنید.
به سادگی اطلاعات مورد نیاز را در فرم تقاضای ویزا وارد نمایید. سپس هزینه‌های ثبت را بپردازید. در نهایت زمان ملاقات با نزدیک‌ترین مرکز شرکت به شما نمایش داده خواهد شد.
۳. در نهایت درخواست خود را ارسال کنید.
با مراجعه به مرکز و ثبت اطلاعات خود، درخواست شما برای سفارت مورد نظر فرستاده خواهد شد. همچنین شما خواهید توانست روند بررسی تقاضای خود را در سایت این شرکت مشاهده کنید.

خدمات جانبی VFS

شرکت با قرار دادن سالن و فضای استراحت، تجربه‌ی یک پذیرش مطلوب را در اختیار شما قرار خواهد داد. دریافت مدارک درب منزل، فتوکپی مدارک در محل، عکاسی حرفه‌ای و منطبق با استاندارد سفارت برای ثبت ویزا و… از دیگر خدمات گروه وی اف اس است.

وی اف اس گلوبال چه خدماتی ارائه نمی‌دهد؟

– هیچگونه مشاوره‌ای در زمینه‌ی اخذ ویزا از سوی این شرکت ارائه نمی‌شود.
– این شرکت خدمات خود را پس از اخذ نوبت، تنها در دفاتر رسمی خود صورت می‌دهد. هیچگونه ارتباطی بین آنها و لینک‌های خارج از این دفاتر این شرکت وجود ندارد.
– این شرکت هیچ تضمینی در مورد اخذ ویزا به هیچ‌کدام از متقاضیان خود ارائه نمی‌دهد.
– آنها به طور مستقیم با سفارت‌ها همکاری می‌کنند. هرگونه ادعا ارتباط با دیگر شرکت‌ها از جمله تجاری و گردشگری در زمینه‌های سفر و صدور ویزا، بی‌اعتبار است.

روزهای پذیرش شرکت وی اف اس

توجه داشته باشید که روزهای کاری این شرکت در کشورهای مختلف طبق تقویم رایج و سالانه‌ی هر کشور می‌باشد. پس باید در نظر داشت قبل از مراجعه به دفاتر، تعطیلات تقویم رسمی در ایران و به ویژه اگر می‌خواهید در دفتر این شرکت در کشور دیگری حاضر بشوید تعطیلات رسمی آن کشور را بررسی کنید.

مدارک لازم برای وی اف اس

این مدارک با توجه به ضوابط و شرایط، کشور مقصد و زمان درخواست می‌تواند متفاوت باشد که هنگام ثبت نوبت مراجعه اعلام می‌شود. ولی به طور کلی مدارک مورد نیاز عبارتند از: گذرنامه با اعتبار بیش از زمان ویزا، عکس پرسنلی، مدارک تشخیص هویت برای اثبات هویت ملی افراد و مدارک اشتغال یا تحصیل، در کنار دیگر موارد اعلام شده نیاز است. با توجه به وضعیت و سن افراد امکان دارد امضاء ولی افراد زیر سن قانونی در دفتر اسناد رسمی هم درخواست شود..

نکات امنیتی دفاتر شرکت وی اف اس

این شرکت اطلاعات را تنها به طور مستقیم یا از طریق نماینده قانونی به فرد تحویل می‌دهد. امکان ارائه یا دریافت اطلاعات از طریق شخص دیگری وجود ندارد.
الف- اشخاصی که دچار معلولیت و یا کهولت سن هستند، می‌بایست ماموران امنیتی دفتر را مطلع سازند تا شرایط را برای ارسال بدون مشکل مدرک‌ها مهیا سازند.
ب- اشخاص زیر سن قانونی می‌بایست همراه با ولی و سرپرست خود در دفتر حضور یابند.

ورود هر نوع دستگاه الکترونیکی امکان‌پذیر نمی‌باشد و تنها بردن موبایل به داخل دفاتر فقط در حالتی ممکن است که آن را بر روی حالت بی‌صدا قرار دهید و قبل از ورود خود آن را چک کنید.
الف- افراد تنها می‌توانند یک کیف معمولی و کوچک را با خود به درون دفتر ببرند زیرا طبق قوانین دفاتر وی اف اس گلوبال از ورود کیف‌ها و پاکت‌هایی با سایز بزرگ‌تر از ۲۵ در ۳۵ در ۵۵ سانتی‌متر، جلوگیری خواهد شد.
ب- اطمینان پیدا کنید که هنگام مراجعه به کارمندهای وی اف اس گلوبال، موبایل خود را در دست ندارید و با آن کار نمی‌کنید.
پ- ثبت و ضبط هر گونه ویدئو، تصویر، صدا و یا هر مورد دیگری با وسایل الکترونیکی و… از دفتر، پرسنل، متقاضیان و سایر موارد درون دفتر، غیر مجاز می‌باشد.

بردن چه وسایلی به دفتر وی اف اس ممنوع می‌باشد؟

الف- هرگونه وسیله‌ی خطرناک اعم از هر چیزی که قابلیت مشتعل شدن دارد و اسلحه‌ی گرم و سرد.
ب- پاکت‌ها و بسته‌های سربسته که محتوای درون آن مشخص نیست.
پ- دستگاه‌هایی که توانایی ضبط انواع تصویر و یا صوت را دارند و دستگاه‌هایی که قابلیت عکس‌برداری دارند.
توجه کنید که دفاتر این شرکت هیچ محلی را برای جمع‌آوری و نگه‌داری موقت از وسایل شما ندارند. بنابراین هنگام مراجعه به این دفاتر وسایل اضافی را با خود حمل نکنید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات در مورد اخذ ویزای خود، با پر کردن فرم مشاوره در وبسایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند