46
">

ویزای انگلستان؛ اخذ ویزا با استفاده از تجربیات دیگران

اگر از من بپرسید، میگم اخذ ویزای انگلستان سخت‌ترین ویزایی است که می‌توانید دریافت کنید. همه چیز به نظر آفسیر مربوط است و البته سفارت انگلستان مدارک بسیاری نیز از شما طلب می‌کند. خیلی‌ها می‌پرسند که آیا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟ قطعا بله البته در صورتی که سفارت را قانع کنید پس از بازدید از انگلستان به کشورتان باز خواهید گشت.

ویزای انگلستان

اگر کلمه ویزای انگلیس را کمی در اینترنت جستجو کنید با انبوهی از سایت‌ها و آژانس‌های مسافرتی روبرو خواهید شد که در قبال اخذ مبلغی، ویزا را برای شما دریافت می‌کنند (در بیشتر مواقع هم موفق نمی‌شوند) حالا سوال این است که آیا خودتان نمی‌توانید ویزا بگیرید؟

یکبار برای همیشه می‌خواهم قضیه ویزای انگلستان را کاملا به صورت موشکافانه با کمک تجربیات دوستان توضیح دهم تا ببینید که حتی خودتان هم قادر به دریافت ویزا هستید و نیازی نیست دست به دامان شرکت‌های مختلف شوید.

ویزای انگلستان

پیش از هرچیز بدانید که این مقاله تنها براساس تجربیات افراد و منابع اینترنتی است و ممکن است که مدارک و شرایط هر شخص با دیگری متفاوت باشد و دقیقا برای شما صدق نکند اما سعی کردیم تا جامع‌ترین و کامل‌ترین راهنمای اخذ ویزای انگلیس را به تحریر دربیآوریم تا کلیه ابهامات پیرامون این موضوع از بین برود.

ایا سفارت انگلیس ویزا میدهد؟ سفارت بریتانیا در تهران با اینکه در سال ۱۳۹۴ مجددا بازگشایی شد اما هنوز هیچگونه ویزایی برای عموم افراد صادر نمی‌کند و ناگزیر باید به سفارت دیگری در کشورهای همسایه مانند امارات (دبی) یا ترکیه (آنکارا) مراجعه نمایید.

انواع ویزای انگلیس

جایی که خیلی‌های اشتباه می‌کنند همین شروع کار است. شما باید بدانید که اصلا چه نوع ویزایی نیاز دارید و اگر خشت اول را کج بگذارید در انتهای مسیر با اینکه هزینه و زمان بسیاری را برای آن گذاشته‌اید، ریجکت خواهید شد.

خوشبختانه دولت بریتانیا وبسایتی را ایجاد کرده است تا مخاطبان بتوانند با کمک آن نوع ویزایی که به آن نیاز دارند را بشناسند. با مراجعه به سایت gov.uk می‌توانید این کار را انجام دهید.

  • ویزای توریستی

ویزای توریستی انگلستان به کسانی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند. در واقع بیشترین درخواست‌ها هم از همین نوع است. اگر دعوتنامه‌ای از سوی دوست یا خویشاوندی که در انگلیس زندگی می‌کند داشته باشید، شانس‌تان برای دریافت این ویزا بیشتر خواهد بود.

  • ویزای تحصیلی

همانطور که از نامش پیداست، این ویزای برای کسانی صادر می‌گردد که قصد ادامه تحصیل در کالج یا مدارس این کشور را دارند. زمانی شانس دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را خواهید داشت که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشید.

  • ویزای کاری

بسیاری افرادی که قصد کار در انگلستان را دارند، هدفشان اقامت در این کشور است. اما باید این موضوع را در نظر داشت که تنها افرادی می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند که حداقل یک دوره تحصیلی را در انگلستان گذرانده باشند.

  • ویزای ازدواج

اگر شما با فردی که تابعیت بریتانیا را دارد ازدواج کنید قادر خواهید بود که به این کشور مهاجرت نموده و کار یا تحصیل خود را پیش بگیرید.توجه داشته باشید که برای آنکه بتوانید ویزای ازدواج را بدست آورید باید سفارت را از جهات مختلف قانع کنید که ازدواج شما صوری نبوده و جنبه واقعی دارد که این کار از روش‌های بسیاری قابل انجام است. در مقاله دیگری مفصلا آن را بررسی کردیم.

وقت سفارت انگلستان

پیش از هرچیز نیازمند گرفتن وقت سفارت انگلستان خواهید بود که می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق سامانه visa4uk.fco.gov.uk اقدام نمایید. در این سامانه پس از افتتاح حساب کاربری، باید از لیست وقت‌های موجود یکی را انتخاب کرده و آن را رزرو نمایید. البته همین مرحله اخذ وقت سفارت انگلیس شاید سخترین قسمت ماجرا باشد.

اکیدا توصیه می‌کنم که از چندماه پیش از تاریخ سفرتان برای وقت سفارت انگلیس اقدام کنید تا در آگهی‌ها به دنبال وقت فوری سفارت انگلستان نباشید. اگرچه ممکن است تا در مواردی به آن‌ها نیاز پیدا کنید.

ویزای انگلستان از امارات

چنانچه قصد دارید تا مراحل دریافت ویزا را از سفارت انگلستان در امارات پیش بگیرید باید تا مشخص شدن نتیجه ویزا که ۱۵ روز کاری به طول میآنجامد در امارات بمانید (چراکه اصل پاسپورت نزد سفارت انگلیس باقی خواهد ماند) مگر آنکه از یکی از خدمات زیر استفاده کنید.

Priority

با خرید این سرویس نتیجه ویزای شما نهایتا ظرف مدت ۵ روز کاری به شما اعلام خواهد شد. برای استفاده از آن نیز باید مبلغ ۱۹۱ دلار را پرداخت کنید.

Super Priority

چنانچه مبلغ ۶۰۰ پوند را به سفارت انگلیس پرداخت کنید می‌توانید از سرویس Super Priority استفاده کنید که در اینصورت نتیجه ویزای انگلستان شما حداثر ۲۴ ساعت کاری مشخص خواهد شد.

Passport Pass Back

با پرداخت ۶۴ دلار و خرید Passport Pass Back گذرنامه شما در همان روز انگشت‌نگاری به شما بازگردانده خواهد شد و می‌توانید به ایران بازگردید. پس از گذشت ۱۵ روز کاری که ویزای شما صادر شد، سفارت انگلستان شما را مطلع می‌کند که باید به امارات بازگردید تا برچسب ویزای انگلستان بر روی پاسپورت‌تان زده شود. در این حالت می‌توانید از سرویس پیکاپ پاسپورت که برخی آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌دهند استفاده کنید.

ویزای انگلستان از ابوظبی

اخذ ویزای انگلستان از ابوظبی نیز دقیقا شرایط مشابهی با دبی دارد با این تفاوت که میزان متقاضیان از دفتر ابوظبی تا حدودی کمتر از دبی است. بنابراین صدور وقت فوری در این دفتر راحت‌تر و زودتر انجام‌پذیر است. لازم بذکر است که متقاضی معمولا باید ۲ هفته در این شهر اقامت داشته باشد تا پاسپورت و جواب ویزا آماده گردد. اگرچه می‌توانید از خدمات پیکاپ ویزای انگلستان نیز استفاده نمایید.

ویزای انگلستان از آنکارا

کارگزار ویزای انگلیس در کشور ترکیه شرکت Tele Performance است که معمولا حدود یک هفته پس از درخواست متقاضی به وی وقت می‌دهد. از آنجایی که سفارت انگلستان پس از اخذ مدارک، پاسپورت را نیز تا زمان جواب نزد خود نگه می‌دارد متقاضی می‌تواند با اخذ برگه عبور از سفارت ایران به کشور بازگردند.

ویزای انگلستان از استانبول

تفاوتی در روال کار ویزای انگلیس از استانبول و آنکارا وجود ندارد. اصولا متقاضیانی که وقت کافی ندارند می‌توانند از این دو شهر برای اخذ وقت فوری اقدام کنند تا پرونده‌شان کمتر از یک هفته به جریان بیافتد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلستان

تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزا به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت انگلیس

اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه پاسپورت‌های قبلی در صورت وجود و کپی از تمامی صفحات

اصل یا کپی از دعوتنامه معتبر یا رزرو هتل

اصل و ترجمه سند رسمی ازدواج برای متاهلان

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی

اصل و ترجمه رسمی تمام مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر. جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی یا حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی یا…)

رزرو بلیط رفت و برگشت هوایی انگلستان

دعوتنامه (به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب برق، گاز و…)

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای ۶ ماه گذشته، موجودی حساب‌های بانکی و…

برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت به زبان انگلیسی برای ۶ ماه گذشته

تمکن مالی برای ۶ ماه اقامت در انگلستان با ذکر موجودی و کارکرد با پوند انگلستان

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، اجاره نامه

تمامی مدارک نیازمند ترجمه رسمی می‌باشند اما نیازی به مهر دادگستری و تایید وزارت امور خارجه ندارند.

مقررات جدید صدور ویزای انگلستان

با توجه به مصوبه جدیدی که اداره مرزبانی بریتانیا اتخاذ کرده، حق تجدید نظر نسبت به عدم صدور ویزای انگلستان از متقاضیان گرفته شده است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا برای پیشگیری از ریجکت ویزای انگلستان حتما با مشاوره ویزای انگلستان صحبت کنید.

ضمنا زمانی به سفارت انگلستان باید تمامی مدارکتان کامل باشد در غیر اینصورت درخواست شما رد خواهد شد. به هیچ عنوان مدارک جعلی یا دروغین به سفارت انگلستان ارائه ندهید که باعث می‌شود ۱۰ سال حق درخواست ویزای انگلستان را نداشته باشید.

نکات اخذ ویزا

  • حضور تمامی متقاضیان در سفارت انگلستان برای انگشت‌نگاری و ارائه مدارک الزامی می‌باشد.
  • مدت زمان لازم برای انگشت نگاری سفارت انگلستان حدودا ۲۰ دقیقه می‌باشد. نهایتا ۱۵ روز کاری پس از تحویل مدارک نیز نتیجه ویزا از طریق ارسال پستی به شما اعلام خواهد شد.
  • مدت زمان صدور ویزای انگلستان معمولا ۱۵ روز کاری زمان میبرد.
برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند