20
">

استخدام اتباع اتحادیه اروپا پس از برگزیت: 5 نکته برای برنامه مهاجرت در سال 2020

5 راه حل در سال جدید برای کمک به شما در آماده سازی برای استخدام اتباع اتحادیه اروپا پس از برگزیت

با ورود به سال جدید، اگر در بیزینس شما، اتباع اتحادیه اروپا مشغول به کار هستند، زمان آن رسیده است که برنامه­ های مهاجرت برگزیت خود را عملی کنید. همانطور که اطلاع دارید، انگلیس قرار است اتحادیه اروپا را در تاریخ 31 ژانویه سال 2020 ترک کند. بنابراین در ادامه، 5 راه حل برای سال جدید ارائه کرده ­ایم که به شما در آماده شدن برای استخدام اتباع اتحادیه اروپا پس از برگزیت در سال آینده کمک می ­کنند.

راه حل 1: تحولات برگزیت را پیگیری کنید

شاید واضح باشد، اما ما اغلب با صاحبان کسب و کارها و متخصصان منابع انسانی صحبت می­ کنیم که در مورد تأثیر برگزیت بر وضعیت قانونی کارمندان ملی اتحادیه اروپا اطلاعی ندارند. حرکت آزاد و حق زندگی و کار در بریتانیا برای اتباع اتحادیه اروپا، در حال حاضر هنوز برقرار است. با این حال، این­ها همه در آینده تغییر خواهد کرد. با فرض اینکه بریتانیا در تاریخ 31 ژانویه 2020 با توافق برگزیت، اتحادیه اروپا را ترک کند، اتباعی که از اتحادیه اروپا استخدام می­ کنید باید تا 30 ژانویه 2021 برای وضعیت معین (یا وضعیت از پیش معین) تحت طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا اقدام کنند.

اگر احساس می ­کنید در مورد طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با کمال میل جزئیات بیشتری در مورد الزامات این طرح در اختیار شما قرار می ­دهیم. همچنین در مورد استخدام اتباع اتحادیه اروپا پس از برگزیت نیز آموزش­ هایی در زمینه مدیریت منابع انسانی و سرپرستی ارائه می ­دهیم. این آموزش ­ها با هزینه­ای ثابت در دفاتر شما انجام می­ شود.

راه حل 2: تعیین کنید که کدام کارمندان، تحت تأثیر برگزیت قرار می­ گیرند

اکنون زمان خوبی برای انجام ممیزی کارمندان است. شما باید بدانید که چه کسی، عضو اتحادیه اروپا یا یکی از اعضای خانواده ­ای است که تحت حمایت اتحادیه اروپا قرار دارد. سپس می­ توانید از این کارمندان پشتیبانی کنید و در صورت لزوم، اطلاعات را می ­توانید به صورت تک به تک به آنها بدهید. با این حال، در این مرحله، شما به غیر از گذرنامه اتحادیه اروپا یا شناسنامه ملی اتباع اتحادیه اروپا، نیازی به مدرک دیگری در مورد وضعیت آنها ندارید. به گفته دولت، تا ژانویه 2021 لزومی برای ارائه مدارک اضافی وجود نخواهد داشت، اگرچه در صورت عدم توافق برگزیت، این ممکن است تغییر کند.

آن دسته از کارمندانی که تحت عنوان طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا، برای وضعیت مقرر یا وضعیت از پیش مقرر اقدام کرده ­اند، می ­توانند به کارفرمای خود این اختیار را بدهند تا وضعیت آنها را بصورت آنلاین بررسی کند، اما این اختیاری است. شاید بخواهید در این باره با کارمندان خود گفتگوی آزاد داشته باشید. با این وجود، اگر کارمندی که مجاز به استفاده از این طرح است، اثبات کند که چنین کاری را انجام نداده است، شما هم باید اطمینان دهید به دنبال اثبات و یا استنباط نتیجه منفی نیستید.

راه حل 3: از کارمندان خود حمایت کرده و آنها را به روز نگه دارید

عدم اطمینان در مورد برگزیت و تأثیر آن بر اتباع اتحادیه اروپا، باعث وقوع نگرانی ­های زیادی شده است. اکنون که راه واضح­تری در پیش است، می ­توانید شروع به پیاده­سازی برنامه­ های برگزیت خودتان کرده و در صورت لزوم، به کارمندانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند پشتیبانی ارائه دهید. اگرچه هیچ الزامی قانونی برای کارفرمایان وجود ندارد که اطلاعات در اختیار کارمندان خود قرار دهند، بسیاری از کارفرمایان بزرگتر، به کارمندانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند، اطلاعاتی در مورد تأثیرات برگزیت بر آنها ارائه می­ دهند. ما می ­توانیم با ارائه آموزش به تیم­ های منابع انسانی و سرپرستان، در این فرآیند به شما کمک کنیم، و یا حتی می ­توانیم به دفتر شما بیاییم تا با کارمندانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند، در مورد این فرایند صحبت کنیم.

شاید فرض کنید که کارمندان تبعه اتحادیه اروپا، در مورد موقعیت قانونی خود و جزئیات طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا، از قبل اطلاع دارند، در صورتیکه بسیاری از آنها اطلاعی ندارند. اگر بتوانید به آنها اطمینان دهید که هیچ گونه خطری برای ماندن و کار آنها و خانواده­شان وجود ندارد (مادامی که آنها قبل از تاریخ اتمام طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا، برای آن درخواست کنند)، در آن صورت، نیروی کار شما هم خوشحال­تر و کارآمدتر خواهد بود.

راه حل 4: برای اتفاقی که ممکن است در پایان سال 2020 رخ دهد، آماده باشید

حتی اگر برگزیت طبق برنامه ریزی در تاریخ 31 ژانویه 2020 اتفاق بیفتد، هنوز هم این ریسک وجود دارد که طبق مهلتی که دولت برای دسامبر سال 2020 مقرر کرده است، توافقی در مورد روابط آتی بین بریتانیا و اتحادیه اروپا محقق نشود. اما حتی اگر بریتانیا و اتحادیه اروپا در آینده نتوانند به توافق برسند، این موضوع بر وضعیت کارکنان تبعه اتحادیه اروپا که از قبل در انگلستان شاغل هستند، تأثیری نخواهد گذاشت. آنها باز هم قادر خواهند بود برای ماندن و کار در بریتانیا تحت برنامه تصفیه اتحادیه اروپا درخواست دهند (هرچند در شرایطی که توافقی حاصل نشود، مهلت درخواست­ ها به جای 30 ژانویه 2021، احتمالا به 31 دسامبر 2020 تغییر پیدا می ­کند).

در صورت عدم توافق برگزیت، اتباع اتحادیه اروپا که بین تاریخ برگزیت و ژانویه 2021، برای کار به بریتانیا می­ آیند (هنگامی که سیستم مهاجرتی جدید به مرحله اجرا گذاشته شود)، می­ توانند برای یک دوره سه ماهه، بدون ویزا به بریتانیا بیایند. سپس آنها می ­توانند برای ویزای ترک موقت برای باقی ماندن اروپا درخواست دهند.

راه حل 5: به سیستم مهاجرتی جدید توجه داشته باشید

همانطور که احتمالاً می­ دانید، در حال حاضر یک سیستم مهاجرتی جدید در دست توسعه است که نحوه استخدام شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا توسط کسب و کارها از ژانویه 2021 را تغییر می ­دهد. احتمالاً کارفرمایان برای اینکه بتوانند پس از ژانویه 2021 اتباع جدیدی را از اتحادیه اروپا استخدام کنند، باید درخواست مجوز حامی مالی Tier 2 را بدهند (این مجوز در حال حاضر، برای حمایت از مهاجران ماهر غیر اتحادیه اروپا است). اگر کسب و کار شما وابسته به اتباع اتحادیه اروپا است و شما آماده­ ی استفاده از سیستم مهاجرتی جدید هستید، ما هم با کمال میل، جزئیات بیشتری در مورد ملزومات مجوز حامی مالی Tier 2 در اختیار شما قرار می ­دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امور مهاجرت تجاری و شخصی، از جمله استخدام اتباع اتحادیه اروپا پس از برگزیت، لطفاً با مشاوران مجموعه ملنور در تماس باشید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند