90
">

حقوق کارگر ساده در انگلستان

بحث کار در انگلستان بعد از خروج این کشور از اتحادیه اروپا به بحث روز مهاجرتی تبدیل شده و اطلاع از حقوق کارگر ساده در انگلستان 2021انگیزه اصلی متقاضیان است. کشور انگلستان نه تنها بعد از برنامه جدایی از اتحادیه اروپا (Brexit) دچار رکود و تزلزل اقتصادی نشده بلکه فعلا دارای یک بازار کار بسیار جذاب و پر رونقی با نرخ بیکاری 3.9% و میانگین حقوق کار ماهیانه حدود 3289€ (یورو) می باشد. تمامی این شرایط باعث تمایل بیشتر کارگران به کار در کشور انگلستان شده و در این میان هموطنان ایرانی زیادی نیز درپی پاسخ به سوالات خود در اینباره هستند:

  • میانگین حقوق کارگر ساده در کشور انگلستان چقدر است؟
  • آیا انگلستان بعد از Brexit و خروج از اتحادیه اروپا بازار کاری خوبی دارد؟
  • شرایط کار کارگران در انگلستان 2020 چگونه است؟
  • چگونه می توان برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان اقدام کرد؟
  • حداقل امتیاز لازم برای اثبات صلاحیت جهت اخذ ویزای کار انگلستان چقدر می باشد؟
  • بهترین شرایط برای کاریابی در انگلستان چیست؟

برای دسترسی به اطلاعات جامع و بروز در خصوص انواع روش ها و مسیرهای مهاجرتی به کشور انگلستان 2021 می توانید ضمن ارائه سوالات خود همچنین مشاوره های رایگان نیز از موسسه مهاجرتی ملنور نیز دریافت کنید.

شرایط کار در کشور انگلستان 2021

انگلستان دارای یکی از عظیم ترین بازارهای کار و سرمایه گذاری در کل اروپا است و تجارت و صنعت دو ستون بزرگ اقتصاد این کشور محسوب می شود. آمارها به خوبی نشانگر این واقعیت مهم است که اشتغال در بخش های خدمات، فنی و مهندسی، بازرگانی، توریسم، حوزه سلامت و مخصوصا در تکنولوژی های برتر یا High-tech مثل IT و ICT بسیار پر رونق و در سطح خوبی قرار دارد. کارفرمایان انگلیسی به شدت دنبال تامین نیروی انسانی خود از بین متخصصان و کارگران ماهر بین المللی هستند. هم اکنون نیز بازار کار انگلستان با نرخ بیکاری بسیار پایین تر از متوسط اروپایی یعنی 3.9% حتی از کشور آلمان رقیب سنتی خود نیز بسیار جلوتر است.

این توضیحات فقط یک بعد قضیه است و بعد دیگر آن مربوط به شرایط کار کارگران در این کشور است. معمولا مطابق قانون کار کشور انگلستان، کارگران در این کشور مجاز به کار تا حداکثر 48 ساعت در هفته هستند. در حال حاضر کلیه کارگران در انگلستان از مزیت تامین اجتماعی هم برخوردار هستند. ماکسیموم کل مزایای پرداختی به اشخاص سن کار (16 تا 65 سال) در این کشور حدود 350£ (پوند) در هفته برای هر فرد مجرد می باشد. در ضمن جدول مالیات بر درآمد در این کشور هم به شرح ذیل می باشد:

دسته درآمد مالیات پذیر نرخ مالیات (%)
مجوز شخصی تا 12500£ (پوند) 0%
نرخ پایه از 12501£ تا 50000£ (پوند) 20%
نرخ بالاتر از 50001£ تا 150000£ (پوند) 40%
نرخ مازاد بالاتر از 150000£ (پوند) 45%

میانگین حقوق کارگر ساده در انگلستان 2021

اکنون به اصلی ترین بخش از مباحث کار در انگلستان می رسیم که در آن سعی می شود تا آنالیزی کامل از وضعیت حقوق کارگر ساده در انگلستان انجام شود. بر طبق داده ها و آمارهای موجود از بازار کار کشور انگلستان، میانگین حقوق کارگر ساده در کشور انگلستان سالانه حدود 35191£ (پوند) می باشد که معادل 39473€ (یورو) است. پس یک کارگر ساده در انگلستان به طور متوسط ماهیانه حدود 3289€ (یورو) کسب می کند.

با بررسی شرایط بازار کار در کشور انگلستان ما متوجه یک نکته اساسی می شویم که بهترین مشاغل جهت کار در کشور انگلستان مشاغل مدیریتی و مشاغل حوزه فناوری اطلاعات (IT) می باشد. چرا که شاغلین این مشاغل از بالاترین سطح درآمدی در کشور انگلستان برخوردار هستند. نکته مهم بعدی درباره شهرهای انگلستان است اینکه کدام شهر انگلستان برای کار و درآمدزایی جزء بهترین شهرها محسوب می شود.

پارامترهای اثرگذار روی حقوق کارگر ساده در انگلستان

با توجه به تمامی توضیحات فوق می توان از سطوح حقوق کارگر ساده در انگلستان استنباط کرد که عوامل مختلفی بر روی این سطوح تاثیر می گذارد. جنسیت، میزان سواد یا همان سطح تحصیلات، سابقه کار تخصصی و حرفه ای، سن و سال و نیز نوع شغل از جمله پارامترهایی است که بر روی حقوق کارگران در کشور انگلستان تاثیر می گذارد. بهترین شرایط برای انجام کار در کشور انگلستان این است که هموطنان در رده سنی 27 تا 32 سال حداقل مدرک فوق لیسانس داشته و بیش از 5 سال سابقه کاری هم در رشته تخصصی خود داشته باشند. این شرایط به همراه تسلط بر زبان انگلیسی می تواند رزومه (CV) خوبی برای متقاضیان کاریابی در انگلستان فراهم کند.

شرایط ویزای انگلستان برای کارگران

ویزای کاری انگلستان موسوم به ویزای عمومی Tier 2 مخصوص مهاجرت کارگران مهارت بالا و مهارت متوسط به کشور انگلستان می باشد. برای اخذ این ویزا رعایت دو شرط اساسی بسیار مهم است. شرط اول اینکه متقاضی برای درخواست دسته ویزای Tier 2 حتما بایستی پیشنهاد استخدامی معتبری از سوی کارفرما یا اسپانسر انگلیسی و بالتبع گواهی معتبر اسپانسری (CoS) داشته باشد. شرط دوم اینکه با توجه به وجود سیستم مهاجرتی امتیاز محور انگلستان، متقاضی بایستی دست کم 70 امتیاز از 5 معیار ارزیابی زیر کسب کند تا بتواند صلاحیت خود برای دریافت ویزای Tier 2 انگلستان را به اثبات برساند:

معیارهای امتیازآور حداکثر امتیازات
سن 5 تا 20 امتیاز
دانش زبان انگلیسی 10 امتیاز
مدارک تحصیلی 30 تا 50 امتیاز
تمکن مالی 10 تا 45 امتیاز
سابقه کار در انگلستان 5 امتیاز
گواهی اسپانسری (CoS) 30 تا 50 امتیاز

پس از اخذ ویزا، کارگران به همراه خانواده خود می توانند تا 3 سال در کشور انگلستان مقیم شده و بعدا هم به مدت 2 سال دیگر ویزای خود را تمدید کنند. شما هموطن گرامی که قصد مهاجرت از طریق کار به انگلستان را دارید می توانید با مراجعه به ما ضمن ارزیابی شرایط مهاجرتی خود همچنین از گروه وکلا و کارشناسان مهاجرتی مشاوره های حرفه ای دریافت کرده تا بتوانید پرونده مهاجرتی خود را به نحو احسن تکمیل نمائید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند