127
">

تحصیل داروسازی در انگلستان 2021

تحصیل داروسازی در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان به عنوان با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند. همچنین ارائۀ رشته‌های مختلف سبب شده است که تحصیل در انگلستان بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب باشد یکی از این رشته های پرطرفدار داروسازی می باشد که متقاضیان زیادی را به دانشگاه های انگلستان جذب می کند.تحصیل در انگلستان در رشته داروسازی با تجارب متحول‌کننده‌ای که برای دانشجویان می‌سازد، موفقیت آنان را در زمینۀ آیندۀ شغلی‌شان تضمین می‌کند.

داروسازی در انگلستان  با نام MPharm می باشد که به عنوان مدرک  لیسانس و مدت تحصیل آن 4 سال می باشد. اما در دانشگاهی به نام دانشگاه کینگز کالج لندن (Kings College London) که یکی از معتبرترین دانشگاه ها در زمینه علم داروسازی می باشد 3 سال اولیه به عنوان مقطع کارشناسی و 1 سال پایانی به عنوان فوق لیسانس محسوب می شود و در پایان، دانشجو مدرک کارشناسی ارشد دارو سازی دریافت  می کند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در انگلستان و اخذ مدرک MPharm از دانشگاه های آن به عنوان یک داروساز متخصص محسوب می شوند. مدرک  داروسازی  یا MPharm مورد تائید انجمن داروسازان کشور انگلستان، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی می باشد.

دانشجویان پس از اتمام دوره ی 4 ساله داروسازی، می بایستی دوره ی 1 ساله ی کارآموزی را بگذرانند. پس از اتمام این دوره و موفقیت در آزمون ثبت داروسازان به عنوان یک دارو ساز معتبر ثبت می شوند.

در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان در رشته داروسازی در سال 2020 به نقل از موسسه QS می پردازیم.

مزایای تحصیل داروسازی در انگلستان

سیستم آموزش عالی انگلستان از بهترین نظام‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود و همواره در رده‌بندی‌های جهانی موفق به کسب جایگاه‌های بسیار خوبی شده‌است و دانشگاه های انگلستان همواره در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. از طرفی انگلستان با کسب رضایت بیش از ۹۰ درصد از دانشجویانش در حوزۀ تجربیات دوران دانشجویی در میان کشورهای انگلیسی‌زبان موفق به کسب بیشترین امتیاز در حوزۀ رضایتمندی دانشجویان خارجی شده‌ است که این خود دلیل دیگری برای تحصیل داروسازی در انگلستان می باشد.

همچنین مدارک صادره از دانشگاه های انگلستان در تمام دنیا معتبر خواهد بود و پس از فارغ التحصیلی مدرک تحصیلی شما از انگلستان، پایه‌ای محکم برای ساختن آینده کاری ‌تان در ایران، انگلستان و یا هر نقطه دیگری از جهان خواهد بود. براساس رتبه‌بندی برترین کشورهای جهان از نظر سیستم آموزشی و تحصیلی در سال ۲۰۱۹ به نقل از U.S. News & World Report، انگلستان در رتبۀ اول این رده‌بندی قرار گرفته است.

بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته داروسازی 2020

ردیف نام دانشگاه رتبه
1 دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) 1
2 دانشگاه کالج لندن (University College London) 5
3 دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) 6
4     دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham) 7
5  دانشگاه منچستر (University of Manchester) 10
6 دانشگاه کینگز کالج لندن (King’s College London) 13
7 دانشگاه امپریال کالج لندن (Imperial College London) 21
8 دانشگاه بریستول (University of Bristol) 48
9 دانشگاه کاردیف (Cardiff University) 51-100
10

دانشگاه کوئینز بلفاست (Queen’s University Belfast)

51-100

شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان

کسانی  که در ایران دارای  مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی باشند  و هدف آنها تحصیل در انگلستان در رشته داروسازی می باشد  می باید در  ابتدا دوره ای به نام   Foundation in Pharmacy یا A-Level  را در کالج های معتبر انگلستان که معمولا  تاریخ شروع این دوره در  ماه سپتامبر و ژانویه است که طول دوره به مدت 9 ماه  و دو سال در A-Level  می باشد را بگذرانند . دانش آموزان در این کالجها  دروس تخصصی همچون زیست، شیمی، علوم آزمایشگاهی، ریاضی و فیزیک را باید پاس کنند و همچنین دانش آموزان در طول این  دوره  برای مصاحبه های ورودی دانشگاه آماده می شوند.

بورسیه داروسازی در انگلستان

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی وجود دارد البته لازم به ذکر است که  اکثر بورسیه ها به دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. بورسیه داروسازی در انگلستان نیز برای دانشجویان خارجی در دسترس است که با توجه به هزینه های تحصیل در انگلستان اخذ این بورسیه ها می تواند در کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان نقش موثری داشته باشد اما باید به این نکته توجه داشت که اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان بسیار رقابتی است؛ زیرا دانشگاه های انگلستان به دنبال جذب دانشجویان بین المللی مستعد و برتر هستند که می توان به دانشگاه کمبریج اشاره کرد و بسیاری به دنبال تحصیل داروسازی در دانشگاه کمبریج هستند.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند