127

تحصیل داروسازی در انگلستان 2021

تحصیل داروسازی در انگلستان

دانشگاه‌های انگلستان به عنوان با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند. همچنین ارائۀ رشته‌های مختلف سبب شده است که تحصیل در انگلستان بین بسیاری از دانشجویان بین‌المللی محبوب باشد یکی از این رشته های پرطرفدار داروسازی می باشد که متقاضیان زیادی را به دانشگاه های انگلستان جذب می کند.تحصیل در انگلستان در رشته داروسازی با تجارب متحول‌کننده‌ای که برای دانشجویان می‌سازد، موفقیت آنان را در زمینۀ آیندۀ شغلی‌شان تضمین می‌کند.

داروسازی در انگلستان  با نام MPharm می باشد که به عنوان مدرک  لیسانس و مدت تحصیل آن 4 سال می باشد. اما در دانشگاهی به نام دانشگاه کینگز کالج لندن (Kings College London) که یکی از معتبرترین دانشگاه ها در زمینه علم داروسازی می باشد 3 سال اولیه به عنوان مقطع کارشناسی و 1 سال پایانی به عنوان فوق لیسانس محسوب می شود و در پایان، دانشجو مدرک کارشناسی ارشد دارو سازی دریافت  می کند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در رشته داروسازی در انگلستان و اخذ مدرک MPharm از دانشگاه های آن به عنوان یک داروساز متخصص محسوب می شوند. مدرک  داروسازی  یا MPharm مورد تائید انجمن داروسازان کشور انگلستان، ولز ، اسکاتلند و ایرلند شمالی می باشد.

دانشجویان پس از اتمام دوره ی 4 ساله داروسازی، می بایستی دوره ی 1 ساله ی کارآموزی را بگذرانند. پس از اتمام این دوره و موفقیت در آزمون ثبت داروسازان به عنوان یک دارو ساز معتبر ثبت می شوند.

در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان در رشته داروسازی در سال 2020 به نقل از موسسه QS می پردازیم.

مزایای تحصیل داروسازی در انگلستان

سیستم آموزش عالی انگلستان از بهترین نظام‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود و همواره در رده‌بندی‌های جهانی موفق به کسب جایگاه‌های بسیار خوبی شده‌است و دانشگاه های انگلستان همواره در بین برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. از طرفی انگلستان با کسب رضایت بیش از ۹۰ درصد از دانشجویانش در حوزۀ تجربیات دوران دانشجویی در میان کشورهای انگلیسی‌زبان موفق به کسب بیشترین امتیاز در حوزۀ رضایتمندی دانشجویان خارجی شده‌ است که این خود دلیل دیگری برای تحصیل داروسازی در انگلستان می باشد.

همچنین مدارک صادره از دانشگاه های انگلستان در تمام دنیا معتبر خواهد بود و پس از فارغ التحصیلی مدرک تحصیلی شما از انگلستان، پایه‌ای محکم برای ساختن آینده کاری ‌تان در ایران، انگلستان و یا هر نقطه دیگری از جهان خواهد بود. براساس رتبه‌بندی برترین کشورهای جهان از نظر سیستم آموزشی و تحصیلی در سال ۲۰۱۹ به نقل از U.S. News & World Report، انگلستان در رتبۀ اول این رده‌بندی قرار گرفته است.

بهترین دانشگاه های انگلستان در رشته داروسازی 2020

ردیف نام دانشگاه رتبه
1 دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) 1
2 دانشگاه کالج لندن (University College London) 5
3 دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) 6
4     دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham) 7
5  دانشگاه منچستر (University of Manchester) 10
6 دانشگاه کینگز کالج لندن (King’s College London) 13
7 دانشگاه امپریال کالج لندن (Imperial College London) 21
8 دانشگاه بریستول (University of Bristol) 48
9 دانشگاه کاردیف (Cardiff University) 51-100
10

دانشگاه کوئینز بلفاست (Queen’s University Belfast)

51-100

شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان

کسانی  که در ایران دارای  مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی باشند  و هدف آنها تحصیل در انگلستان در رشته داروسازی می باشد  می باید در  ابتدا دوره ای به نام   Foundation in Pharmacy یا A-Level  را در کالج های معتبر انگلستان که معمولا  تاریخ شروع این دوره در  ماه سپتامبر و ژانویه است که طول دوره به مدت 9 ماه  و دو سال در A-Level  می باشد را بگذرانند . دانش آموزان در این کالجها  دروس تخصصی همچون زیست، شیمی، علوم آزمایشگاهی، ریاضی و فیزیک را باید پاس کنند و همچنین دانش آموزان در طول این  دوره  برای مصاحبه های ورودی دانشگاه آماده می شوند.

بورسیه داروسازی در انگلستان

امکان دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین المللی وجود دارد البته لازم به ذکر است که  اکثر بورسیه ها به دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. بورسیه داروسازی در انگلستان نیز برای دانشجویان خارجی در دسترس است که با توجه به هزینه های تحصیل در انگلستان اخذ این بورسیه ها می تواند در کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان نقش موثری داشته باشد اما باید به این نکته توجه داشت که اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان بسیار رقابتی است؛ زیرا دانشگاه های انگلستان به دنبال جذب دانشجویان بین المللی مستعد و برتر هستند که می توان به دانشگاه کمبریج اشاره کرد و بسیاری به دنبال تحصیل داروسازی در دانشگاه کمبریج هستند.

114

چک لیست ضروری برای کسب و کارهای نوپا (قسمت دوم)

 1. وب سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی

برای الهام گرفتن به وب سایت‌های رقبا نگاهی بیندازید. آیا از نظر بصری خوشایند، استفاده از آن آسان، پاسخگو و آموزنده هستند؟ بر اساس یافته‌های خود، به این فکر کنید که دوست دارید وب‌سایت شما چگونه باشد. اگر وب‌سایت شما جذاب نبوده یا استفاده از آن دشوار باشد، افراد به راحتی آن را ترک می‌کنند. بررسی این مسائل مهم است در غیر این صورت مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد.

خودتان می‌توانید از طریق تعدادی سایت آنلاین یک وب‌سایت بسازید. آنها قالب‌های استاندارد و حرفه‌ای ارائه می‌دهند که می‌توانید شخصی سازی کرده و متناسب با نیازهای خود ‌آن را تنظیم کنید. همچنین، شما می‌توانید برای ساخت وب‌سایت خود از یک طراح وب کمک بگیرید. بسیاری از طراحان گرافیک مستقل این خدمات را ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است بتوانید از همان شخص برای لوگو و وب‌سایت خود استفاده کنید.

رسانه‌های اجتماعی نیز واقعا مهم هستند. این یکی از موثرترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های ارتقای بیزینس و ارتباط با مشتریان بالقوه است. حتما اکانت‌های خود را به روز نگه دارید، مطالب مرتبط و جالب را منظم ارسال کرده و با مشتریان خود درگیر شوید. به این ترتیب به ایجاد اعتماد، اطمینان و روابط قوی کمک خواهید کرد.

 1. مجوزها و اماکن

با توجه به بیزینسی که راه‌اندازی می‌کنید، ممکن است برای تجارت نیاز به مجوزهایی داشته باشید. برای تعیین نیاز به مجوزهای راه اندازی بیزینس خود از مجوز یاب آنلاین GOV.UK استفاده کنید.

 1. بیمه مشاغل

شما ممکن است به انواع مختلفی از بیمه نامه‌های تجاری نیاز داشته باشید، از جمله:

 • مسئولیت کارفرما
 • مسئولیت عمومی
 • مسئولیت کالا
 • خسارت حرفه‌ای
 • حمایت از درآمد
 • بیمه مدیر و منشی
 • ساختمانها و مندرجات
 • وقفه / ادامه کار
 • وسیله نقلیه تجاری
 • بیمه مالک
 • بیمه صنعتی
 • کالاهای ترانزیتی
 • بیمه پول
 1. محافظت از داده‌ها و حقوق اطلاعات

محافظت از داده‌ها و حقوق اطلاعات اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما اکثر بیزینس‌ها باید از آن آگاه باشند. اگر اطلاعات مربوط به افراد (از جمله مشتریان، کارمندان یا تأمین‌کنندگان) را در اختیار داشته باشید، با استفاده از این قانون از این اطلاعات محافظت کنید.

The Information Commissioner’s Office (ICO) یک لیست بررسی خود ارزیابی محافظت از داده برای صاحبان بیزینس‌های کوچک و خویش‌فرماها ارائه می‌دهد.

 1. محافظت از مالکیت معنوی (IP) ( Intellectual Property (IP))

مالکیت معنوی به علائم تجاری، حق ثبت اختراع، حق چاپ و حقوق طراحی مربوط می‌شود. ممکن است بخواهید از ایده، طرح های محصول یا یک اثر هنری محافظت کنید. حتی می‌توانید از لوگو شرکت خود محافظت کنید تا از سرقت، کپی، استفاده و فروش آن بدون اجازه شما جلوگیری شود.

 1. مقررات پولشویی

برخی از مشاغل از نظر قانونی ملزم به رعایت مقررات پولشویی هستند که شامل اجرای معیارهای ارزیابی مشتری برای اطمینان از اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند، انجام می‌شود. مشاغلی که این مقررات شامل آنها می‌شود، عبارتند از:

 • مشاغل مالی و اعتباری
 • حسابداران
 • مشاوران مالیاتی
 • حسابرسان
 • افراد ورشکسته
 • کازینوها
 • متخصصین حقوقی مستقل
 • مشاغل آژانس املاک
 • موسسه‌های ثبت شرکت
 1. آدرس‌های تجاری

اگر به عنوان یک خویش‌فرما در حال راه‌اندازی یک بیزینس هستید، باید یک آدرس تجاری به HMRC (اداره مالیات) ارائه دهید همچنین به یک آدرس تجاری برای مشتریان و تماس‌های دیگر نیاز خواهید داشت و در صورتی که اقلام فیزیکی می‌فروشید، یک آدرس برای مرجوع کالاها نیز نیاز خواهید داشت. در صورت امکان می‌توانید از آدرس یکسانی برای همه این اهداف استفاده کنید.

اگر در حال راه‌اندازی شرکت با مسئولیت محدود یا LLP هستید، باید آدرس دفتر ثبت شده خود را ارائه دهید. این آدرس برای تماس و ارتباط رسمی شرکت شما خواهد بود. آدرس خدمات نیز باید توسط هر یک از اعضا، مدیر، دبیر و Person with Significant Control (PSC) ارائه شود. علاوه بر این، در صورت نیاز یک آدرس تجاری و یک آدرس مرجوعی مشتری / حمل و نقل نیز تنظیم کنید.

 1. برچسب زنی و بسته‌بندی

همه کالاها نیاز به برچسب ندارند، اما بیشتر خرده‌فروشان مجبورند محصولات خود را برچسب گذاری کنند. خرده‌فروشان باید قیمت (شامل مالیات ارزش افزوده)، مقادیر و معیارهای اندازه‌گیری (درصورت لزوم) را روی برچسب‌های محصولات قید کنند.

برچسب‌زنی

اگر قصد فروش مواد غذایی و نوشیدنی، محصولات مخصوص کودکان، کفش یا فلزات گرانبها را دارید، قوانین خاصی وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. اطلاعات ایمنی نیز باید در مورد کالاهایی که خطرناک هستند درج شود.

اگر قصد فروش منسوجات، از جمله مبلمان، کفپوش، لباس و لوازم فشن را دارید، باید به مقررات 2012 محصولات نساجی اتحادیه اروپا (برچسب گذاری و ترکیب الیاف) پایبند باشید.

تمام اطلاعات نمایش داده شده روی برچسب‌ها باید دقیق باشند. اگر اطلاعات گمراه کننده‌ای در برچسب ذکر شود، جرم محسوب می‌شود.

بسته‌بندی

بسته‌بندی و ارائه محصول، تأثیر ماندگاری بر مشتری‌ها دارند، خصوصا اگر کالاهای لوکس می‌فروشید. بسته‌بندی مناسب ارزش محصولات شما را افزایش می‌دهد.

The Food Standards Agency قوانین سختگیرانه‌ای را در مورد بسته‌بندی مواد غذایی و نوشیدنی‌ها وضع کرده است. همچنین قوانین خاصی برای داروها و مواد شیمیایی بالقوه خطرناک وجود دارد.

بعلاوه، Packaging (Essential Requirements) Regulations 2015 (SI 2015 No. 1640)  از همه مشاغل خواسته است تا با رعایت محدودیت‌های حجم و وزن و اطمینان از “بازیابی”، تأثیر بسته‌بندی خود بر محیط زیست را کاهش دهند.

برای مشاوره در مورد برند خاص و نیاز بسته‌بندی محصولات خود، لطفا با دفتر local Trading Standards خود تماس بگیرید.

 1. تحویل و برگشت محصول

اگر کالای خود را از طریق پست ارسال می‌کنید، باید یک سرویس تحویل ایمن و مطمئن داشته باشید و موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • چگونه محصولات خود را بسته‌بندی می‌کنید؟
 • چقدر هزینه خواهید کرد؟
 • چه گزینه‌های تحویل را ارائه می‌دهید؟
 • آیا تحویل بین المللی نیز ارائه می‌دهید؟

برای آشنایی با سیاست‌ها و هزینه‌های تحویل، خدمات رقبای خود را بررسی کنید. خدمات آنها را مطابقت داده یا از آنها فراتر روید. با توجه به میزان سفارشات، ممکن است مجبور باشید از پیک استفاده کنید. اگر فقط چند مورد کالا دارید که به صورت گاه به گاه تحویل می‌دهید، ممکن است با استفاده از Royal Mail و Parcel Force خدمات بهتری ارائه دهید.

وقتی صحبت از مرجوع کالای مشتری می‌شود، شما تعهدات قانونی خاصی دارید. اگر کالایی معیوب باشد و کارایی لازم را نداشته باشد، باید مبلغ را کامل بازپرداخت کنید. اگر کالایی ظرف 14 روز پس داده شود، بازگشت مبلغ کامل حق مشتری است و بسیاری از مشاغل این مدت را به 30 روز افزایش داده‌‌اند.

هچنین باید به فکر مرجوعی رایگان هم باشید. در شرایط خاصی به عنوان مثال، در صورت وجود نقصی در کالا، بیزینس‌ها مجبورند هزینه‌های پست کالای مرجوعی را بپردازند. مرجوع رایگان تأثیر مثبتی دارد، حتی اگر فقط برای سفارشات اول یا به صورت موقت برای تشویق فروش باشد.

 1. لوازم‌التحریر تجاری

برای شروع کار خود به احتمال زیاد به انواع لوازم‌التحریر نیاز خواهید داشت. در حالت ایده آل، لوازم التحریر شما باید با نام، لوگو و اطلاعات تماس تجاری شما باشند.  شرکت‌ها و LLP از نظر قانونی ملزم به ذکر نام، شماره ثبت و مشخصات دفاتر ثبت شده در انواع لوازم‌التحریر خود هستند.

انواع لوازم‌التحریر مورد نیاز شما عبارتند از:

 • سربرگ
 • برگه سربرگ‌دار
 • کارت‌های تجاری
 • فاکتورها
 • سفارشات خرید
 • رسیدها
 • برگه‌ها و برچسب‌های مرجوعی
 • کاغذ رولی
 • بروشورها
 • جزوه و آگهی روی کاغذ
 • کوپن تخفیف و هدیه
 • پاکت نامه‌ها و برچسب‌های چاپ شده

معمولا به لوازم‌التحریر توجهی نمی‌شود، اما نباید اینگونه باشد. این یک روش موثر برای ترویج بیزینس شما، ایجاد یک تاثیر ماندگار و ایجاد تصویر برند است. از کاغذ با کیفیت خوب استفاده کنید و از تصاویر بی‌ارزش و کلیپ‌آرت دوری کنید. سعی کنید هر جایی که ممکن است از کاغذ بازیافتی و جوهر eco سازگار با محیط‌زیست استفاده کنید.

 1. استخدام کارکنان

اگر قصد دارید برای راه‌اندازی بیزینس خود افراد دیگری را به کار بگیرید، برخی تعهدات و مسئولیت‌ها را بر عهده خواهید داشت از جمله:

 • ثبت نام در HMRC (اداره مالیات) به عنوان کارفرما
 • عملکرد حقوق و دستمزد
 • رعایت بهداشت و الزامات ایمنی
 • بیمه مسئولیت کارفرما
 • ثبت نام کارمندان واجد شرایط در طرح بازنشستگی محل کار
 1. طرح بازاریابی

یک برنامه بازاریابی ممکن است رمز موفقیت باشد. اگر برای بیزینس خود بازاریابی نکنید، هیچکس نمی‌داند شما کجا هستید و مشغول انجام چه کاری هستید. شما باید وجود خود را به دنیا معرفی کنید. برای آنها دلیل بیاورید و به یاد داشته باشید: بازاریابی یک فرآیند مداوم است، حتی زمانی که بیزینس شما تاسیس شده و موفقیت آمیز باشد.

 1. مالیات و حسابداری

پس از تاسیس بیزینس خود، باید برای پرداخت مالیات در HMRC ثبت نام کنید که ممکن است شامل مالیات شرکت، مالیات بر ارزش افزوده (VAT)، PAYE و Self Assessment شود. البته بستگی به این دارد که چه ساختار قانونی را انتخاب می‌کنید و این زمانی است که وظایف دفترداری و حسابداری وارد بازی می‌شوند.

113

چک لیست ضروری برای کسب و کارهای نوپا (قسمت اول)

چک لیست راه‌اندازی بیزینس، شامل 22 مورد ضروری برای برنامه‌ریزی است که ممکن است هنگام تاسیس کسب و کار جدید چه در قالب یک شرکت با مسئولیت محدود، مشارکتی با مسئولیت محدود (LLP) یا خویش‌فرما مجبور باشید این موارد را بررسی کنید.

اگرچه برخی از نکات موجود در چک‌لیست ما ممکن است در حال حاضر برای شما اعمال نشوند، لازم است هر یک از آنها را در نظر بگیرید تا خطر نادیده گرفتن عوامل مهم را به حداقل برسانید.

معمولا تحقیق ناکافی، برنامه‌ریزی ضعیف و اشتباهات سهوی از مهمترین دلایلی است که باعث می‌شوند بیزینس‌های نوپا با شکست مواجه شوند.

 1. در مورد ایده تجاری خود تحقیق کنید

تحقیق در مورد یک ایده تجاری بسیار مهم است. قبل از سرمایه‌گذاری بیش از حد روی پول و زمانتان، باید تعیین کنید که آیا راه‌اندازی بیزینس شما عملی، مناسب و پایدار است.

 هنگام به کارگیری یک استراتژی موثر تحقیقات بازار، نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • بازار و صنعتی که وارد آن خواهید شد را بررسی کنید:
 • آیا پایدار است یا رو به زوال، رایج یا کم مصرف است؟
 • آیا تقاضای زیادی وجود دارد یا نیاز واقعی به محصول شما وجود دارد؟
 • رقیب‌ها را تحلیل کنید:
 • آنها چه کاری را خوب انجام می‌دهند؟
 • آیا آنها در حال حاضر با شکست مواجه هستند؟
 • آیا می‌توانید با آنها رقابت کنید؟
 • این یافته‌ها را به کار بگیرید و از آنها به نفع خود استفاده کنید.
 • درباره مشتریان بالقوه خود تحقیق کنید:

– مکان آنها کجاست؟

– چگونه به آنها خواهید رسید؟

– برای داشتن نگرشی مفید، اطلاعات جمعیتی آنها را تجزیه و تحلیل کنید.

ایده راه‌اندازی بیزینس خود را با انجام نظرسنجی‌ها، پرسشنامه‌ها و گروه‌های متمرکز آزمایش کنید. نظر دوستان و خانواده را جویا شوید. این روشهای تحقیق درک بهتری به شما می‌دهد که آیا بیزینس شما توانایی رسیدن به موفقیت را دارد یا خیر. احتمالا بازخوردهای انتقادی دریافت خواهید کرد که به بهبود محصول یا خدمات شما کمک خواهد کرد.

 1. یک طرح تجاری بنویسید

نوشتن یک طرح تجاری، گام اصلی در روند راه‌اندازی است به ویژه اگر قصد دارید به سرمایه گذاران، بانک‌ها، وام‌دهندگان یا مشاوران متخصص مراجعه کنید. آنها انتظار دارند یک طرح کلی از ایده راه‌اندازی بیزینس شما را ببینند که نشان دهد شما قصد دارید چه کار کنید و چگونه می‌خواهید به آن دست یابید.

همچنین باید پیش‌بینی‌های مالی برای هزینه‌های شروع و راه‌اندازی داشته باشید و قادر به نشان دادن قابلیت دوام و پایداری ایده کسب‌وکار خود باشید. نوشتن یک طرح تجاری ایده خوبی برای کسانی است که به تنهایی در حال راه اندازی هستند و قصد ندارند برای کمک به اشخاص ثالث مراجعه کنند.

این امر به شما کمک می‌کند تا در تمام مراحل راه اندازی بیزینس منظم بوده و در مسیر خود باشید و پیشرفت خود را کنترل کنید.

 1. انتخاب یک نام بیزینس

نام بیزینس شما بسیار مهم است، بنابراین ارزش دارد که زمان کافی را برای انتخاب آن اختصاص دهید. در طول زمان، به احتمال زیاد نام‌های زیادی (و برخی از آنها کاملا مسخره) خواهید یافت که این روند ممکن است لذت‌بخش، سرگرم کننده و ناامیدکننده باشد. اما در نهایت، یک نام تجاری مناسب در ذهن شما ظاهر می‌شود.

در این کار عجله نکنید، برای انتخاب نام تجاری وقت کافی به خود اختصاص دهید. هر آنچه به فکرتان می‌رسد را بنویسید زیرا بعیدترین کلمه، عبارت یا ایده ممکن است همان نام انتخابی شما باشد.

درباره محصولات یا خدمات خود، ارزشها و رسالت شغلی خود، بازاری که وارد آن هستید و مشتری‌های مورد نظر فکر کنید. همچنین می‌توانید از دوستان و خانواده‌تان سوال کنید و نام مورد نظر خود را امتحان کنید تا ببینید آنها چه نظری دارند. امتحان همه این روش‌ها برایتان مفید هستند.

هنگامی که لیست کوتاهی از نام‌های تجاری پیشنهادی تهیه کردید، یک بررسی آنلاین از موارد ثبت شده در Companies House (سازمان ثبت شرکت‌ها) انجام دهید. با این کار درمی‌یابید که آیا نام انتخابی شما مورد قبول است یا شرکت دیگری از آن استفاده نکرده باشد.

همچنین Trade Mark Register را به صورت آنلاین بررسی کنید تا مطمئن شوید نام تجاری پیشنهادی شما با نام بیزینس ثبت شده دیگری یکی نیست.

4- یک ساختار قانونی انتخاب کنید

ساختارهای قانونی مختلفی برای بیزینس‌ها در انگلستان وجود دارد که مشهورترین آنها عبارتند از:

 • خویش‌فرما
 • شرکت خصوصی با مسئولیت محدود سهامی
 • شرکت خصوصی یا مسئولیت محدود ضمانتی
 • شرکت مشارکتی با مسئولیت محدود (LLP)

خویش‌فرما

خویش‌فرماها دارای شغل آزاد هستند که در قبال کلیه بدهی‌های تجاری شخصا مسئولیت دارند. اگر می‌خواهید به عنوان یک خویش‌فرما فعالیت کنید، باید در HMRC (اداره مالیات) ثبت نام کنید، هر سال اظهارنامه مالیات خود ارزیابی را تکمیل کنید و مالیات بر درآمد و بیمه ملی را از درآمد خود بپردازید.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت‌های محدود در Companies House (اداره ثبت شرکتها) ثبت شده‌اند. این شرکتها توسط یک شخص یا افراد متعدد اداره می‌شوند، بنابراین برای مالکیت این نوع ساختار تجاری، انعطاف‌پذیری بیشتری وجود دارد.

یک شرکت با مسئولیت محدود شخصیت حقوقی دارد، این بدان معناست که مسئول تعهدات خود می‌باشد. صاحبان یک شرکت با مسئولیت محدود محافظت می‌شوند، بنابراین آنها شخصا در قبال بدهی‌های تجاری غیر از آنچه که توافق کرده‌اند، مسئولیتی ندارند. شرکتهای با مسئولیت محدود معمولا نسبت به خویش‌فرماها باید مالیات بیشتری بپردازند.

شرکت با مسئولیت محدود سهامی مناسب‌ترین گزینه برای حفظ سود می‌باشد. ساختار ضمانتی با مسئولیت محدود برای مشاغل غیر انتفاعی و موسسات خیریه مناسب‌ است.

مشارکتی با مسئولیت محدود (LLP)

مشارکتی با مسئولیت محدود یک ساختار عالی برای حسابداران و حرفه‌هایی است که می‌خواهند با دیگران مشارکت تجاری داشته باشند. برای راه اندازی LLP حداقل به دو نفر نیاز دارید. این نوع ساختار تجاری از نظر ساختار مالکیت و مالیات شباهت زیادی به یک مشارکت عادی دارد، اما از طرف دیگر با ایجاد مسئولیت محدود برای شرکا مزایای بیشتری دارد.

 1. حساب بانکی بیزینس‌ها

پس از ثبت مشاغل خود، می‌توانید یک حساب بانکی تجاری باز کنید. این بهترین روش برای مدیریت امور مالی شما می‌باشد. از حساب بانکی شخصی برای بیزینس خود استفاده نکنید، مگر اینکه یک خویش‌فرمای بیزینس کوچک باشید، زیرا این امر فقط امور را پیچیده‌ می‌کند. به منظور ادامه این مسیر، بین امور مالی شخصی و بیزینس‌تان خط قرمز مشخصی بکشید.

 1. سرمایه گذاری برای راه اندازی بیزینس شما

باید خیلی جدی در مورد تامین مالی بیزینس خود فکر کنید که شامل هزینه‌ها و هزینه‌های راه‌اندازی و همچنین هزینه های جاری و مدیریت درآمد شخصی است. بسیاری از شرکت‌های کوچک قادر به تامین سرمایه خود هستند، در حالی که برخی دیگر به کمک مالی نیاز دارند. اگر در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری هستید، ممکن است لازم باشد شغل فعلی خود را در هنگام راه‌اندازی بیزینس جدید حفظ کنید.

روش‌های زیادی برای تأمین مالی یک بیزینس وجود، از جمله:

 • پس انداز شخصی
 • قرض گرفتن از دوستان و خانواده
 • وام بیزینس‌های کوچک
 • سرمایه گذاران یا حامیان بیزینس‌ها
 • وام یا کمک‌های بلاعوض دولتی
 • جذب سرمایه جمعی

برای اینکه بفهمید آیا مشمول هر نوع حمایت مالی دولت می‌شوید یا خیر، به ابزار جستجوی پشتیبانی مالی بیزینس GOV.UK مراجعه کنید.

 1. تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان

برای تحقیق درباره تأمین کنندگان و تولیدکنندگان وقت کافی اختصاص دهید. قیمت‌ها از جمله مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و هزینه حمل و نقل را بررسی کنید.

قبل از  انجام سفارش‌های بزرگ، نمونه‌هایی از مواد یا محصولات را دریافت کرده و در مورد حداقل مقدار سفارش آنها (MOQ) اطلاعات کسب کنید. اگر تولیدکننده قصد تولید محصولات برای شما را داشته باشد، نمونه اولیه را برای اطمینان از کیفیت، ساخت و دوام محصول دریافت کنید.

اگر با تأمین‌کنندگان و تولیدکنندگان خارج از کشور سر و کار دارید، ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده قبل از ثبت سفارش برایتان مفید خواهد بود. به این ترتیب در هزینه‌های شما صرفه جویی زیادی می‌شود زیرا در برخی کشورها بیزینس‌ها موظفند مالیات بر ارزش افزوده را از مشتریان خارج از کشور که مالیات بر ارزش  افزوده آنها ثبت نشده، بگیرند.

 1. اماکن تجاری

راه‌اندازی بیزینس‌های جدید در خانه بهترین راه برای پایین آوردن هزینه‌هاست، البته در روزهای ابتدایی شروع کار سود زیادی (در صورت وجود) کسب نمی‌کنید و همچنین این گزینه مناسبی برای همه نمی‌باشد.

اگر به اماکن تجاری خصوصی نیاز دارید، برای یافتن مکان مناسب باید وقت بگذارید. شما باید این موارد را در نظر بگیرید:

 • اندازه محوطه مورد نیاز شما.
 • چقدر توانایی پرداخت هزینه را دارید.
 • مکانی که متناسب با نیاز و بودجه شما باشد.
 • می‌خواهید آن محل را اجاره کرده یا بخرید.

نمایندگان و کارگزاران می‌توانند در جستجوی این مکان به شما کمک کنند. همچنین باید خودتان از مکان‌های احتمالی بازدید کنید و به دنبال املاک مناسب باشید. از مشاغل حرفه‌ای و محلی در منطقه مورد نظر در مورد اماکن موجود، سوال کنید. آیا آنها می‌توانند نماینده، کارگزار یا مدیر املاکی را به شما پیشنهاد دهند؟

 1. لوگو شرکت

لوگو شرکت و نام تجاری شما هویت برند شما هستند، بنابراین باید هم مناسب و هم به یاد ماندنی باشند. سعی کنید خودتان برخی از مفاهیم و طرح‌ها را بسازید زیرا که هزینه‌های طراحی گرافیکی شما کاهش می‌یابد. با توجه به نیازتان، معمولا برای ساخت لوگو شرکت بین 250 تا 4000 پوند باید هزینه کنید. هرچه ایده و اطلاعات بیشتری به طراح بدهید، این هزینه برایتان ارزانتر تمام خواهد شد.

به صورت آنلاین طراحان گرافیک محلی و مستقل را بررسی کنید. اگر بودجه کمی دارید، به شرکت‌های بزرگ مراجعه نکنید زیرا کارمزد آنها بالاست.

درمورد آنچه می‌خواهید صریح و واضح صحبت کنید و اطلاعات بسیاری در مورد بیزینس خود، ارزش آن، محصولات و بازار هدف خود به طراح بدهید. همچنین می‌توانید نگاهی به برخی از سایت‌های لوگو DIY بیندازید و یک لوگو رایگان برای خود بسازید.

109

ویزاهای تجاری بلند مدت انگلستان (Long-term business UK visas)

ویزای Tier 1 (کارآفرین)

اگر شما ساکن غیر انگلستان خارج از منطقه EEA و سوئیس نیستید و مایل به راه اندازی یا تاسیس بیزینسی در انگلستان هستید، اگر به حداقل ۵۰،۰۰۰ پوند سرمایه دسترسی داشته باشید، ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای Tier 1 (کارآفرین) باشید.

این ویزای انگلستان به شما اجازه می‌دهد:

حداکثر 3 سال و 4 ماه اقمت داشته باشید.
یک یا چند شرکت در حال فعالیت را راه‌اندازی یا تحویل بگیرید.
برای بیزینس خود کار کنید، از جمله خویش فرمایی.
اعضای خانواده را با خود همراه کنید.
اگر قبلا در این گروه بودید، برای تمدید ویزا 2 سال دیگر اقدام کنید.
اگر از دسته دیگری به این ویزا سوئیچ می‌کنید، برای تمدید ویزا 3 سال دیگر اقدام کنید.
البته این ویزا به شما اجازه نمی‌دهد خارج از بیزینس شخصی خود کار کنید (یعنی در شرکت دیگری استخدام شوید) یا بودجه عمومی دریافت کنید.

واجد شرایط بودن ویزای Tier 1 (کارآفرین)

حداقل به 50,000 پوند سرمایه دسترسی داشته باشید، باید در یک یا چند موسسه مالی تحت نظارت حفظ شود و برای تجارت در انگلستان هزینه کنید.
در طول اقامت خود بتوانید هزینه زندگی خود را تأمین کنید.
امتیاز 95 را کسب کنید.
حداقل 16 سال داشته باشید.
شرایط تسلط بر زبان انگلیسی را برآورده کنید، مگر اینکه تابعیت یکی از کشورهای زیر را داشته باشید:
آنتیگوا و باربودا
استرالیا
باهاما
باربادوس
بلیز
کانادا
دومینیکا
گویان
جامائیکا
نیوزلند
سنت کیتس و نویس
سنت لوسیا
سنت وینسنت و گرنادین ها
ترینیداد و توباگو
ایالات متحده آمریکا

نحوه درخواست ویزای Tier 1 (کارآفرین)

با دنبال کردن این مراحل باید بصورت آنلاین برای ویزای Tier 1 اقدام کنید:

ثبت نام برای یک حساب کاربری.
فرم درخواست را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
هزینه ویزا را بصورت آنلاین پرداخت کنید.
به عنوان بخشی از برنامه خود، هزینه خدمات درمانی را پرداخت کنید.
فرم خود را چاپ کنید.
به یک مرکز تقاضای ویزا مراجعه کنید.
از اثر انگشت و عکس خود در مرکز درخواست استفاده کنید.
تمام مدارک پشتیبان مورد نیاز ویزای انگلستان را به همراه اصل و فتوکپی داشته باشید.
هرگونه اسناد پشتیبانی را ترجمه کرده و اگر به زبان انگلیسی نیست آنها را به همراه اصل وارد کنید.
با توجه به اینکه از کجا اقدام می‌کنید، آزمایش سل انجام دهید.
اجازه اقامت بیومتریک خود را ظرف 10 روز از تاریخ اعلام ورود خود به انگلستان کسب کنید.
برای واجد شرایط بودن، باید موارد زیر را داشته باشید یا ارائه کنید:

پاسپورت فعلی یا فرم دیگری از شناسنامه معتبر سفر.
یک عکس رنگی به اندازه عکس پاسپورت.
مدارک وجوه سرمایه گذاری مورد نیاز شما.
یک طرح تجاری.
شواهدی مبنی بر اینکه می‌توانید برای مدت زمان اقامت خود در انگلستان هزینه‌های خود را تامین کنید (حداقل 3،310 پوند)‌.
اثبات اینکه شما شرایط تسلط بر زبان انگلیسی را برآورده می‌کنید.
در صورت وجود، نتایج آزمایش سل شما.
ترجمه تأیید شده هر اسنادی که به زبان انگلیسی یا ولزی نباشند.

مدارک وجوه سرمایه‌گذاری

برای اثبات دسترسی شما به سرمایه مناسب، باید شواهد زیر را ارائه دهید:

نامه رسمی از موسسه (های مالی) نگهدارنده وجوه
اگر پولی در انگلستان نگهداری می‌شود، یک بانک خصوصی یا یک موسسه مالی انگلستانی مبلغ موجود در دسترس شما را تایید کند.
در صورت تامین هر هزینه‌ای از سوی شرکت سرمایه‌گذاری یا سرمایه گذاری اولیه در شرکت – داشتن نامه یک حسابدار مبنی بر تأیید مبلغی که در دسترس شما یا بیزینس شما قرار گرفته است.
در صورت تامین هر هزینه‌ای از طرف دولت انگلستان. داشتن نامه‌ای که از طرف یک حسابدار یا یک مقام مجاز تأیید شده و مبلغی که در دسترس شما یا بیزینس شما قرار گرفته را تأیید می‌کند.
اگر هر شخص ثالث دیگری کمک‌های مالی به درخواست شما کرده باشد یا برای کمتر از ۹۰ روز بودجه سرمایه‌گذاری مورد نیاز را در اختیار داشته باشید، باید موارد زیر را ارائه دهید:

تأیید اینکه این پول برای سرمایه‌گذاری در بیزینس انگلستان در اختیار شما قرار گرفته است.
نامه ای از طرف نماینده قانونی در تایید امضاهای اظهارنامه.

ویزای Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل)

در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانید به عنوان کارآفرین فارغ التحصیل برای ویزای Tier 1 اقدام کنید:

اقامت در خارج از EEA و سوئیس
دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا که قبل از تاریخ تأیید شما اعطا شده باشد و در انگلستان معتبر باشد.
این ایده تجاری رسما واقعی و معتبر اعلام شده باشد.
تأییدیه (Endorsement ) یک موسسه آموزش عالی مجاز انگلستان که در 3 ماه گذشته صادر شده باشد.
در صورت درخواست از داخل انگلستان حداقل 945 پوند یا در صورت درخواست از خارج انگلستان 1890 پوند پس انداز داشته باشید. تأییدیه بیزینس و سرمایه گذاری در انگلستان مبنی بر اینکه بودجه ای برای تأمین هزینه ها به شما اعطا شده است.
بودجه مورد نیاز حداقل 90 روز قبل از درخواست شما در حساب بانکی شما بوده است.
نیاز تسلط بر زبان انگلیسی را برآورده کنید.
اگر اسپانسر مالی شما دولت یا یک آژانس بورسیه بین المللی است و در 12 ماه گذشته هزینه دوره و هزینه زندگی خود را پرداخت کرده‌اند، از آنها اجازه اقامت در انگلستان را داشته باشید.

نحو ارائه درخواست:

برای درخواست ویزا باید خارج از انگلستان، Channel Islands و Isle of Man باشید. شما باید:

برای یک حساب آنلاین ثبت نام کنید.
فرم درخواست را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
هزینه ویزا را بصورت آنلاین پرداخت کنید.
به عنوان بخشی از درخواست خود، هزینه خدمات درمانی را پرداخت کنید.
فرم خود را چاپ کنید.
به یک مرکز تقاضای ویزا مراجعه کنید.
اثر انگشت و عکس خود را به مرکز درخواست ویزا ارائه دهید.
تمام مدارک اصل و فتوکپی پشتیبان مورد نیاز ویزای انگلستان را به همراه داشته باشید.
هرگونه اسناد پشتیبانی را ترجمه کرده و اگر به زبان انگلیسی نیست آنها را به همراه نسخه اصلی آن وارد کنید.
در صورت لزوم، آزمایش سل (TB) را انجام دهید.
اجازه اقامت بیومتریک خود را ظرف 10 روز از تاریخ ورود اعلام شده خود به انگلستان کسب کنید.

مدارک مورد نیاز

هنگام درخواست ویزای خود باید اسنادی را ارائه دهید. معمولا بستگی به این دارد که توسط یک موسسه آموزش عالی انگلستان (HEI) یا UK Trade and Investment (UKTI) تأیید شده باشید و شامل موارد زیر می‌شود:

پاسپورت فعلی یا شکل دیگری از شناسنامه معتبر سفر.
1 یا 2 عکس رنگی به اندازه عکس پاسپورت.
نامه تأییدیه از HEI انگلستان یا UKTI.
گواهی اصلی صلاحیت علمی شما.
اظهارات بانکی برای اثبات داشتن بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود.
نتایج آزمایش سل.
اثبات اینکه شما شرایط تسلط بر زبان انگلیسی را برآورده می کنید.
ترجمه تأیید شده هر اسنادی که به زبان انگلیسی یا ولزی نباشند.

هزینه ویزای انگلستان چقدر است؟

اگر از خارج از انگلستان متقاضی هستید، باید 335 پوند بپردازید.
اگر به عنوان شهروند ترکیه یا مقدونیه اقدام می‌کنید، باید 280 پوند بپردازید.
هزینه ویزای افراد تحت تکفل برای هر نفر در صورت درخواست از خارج از انگلستان 335 پوند است.

روند آن چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به کشوری که از آن درخواست می‌کنید و اینکه مورد تأیید UKTI یا HEI بریتانیا هستید، باید ظرف 3 تا 8 هفته نتیجه درخواست ویزا خود را بگیرید.

ویزای Tier 1 (سرمایه گذار)

می‌توانید به عنوان سرمایه گذار برای ویزای Tier 1 حداکثر 3 سال و 4 ماه اقامت درخواست کنید، اگر:

مایل به سرمایه گذاری 2,000,000 پوندی یا بیشتر در انگلستان هستید.
اقامت در خارج از EEA و سوئیس دارید.
حداقل 18 سال سن دارید.
می‌توانید اثبات کنید که پول متعلق به شما یا شوهر، همسر یا همسر مجرد یا همجنس شما است.
یک حساب بانکی در انگلستان باز کرده‌اید.
این وجوه در یک یا چند موسسه مالی تنظیم شده نگهداری می‌شوند و می‌توانند در انگلستان هزینه شوند.
دانشجویانی که از حمایت مالی برخوردار هستند همچنین اگر در حال حاضر در انگلستان اقامت دارند و می توانند برای این ویزا اقدام کنند:

دارنده ویزا Tier 4 (عمومی).
یک پرستار دانشجو.
مطالعه، نوشتن پایان نامه یا مراجعه برای یک امتحان.
یک دکتر تحصیلات تکمیلی یا دندانپزشک.
یک پرستار یا مامای واجد شرایط خارج از کشور.
نماینده آموزش و کسب توانایی و مهارت در انگلستان.
اگر هزینه دوره و هزینه‌های زندگی شما توسط دولت یا یک آژانس بورسیه بین‌المللی پرداخت شده، برای ورود مجدد یا اقامت در انگلستان باید کتبا از اسپانسر مالی توافق نامه بدون قید و شرط داشته باشید.

نحوه ارائه درخواست:

با دنبال کردن این مراحل باید بصورت آنلاین برای ویزای Tier 1 (سرمایه گذار) اقدام کنید:

هنگام درخواست از خارج انگلستان، Channel Islands و Isle of Man باشید.
برای یک حساب آنلاین ثبت نام کنید.
فرم درخواست را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
هزینه ویزا و هزینه خدمات درمانی را پرداخت کنید.
فرم را چاپ کنید.
به یک مرکز تقاضای ویزا مراجعه کنید.
اثر انگشت و عکس خود را به مرکز درخواست ویزا ارائه دهید.
اصل و کپی مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید.
هرگونه اسناد پشتیبانی را ترجمه کرده و اگر به زبان انگلیسی نیست آنها را به همراه نسخه اصلی وارد کنید.
با توجه به اینکه از کجا اقدام می‌کنید، آزمایش سل (TB) را انجام دهید.
اجازه اقامت بیومتریک خود را ظرف 10 روز از تاریخ اعلام ورود خود به انگلستان کسب کنید.

مدارک مورد نیاز

پاسپورت فعلی یا شکل دیگری از شناسنامه معتبر سفر.
عکس رنگی اندازه عکس پاسپورت.
نتایج آزمایش سل در صورت وجود.
مدارک وجوه سرمایه گذاری.
ترجمه تأیید شده هر اسنادی که به زبان انگلیسی یا ولزی نباشند.

هزینه ویزا چقدر است؟

ویزای Tier 1 (سرمایه گذار) 1500 پوند هزینه دارد. همچنین در صورت لزوم برای هر فرد وابسته باید 1500 پوند اضافی پرداخت کنید. همچنین هزینه خدمات درمانی نیز اضافه می‌شود.

این روند چه مدت طول می‌کشد؟

به طور کلی، شما باید ظرف 3 هفته از زمان ارسال درخواست نتیجه درخواست ویزای خود را دریافت کنید.

108

مدارک لازم برای ویزای Business Visitor انگلستان

برای درخواست ویزای Business Visitor، باید هرکدام از مدارک زیر را ارائه دهید:

پاسپورت فعلی یا فرم دیگری از شناسنامه معتبر سفر.
یک عکس رنگی به اندازه عکس پاسپورت.
شواهدی مبنی بر اینکه در طول سفر به انگلستان قادر به تأمین هزینه‌های خود هستید و تاییدیه‌های بانکی یا فیش حقوقی 6 ماه گذشته کافی است.
جزئیات برنامه سفر و جایی که قصد اقامت در آنجا را دارید، با این حال، هزینه سفر یا اقامت را تا زمانی که ویزای خود را دریافت کنید پرداخت نکرده‌اید.
ترجمه تأیید شده هر اسنادی که به زبان انگلیسی یا ولزی نباشند.

مراحل درخواست ویزای انگلستان

شما باید بصورت آنلاین برای ویزای Business Visitor اقدام کنید. به عنوان بخشی از درخواست، شما باید اثر انگشت و عکس خود را به نزدیکترین مرکز درخواست ویزا ارائه دهید. با این حال، اگر از کره شمالی درخواست می‌دهید باید فرم درخواست مربوطه را دانلود کنید و نمی‌توانید بصورت آنلاین اقدام کنید.

برای درخواست آنلاین، باید:

ثبت نام برای یک حساب کاربری.
فرم درخواست را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
هزینه ویزا را بصورت آنلاین پرداخت کنید.
فرم خود را چاپ کنید.
به مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید.
اثر انگشت و عکس خود را به مرکز درخواست ویزا ارائه دهید.
تمام مدارک پشتیبان مورد نیاز ویزای انگلستان را به همراه اصل و فتوکپی همراه داشته باشید.
هرگونه اسناد پشتیبانی را ترجمه کرده و اگر به زبان انگلیسی نیست نسخه اصلی آن را همراه داشته باشید.
با توجه به محل اقدام شما، ممکن است مجبور شوید آزمایش سل هم انجام دهید.

103

امتیازات ویزای کارآفرینی در انگلستان

امتیازات ویزای کارآفرینی در انگلستان

با توجه به اینکه اخذ کلیه ویزاهای کشور انگلستان منوط به اخذ امتیاز لازم از سیستم امتیازی انگلیستان (BPS) می باشد. فلذا اخذ ویزای کارآفرین Tier1 انگلستان نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد. با این حساب، امتیازات ویزای کارآفرینی در انگلستان در جدول زیر از این قرار است:

شرط امتیاز
دسترسی به مبلغ 50000£ (پوندی) 25 امتیاز
قرار داشتن مبلغ سرمایه گذاری در مؤسسات تأیید شده و یا قابل انتقال بودن مبلغ سرمایه گذاری 25 امتیاز
آماده بودن مبلغ سرمایه گذاری برای احداث کسب و کار 25 امتیاز
سطح زبان انگلیسی آیلتس 4 به بالا 10 امتیاز
ارائه 3 ماه صورت گردش حساب بانکی مبنی بر کفایت موجودی جهت تأمین هزینه زندگی خود و همراهان در انگلستان 10 امتیاز

تمامی افراد خانواده کار آفرین از خدمات درمانی و پزکشی دولتی و بیمه برخوردار خواهند شد. Genuine Entrepreneur: تست ارزشیابی کارآفرینان برای سنجش میزان دانش و توانایی متقاضی در زمینه های مختلف کارآفرینی می باشد. این تست توسط افسرهای مهاجرتی صورت می گیرد و صلاحیت متقاضی را برای کارآفرینی تایید می کند. جهت مهاجرت به انگلستان حتما با ما مشورت نمائید.

دریافت حمایت بابت آغاز کارآفرینی در انگلستان

وزارت برنامه جهانی کارآفرینی تجارت بین المللی به کارآفرینان که در خارج از کشور ساکن هستند بابت نقل مکان کسب و کار خود را به این کشور بابت انجام مراحل ابتدایی کارآفرینی در کسب و کار فن آوری همکاری می کنند.

 • منتقل کردن 340 کسب و کار به انگلستان
 • ایجاد بیشتر از 1000 نوع شغل بابت اقتصاد بریتانیا
 • افزایش بیش از یک میلیارد پوند سرمایه گذاری بابت شرکت های خصوصی
 • ایجاد کمک بابت توسعه برنامه کسب و کار
 • کمک به منتقل کردن مکان به انگلستان
 • معرفی زمینه مناسب بابت سرمایه گذاری و کارآفرینی
 • راهنمایی و نطارت توسط کارآفرینان با تجربه
 • راهنمایی های لازم بابت چگونگی رشد بین المللی

شهرهای مناسب برای کارآفرینی در انگلستان

بابت کارآفرینی منطقه های مختلفی وجود دارد اما باید محلی را انتحاب کنید و کارآفرینی را شروع کنید که محل مناسب باشد. برای مثال کشور لندن با بیشتر از 200 هزار شرکت منطقه مناسب تری به لطف کیفیت بالا و پشتیبانی از کارآفرینی در سایر نقاط بهتر می باشد. شهرهای بزرگ در این کشور مانند منچستر، ادینبورگ، گلاسکو (در بریتانیا) و غیره. مناطق مناسبی در جهت کارآفرینی و ثبت شرکت می باشد. در نهایت مبتنی بر آنچه در این مقاله ذکر شد کارآفرینی در انگلستان یکی از بهترین راه ها بابت مهاجرت به انگلستان می باشد. شخص متقاضی و همراهانش با اخذ ویزای کارآفرینی در انگلستان از همه مزایای حقوقی شهروندان بریتاتیایی برخوردار می شود.

Business Plan در ویزای کارآفرینی در انگلستان

متقاضی جهت سرمایه گذاری انگلستان باید با یک طرح و نقشه کسب و کار مطلوب به اداره مهاجرت انگلستان ثابت کند که می تواند در این کشور کارآفرین واقعی باشد و تاثیر مثبتی بر اقتصاد انگلیس داشته باشد. سرمایه سالانه کمپانی تاسیس شده یا کسب و کار ایجاد شده توسط کارآفرین خارجی نباید کم تر از 50 هزار دلار در سال باشد. کسب و کار مورد نظر باید توسط دولت انگلیس و همچنین اداره و سازمان های مربوطه تایید شود. بهتر است در صورتی که شرایط اخذ ویزای کارآفرینی کشور انگلستان را ندارید از طریق دیگری راه مهاجرت به انگلستان را در پیش گیرید. در حال حاضر تحصیل در انگلستان می تواند بهترین گزینه برای ورود و مهاجرت به این کشور تلقی شود.

ویزای کارآفرینی در انگلستان به دانجشویانی که با ویزای تحصیلی انگلستان سابقه تحصیل در این کشور را دارند نیز ارائه می شود. داشتن ایده ای نو و کاری جدید از شرایط لازم و پول کافی برای سرمایه گذاری مهم ترین مورد برای کارآفرینی در انگلیس می باشد. موسسه ملنور در صورت نیاز آماده ارائه خدمات برای کسب ویزای کارآفرینی در انگلستان می باشد.

102

ویزای کارآفرینی در انگلستان

کسب ویزای کارآفرینی در انگلستان در سال 2021 می تواند یک دلیل محکم جهت دریافت گواهی اقامت انگلستان و همچنین اخذ تابعیت این کشور برای متقاضیان باشد. افرادی موفق به دریافت ویزای کارآفرینی در انگلستان می شوند که:

 • در کارخانه های انگلستان خط تولید جدید ایجاد کنند.
 • با تاسیس کمپانی باعث جذب نیروی کار، مدیران و سهام گذاران شوند و همچنین ایجاد شغل کنند.
 • با ارائه ایده های جدید و تازه، موجب وجد در کسب و کار شوند.

متقاضیانی که بتوانند در بازار انگلستان نفوذ داشته باشند و به عنوان یک فرد مبتکر شناخته شوند، می توانند در دریافت ویزای کارآفرینی در انگلستان به موفقیت برسند. انگلستان همواره به دنبال جذب کارآفرینان مختلف از سراسر جهان می باشد. شایان ذکر است که در بین کشورهای مختلف، انگلستان یکی از بهترین گزینه ها برای این کار می باشد. زیرا دولت انگلستان از کارآفرینان حمایت بسیار خوبی انجام می دهد.

ویزای کارآفرینی یکی از راه های سکونت در این کشور می باشد که می تواند به اقامت در انگلیس ختم شود. افرادی که به عنوان کارآفرین در انگلیس شناخته می شوند، می توانند با گذر زمان و خرید خانه در این کشور، مقیم انگلستان شوند. به یاد داشته باشید که شما تنها با سرمایه گذاری در انگلستان نمی توانید مقیم این کشور شوید، بلکه سرمایه گذاری شما باید موجب رونق کسب و کار و همچنین ایجاد مشاغل مختلف شود. موسسه حقوقی ملنور در این راه شما را یاری خواهد کرد.

دلایل و چگونگی کارآفرینی در انگلستان

دلایل انتخاب کشور انگلستان جهت کارآفرینی عبارت است از:

 • این کشور با پایین ترین نرخ مالیات در G20 وجود دارد.
 • شما این امکان را دارید در صورت دارا بودن شرایط به مدت 48 ساعت یک ثبت شرکت انجام دهید.
 • کشور انگلستان دومین کشور نیروی کار اروپا می باشد.
 • حمایت دولت بریتانیا بابت آغاز یو پی اس و کارآفرینی
 • حمایت دولت از ثبت شرکت و کارآفرینی شامل دسترسی به برنامه ها و نظارت تامین مالی از راه همکاری با قسمت خصوصی این کشور می باشد.

بابت کارآفرینی در این کشور شخص باید حداقل مبلغ 50000£ (پوند) در کشور انگلستان سرمایه گذاری می کنند. با کارآفرینی 50000£ (پوند) انگلستان فرد باید تقاضای ویزای تی آر یک این کشور را دریافت کند. بابت اخذ ویزای تی آر یک یاید فرد حداقل 95 امتیاز دریافت کنند. لازم به توضیح است که این نوع ویزا به شما این امکان را می دهد که دو خانواده را تامین کنند، به عبارت دیگر می توانید تا 100000£ (پوند) سرمایه گذاری انجام دهید. اما چرا کارآفرینی؟ علاوه بر امتیازات این نوع اقامت یکی از دلایل عمده آن است که این ویزا حداقل سرمایه را در مقایسه با ویزای سرمایه گذار انگلستان می خواهد. با اینکه هر دو ویزا از نوع Tier1 انگلیس هستند:

زمینه های کسب و کار در انگلستان

با داشتن شرایط مورد نیاز و ایده های خلاقانه، شما می توانید در زمینه های ذکر شده، کسب و کار راه اندازی کنید:

 • زمینه های فنی و مهندسی
 • زمینه های مخصوص ارتباط های مختلف
 • زمینه های کاری مرتبط با کامپیوترها و سیستم های مشابه
 • زمینه های کاری مرتبط با خانه و ملک
 • زمینه های مختلف مرتبط با بیمه و وام
 • زمینه های کاری مرتبط با سرمایه گذاری قابل برداشت
 • زمینه های کاری مرتبط با سازمان های خیریه
 • زمینه های مرتبط با مخابرات و اطلاع رسانی
 • زمینه های کاری مرتبط با کشتی و حمل و نقل دریایی
 • زمینه های کاری مرتبط با انبار داری
 • زمینه های کاری مرتبط با بانک ها و سازمان های مالی و اعتباری
 • زمینه های کاری مرتبط با رستورانهای دریجه یک و هتل های لوکس
 • محصولات ساخت ساختمان و مرتبط با صنعت و غیره

شرایط ویزای کارآفرینی در انگلستان

برای کسب ویزای کارآفرینی در انگلستان، متقاضیان باید دارای سرمایه و توان مالی کافی باشند. سرمایه مورد نیاز برای ایجاد کسب و کار در این کشور پیشرفته بیش از دویست هزار پوند می باشد. متقاضی باید زبان انگلیسی را بلد باشد تا بتواند با افراد مختلف ارتباط برقرار کند (داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره چهار کافی می باشد).

برای ایجاد کار، متقاضی باید یک طرح مطلوب ارائه دهد. متقاضی باید بتواند از مخارج خانواده و زندگی بر بیاید و مالیات را به موقع پرداخت کند. با وجود شرایط لازم، کارآفرین می تواند اعضای خانواده خود را با خود به انگلیس بیاورد. پرونده متقاضی بعد از سه هفته چک می شود و در صورت صلاحیت کامل، ویزای کارآفرینی برای او به مدت 3 سال و 4 ماه صادر می شود. شایان ذکر است که این روادید قابل تمدید است و شرایط خاص خود را دارد.

اسناد لازم جهت اخذ ویزای کارآفرینی در انگلستان

اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت و کسب ویزای کارآفرینی در انگلستان به طور کلی به صورت زیر می باشند:

 • گذرنامه ای معتبر با حداقل یک سال اعتبار رسمی و قانونی
 • 3 الی 9 عکس رنگی
 • پرینت حساب بانکی نود روز گذشته متقاضی
 • داشتن پس انداز بانکی به میزان 1000£ (پوند)
 • داشتن 50000£ (پوندی) برای ایجاد کسب و کار در خاک انگلیس
 • ارائه برنامه اقتصادی و کارآفرینی قابل اعتبار
 • ارائه مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی
 • ارائه گواهی مبنی بر سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه

اگر می خواهید در ایجاد کسب و کار خود شریک داشته باشید، این امر ممکن می باشد. برای انجام این کار، باید طرح و اهداف مشخص و مشترک داشته باشید و حساب بانکی شما مشترک باشد. شایان ذکر است که اولین شرط کسب و کار مشترک، اطمینان می باشد.

مقیم شدن کارآفرین در انگلستان

اگر مایل به مقیم شدن در انگلستان از راه ویزای کارآفرینی در انگلستان هستید، باید شرایط زیر را داشته باشید تا پرونده شما دچار مشکل نشود:

 • پس از ورود به انگلستان، هویت شما باید شناخته شود.
 • در نیمسال اول، باید 50000£ (پوندی) پول برای ایجاد کسب و کار به این کشور انتقال دهید.
 • کسب و کار ایجاد شده توسط متقاضی باید برای شهروندان انگلیسی مفید باشد و برای آنان نیز شغل ایجاد کند تا پس از گذشت 6 سال، کارآفرین بتواند مقیم انگلستان شود.
 • لازم به ذکر است که بعد از دریافت ویزای کارآفرینی در انگلستان، خانواده متقاضی می تواند در معتبرترین مراکز تحصیلی مشغول به تحصیل شود. متقاضی نباید بیش از 180 روز خارج از خاک انگلستان باشد.

 

97

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در انگلستان

1- سرمایه گذاری در انگلستان از چه روش هایی انجام می شود؟

سرمایه گذاری در انگلستان از ۳ روش قابل انجام می باشد که عبارتند از: ویزای تاسیس شرکت یا کار آفرینی در انگلستان، investor سرمایه گذاری در انگلستان و سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post study work

2- سرمایه گذاری در انگلستان از طریق اخذ ویزای تاسیس شرکت یا کار آفرینی به چه صورت می باشد؟

ویزای تاسیس شرکت و کار افرینی از پرطرفدارترین ویزاهای سرمایه گذاری در کشور انگلستان است. از آنجا که این ویزا از یک سیستم امتیاز بندی پیروی میکند متقاضی این ویزا باید 95 امتیاز لازم برای دریافت این ویزا را کسب نماید. دسترسی به منابع مالی به ارزش 200,000 پوند در بانک های معتبر چه در داخل چه خارج از انگلستان در صورتی که قابل انتقال به انگلستان باشد از مهم ترین ملزومات این نوع از سرمایه گذاری در انگلستان است که 75 امتیاز را برای فرد تامین می نماید. لازم به ذکر است این میزان سرمایه می تواند متعلق به خود متقاضی و یا همسر او باشد که در هر صورت باید مدارک لازم برای اثبات این امر ارائه گردد.

3- جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی ارائه مدرک زبان جزء الزامات می باشد؟

بله، اگر شخص متقاضی شهروند کشوری به جز کشورهای انگلیسی زبان باشد باید مدرکی دال بر آشنایی خود با زبان انگلیسی ارئه دهد (در حال حاضر نمره آیلس 4 در کلیه مهارت ها مورد نیاز است). این مهارت زبان به فرد 10 امتیاز میدهد و از شرایط لازم برای دریافت این ویزاست.

4- برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی متقاضی به چه مقدلر سرمایه نیاز دارد؟

متقاضی سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی باید بتواند هزینه های زندگی خود و همراهانش را در کشور انگلستان تامین نماید واین امر را ثابت کند. اگر متقاضی و همراهانش خارج از کشور انگلستان هستند مبلغ مورد نظر برای شخص اصلی 3310 پوند و برای هر همراه 1890 پوند است و اگر در خاک انگلستان حضور دارند 945 پوند برای شخص اصلی و 630 پوند برای هر همراه است.

5- روند کاری سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کار آفرینی به چه صورت می باشد؟

روند کار به این صورت است که شخص متقاضی با تهیه مدارک لازم و ارائه یک طرح اقتصادی a business plan پروسه ویزای خود را اغاز می نماید و در نهایت این مبلغ باید برای تاسیس یک شرکت و یا راه اندازی یک کسب و کار در انگلستان به کار گرفته شود. مدت این ویزا 3 سال و 4 ماه است و بعد از این مدت در صورتی که همچنان مبلغ 200,000 پوند موجود باشد و فرد در این مدت 2 فرصت شغلی ایجاد کرده باشد برای 2 سال دیگر این ویزا تمدید میگردد و با 5 سال اقامت در خاک این کشور فرد میتواند به اقامت دائم انگلستان را به دست آورد.

6- آیا سرمایه گذاری در انگلستان investor بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد؟

بله، ویزاهای سرمایه گذاری در انگلستان نیز بر پایه سیستم امتیاز بندی قرار دارد. با این تفاوت که شما نیاز به کسب حداقل 75 امتیاز هستید تا برای دریافت این ویزا واجد شرایط شناخته شوید.

7- میزان نقدینگی برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق investor چه مقدار می باشد؟

با تصویب قوانین جدید در باب سرمایه گذاری در انگلستان از نوامبر سال 2014 شخص متقاضی باید نقدینگی و سرمایه ای 2 میلیون پوندی داشته باشد. این امر 30 امتیاز از امتیازات مورد نیاز فرد را تامین مینماید. (قبل از این تاریخ این مبلغ به میزان یک میلیون پوند (1000,000) بود.) این مقدار سرمایه باید در بانک یا موسسه مالی معتبری باشد گرچه این امکان وجود دارد که در داخل و یا در خارج از خاک انگلستان باشد اما در هرحال باید قابلیت انتقال به انگلستان را داشته باشد.

8- سرمایه گذاری در انگلستان از طریق investor چه مزایایی برای متقاضی دارد؟

از مزایای دریافت این ویزا آن است که فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. همچنین سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک مورد نیاز نیست. از طرف دیگر متقاضی الزامی ندارد که برای تامین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد. در این شیوه مهاجرتی فرد متقاضی میتواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد.

9- در سرمایه گذاری در انگستان از طریق investor چه مدت زمان میبرد تا شخص اقامت دائم انگلستان را به دست آورد؟

مدت زمان این ویزا 3 سال و 4 ماه است و پس از گذشت این مدت اگر سرمایه 2,000,000 همچنان باقی باشد تا 2 سال دیگر تمدید می شود و بعد از گذشت 5 سال فرد را به اقامت دائم میرساند. اگر میزان سرمایه گذاری فرد در حد 5,000,000 باشد در مدت زمان 3 سال و اگر این میزان 10,000,000 پوند باشد با گذشت 2 سال فرد را به اقامت دائم انگلستان میرساند. همان طور که ملاحظه می فرمایید، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری معمولاً با صرف هزینه های نسبتاً زیاد است ولی شخص به راحتی می تواند اقامت و تابعیت انگلستان را تحصیل نماید.

10- برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post study work آیا سیستم امتیاز بندی اعمال می شود؟

بله، این ویزا یکی از ویزا های سرمایه گذاری و کار افرینی در کشور انگلستان است. برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید در مجموع 95 امتیاز را کسب نماید.

11- برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post study work متقاضی به چه میزان سرمایه نیاز دارد؟

شخصی میتواند برای دریافت این نوع از ویزاهای سرمایه گذاری در انگلیس اقدام نماید که دارای 50000 پوند سرمایه نقد باشد و یا اینکه از سازمان ها و موسسات معتبر انگلستان این مبلغ را دریافت نماید. اگر فرد خود این میزان سرمایه تهیه میکند باید ثابت نماید این سرمایه متعلق به او و یا همسر او است. دسترسی به این سرمایه 75 امتیاز را برای فرد فراهم می آورد.

93

سرمایه گذاری در انگلستان

انگلیس ششمین اقتصاد بزرگ جهان را داراست، و بزرگترین مرکز مالی جهان در کنار نیویورک قرار دارد. در حقیقت ، لندن یکی از بزرگترین شهرها در جهان و دارای بالاترین شهر ناخالص داخلی (GDP) در اروپا است. این موضوع انگلستان را به یک مرکز مالی بسیار مهم برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل می کند.

بورس اوراق بهادار لندن دارای بیش از 6 تریلیون دلار سرمایه در بازار است و آن را به سومین بورس بزرگ در جهان تبدیل کرده است. حدود 3000 شرکت از بیش از 60 کشور جهان در بورس وجود دارد از جمله شرکت های آفریقا ، چین ، آمریکای لاتین ، اروپا و آسیا.

15 دلیل مهم سرمایه گذاری در انگلیس در مقایسه با سایر کشورها

 1. آسانترین مکان برای ایجاد و اداره یک تجارت در اروپا است: طبق یک مطالعه بانک جهانی ، برای ایجاد یک تجارت در انگلستان فقط 13 روز زمان می برد. بانک جهانی رتبه اول انگلیس را در اروپا و ششم در جهان برای شروع فعالیت تجاری را اعلام کرده است.
 2. یک محیط مالیاتی رقابتی برای سرمایه گذاران خارجی: انگلستان کمترین مالیات شرکت را با 28 درصد و کمترین آن در گروه G7 است.
 3. انعطاف پذیر ترین بازار اروپا: براساس گزارش بانک جهانی ، انگلیس در جایگاه دوم برای استخدام کارگران قرار دارد.
 4. حداقل موانع کارآفرینی: OECD انگلستان را به عنوان دومین کشور در جهان برای تنظیم بازار محصولات معرفی کرده است. همچنین در رده دوم برای کمترین موانع کارآفرینی و سوم برای کمترین موانع سرمایه گذاری تجاری در جهان قرار دارد.
 5. رهبر جهان در نوآوری: انگلیس به دلیل پایگاه تحقیقاتی با کیفیت در لیست پربازدیدترین مکانها برای نوآوری رتبه دوم را دارد.
 6. محیط های سیاسی پایدار: شفافیت بین المللی انگلیس را در لیست شفافیت در رتبه برتر قرار داده است. انگلستان کشوری است که کمترین فساد را در جهان دارد. در مقایسه با ایالات متحده ، ژاپن ، آلمان و فرانسه نیز رتبه بالاتری دارد.
 7. محیط زیست: انگلیس از روش مشورتی برای تدوین مقررات پیروی می کند که برای یک محیط تجاری سودمند است.
 8. ثبت آسان ملک: ثبت املاک در انگلیس در مقایسه با ایتالیا ، ایرلند ، فرانسه و آلمان آسانتر است.
 9. زبان بین المللی تجارت: زبان انگلیسی که زبان عملیاتی است هنگام انجام فعالیت تجاری
 10. استعداد برتر: انگلیس دارای شش دانشگاه برتر اروپا است.
 11. دروازه ورود به بازار اتحادیه اروپا: انگلستان به عنوان دروازه ای عالی برای بازار اروپا عمل می کند که دارای 27 کشور عضو و جمعیت تقریبی 500 میلیون نفر است.
 12. شبکه ارتباطی قوی: انگلیس دارای بازارهای باند پهن گسترده ای در بین کشورهای G7 و همچنین قوی ترین زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان است.
 13. پیوندهای حمل و نقل قوی: انگلیس به دلیل پیوندهای حمل و نقل در سطح جهانی شناخته شده است. دولت برای بهبود امکانات هوایی ، شبکه ریلی و زیرساخت های حمل و نقل ریلی اقدامی کرده است.
 14. مرکز مالی پیشرو: لندن که بزرگترین مرکز مالی جهان است در انگلستان واقع شده است.
 15. رشد سریع بهره وری: انگلستان نسبت به سایر رقبای اصلی خود از نظر بهره وری جهشی اساسی داشته است.

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری انگلستان شامل متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال است.

در مرحله اول، اقامت سرمایه گذار برای 3 سال و 4 ماه اعطا می شود و سپس برای 2 سال دیگر تمدید می شود، به شرطی که سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون پوندی در انگلستان انجام داده باشد. هیچ نیازی به دانش زبان انگلیسی نیست. با داشتن اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری، به سرمایه گذار اجازه  کار کردن، درس خواندن و فعالیت های تجاری در انگلستان داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی، تحصیل و نحوه ی اخذ اقامت کشور انگلستان قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاورین موسسه ملنور مشورت نمایید. مشاورین ما با کادری مجرب و با اطلاعاتی دقیق و کارامد به بهترین شکل ممکن به شما یاری خواهند رساند.

87

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای کارآفرینی با سرمایه با ۵۰ هزار پوند :

این نوع ویزا مختص کارآفرینانی میباشد که هدف تاسیس شرکت و یا کسب و کاری در انگلستان دارند و برای این امر نیازمند انجام شروط زیر می باشند :

 • دارایی ۵۰ هزار پوند پول نقد در زمانی که متقاضی در داخل انگلیس با ویزای کار آفرین باشد .
 • انتقال پول از مسیر بانک به انگلستان باید امکان پذیر باشد .
 • اخذ حداقل ۵۰ هزار پوند به عنوان سرمایه از شرکتها و موسسه های مورد تایید دولت انگلستان .متقاضی باید با ارائه Business Plan و دیگر مدارک مرتبط به این سازمانها، آنها را نسبت به سوددهی برنامه خود متقاعد نماید.
 • اگر جلب اعتماد این موسسات حاصل گردد، متقاضی نیازی به استفاده از سرمایه شخصی ود ندارد.همچنین دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می کنند، می توانند از این روش جهت تبدیل ویزای خود اقدام نمایند.
 • داشتن مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ در هر 4 مهارت آزمون و یا داشتن مدرک دانشگاهی مورد تایید از کشوری انگلیسی زبان .(شهروندان انگلیسی زبان از این شرط معاف میباشند).
 •  آمادگی جهت شرکت در مصاحبه با مامور ویزا و همراه داشتن Business Plan و برنامه های کاری . ویزای برای سه سال صادر میگردد و امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میسر میباشد. همچنین همراهان دارای حق کار و تحصیل میباشند.
 • متقاضی این امکان را دارد که تا ۶ماه در سال خارج از انگلستان باشد، ما اجازه کار در شرکت دیگری به عنوان کارمند را دارا نیست.
 • بعد از گذشت سه سال ،چنانچه  ۵۰ هزار پوند سرمایه نقد موجود باشد و با ایجاد دو فرصت شغلی تمام وقت، ویزا برای دو سال دیگر تمدید میگردد و پس از گذشت ۵ سال اخذ اقامت دائم امکان پذیر می باشد .

سرمایه گذاری ۱ میلیون پوندی

روش دیگر سرمایه گذاری ۱ میلیون پوندی می باشد که این برنامه بوسیله دولت انگلستان طرح ریزی و اجرا شده است .

هدف از این برنامه جذب متخصصین که دارایی های زیادی دارند همراه با خانواده هایشان با روش سرمایه گذاری در انگلستان است.

این روش سرمایه گذاری به شکلی طرح ریزی گشته که به سرمایه گذار این اجازه را  می دهد تا با ویزای سه ساله وارد خاک انگلستان شود ، و در چنانچه متقاضی شرایط لازم جهت اقامت را درست انجام دهد ، ۲ سال دیگر نیز اجازه دارد ویزای اقامت خود را تمدید کند که  در جمع امکان اقامت ۵ ساله را مهیا نماید.

بعد از گذشت ۵ سال اقامت موقت در انگلستان ، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کند. در این طرح سرمایه گذار باید بتواند مبلغ زیادی از سرمایه اش را به انگلستان برای اخذ اقامت انتقال بدهد.

در این طرح برعکس دیگر طرح ها، جهت مهاجرت که متقاضی برای ورود به خاک انگلستان حتما  نیازمند به پیشنهاد شغلی است، افراد این گروه دیگر نیازی داشتن کار و شغل ندارند و دارایی مبلغ یک میلیون پوند اکتفا میکند.

افراد زیر می توانند جهت سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان اقدام نمایند :

 • چنانچه فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در هنگام ارائه تقاضانامه در خاک انگلستان ساکن بوده و  این هدف را دارد که در دسته سرمایه گذاری یک میلیون پوندی (تبدیل ویزا به دیگر گروه ها ) اقدام کند.
 • و یا اگر تقاضا کننده به عنوان سرمایه گذار گروه اول با سیستم قبلی در انگلستان اقامت دارد و میخواهد تمدید اقامت خود را در گروه سرمایه گذاری انجام دهد.
 • اگر متقاضی در خارج از انگلستان می باشد و می خواهد مهاجرت در گروه سرمایه گذاری یک میلیون پوندی را انجام دهد.جهت واجد شرایط بودن در این دسته سرمایه گذاری و طبق سیستم امتیاز بندی جدید،  متقاضیان مبلغ یک میلیون پوندی، می توانند ۷۵ امتیاز  کسب نمایند .این پول باید نزد متقاضی و همچنین دارای قابلیت انتقال به انگلستان  باشد.

امتیازات برای متقاضی :

 • متقاضی باید یک میلیون پوند در اختیار داشته باشد و این پول قابل انتقال باشد
 • داشتن دو میلیون پوند که میتواند نیمی از آن بصورت وام از بانکهای معتبر باشد.
 • “متقاضی باید حتما ۷۵ امتیاز جهت اخذ ویزا را کسب نماید”
 •  متقاضیان این گروه نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین داشتن دیگر هزینه های همراه را بنا بر سیستم امتیاز بندی جدید را ندارند .
 • این دسته از متقاضیان برعکس گروه های دیگر که می بایست پول کافی در هنگام ورود به خاک انگلستان را داشته باشند، دیگر نیازی به همراه داشتن مبلغ ذکر شده ندارند.

جدول امتیازات :

 • داشتن 1 میلیون پول نقد : 30 امتیاز
 • برای سرمایه گذاری حداقل  هزار ۷۵۰ پوند از سرمایه در انگلستان در اوراق مشارکت دولتی ،سهام و غیره…. :30 امتیاز(سرمایه گذاری در مسکن و املاک از این قانون مستثنی است.)
 • چنانچه متقاضی سرمایه گذاری در ۳ ماه اول بعد از اخذ ویزا جهت سرمایه گذاری اقدام کند : 15 امتیاز

ویزای ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان:

صاحبان تجارت باید توانایی انتقال مبلغ دویست هزار پوند به عنوان سرمایه به انگلستان را داشته باشند.

افراد متقاضی مهاجرت به انگلستان در این دسته  نیاز به ارائه مدرک اشتغال ، دعوت شدن به کار و یا پیشنهاد شغلی ندارند و میبایست بعد از ثبت شرکت در انگلیس، نسبت به انجام فعالیتهای تجاری ، بازرگانی و اقتصادی مطابق قانون تجارت بریتانیا اقدام کند.

 • تجاری که در گروه اول و با سیستم قبل در انگلستان بوده و تصمیم  تمدید اقامت خود را در این گروه دارند .
 • افرادی که در خارج از انگلستان اقامت می کنند و تصمیم به مهاجرت انگلستان در دسته صاحبان تجارت  200 هزار پوندی دارند. (متقاضی مهاجرت به انگلستان باید ۹۵ امتیاز در گروه صاحبان تجارت کسب کند).
 • طبق سیستم امتیاز دهی اداره مرزبانی بریتانیا ، فرد متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری با داشتن حداقل 200 هزار پوند ( و یا معادل آن ) در بانک ، داشتن مدرک  زبان انگلیسی آیلتس 5.5 و همچنین ارائه دادن پرینت سه ماه صورت حساب بانک مبتنی بر کفایت موجودی برای تامین هزینه های زندگی خود و دیگر همراهان در انگلستان ۹۵ امتیاز کسب می نماید.
 • متقاضی مهاجرت به انگلستان در دسته صاحبان تجارت میتواند جهت تقاضای ویزای برای افراد تحت تکفل خود (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال )اقدام کند.
 • نحوه محاسبه امتیازات مهاجرت به انگلستان در دسته سرمایه گذاری :کسب  ۷۵ امتیاز و بودن حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار پوند سرمایه  در حساب بانکی که میبایست در انگلستان باشد و یا بشود به انگلستان انتقال داد.

 امتیاز دهی

داشتن مدرک زبان ( آیلتس  4.5 ) : ۱۰ امتیاز

پرینت سه ماه صورت حساب بانکی مبتنی بر داشتن موجودی برای تامین هزینه زندگی خود و همراهان تحت تکفل : ۱۰ امتیاز