17
">

ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان یکی از انواع ویزاهای تحصیلی است و دانشجویانی که قصد دارند در مراکز آموزشی انگلستان تحصیل کنند به این ویزا نیاز خواهند داشت. یکی از راه های اخذ این ویزا، تحصیل در مراکز آموزشی زبان انگلیسی است. یکی از شرایط تحصیل در کشور انگلستان تسلط به سطح B2 زبان انگلیسی است. ویزای ویزیت انگلستان (student visitor visa) دارای محدودیت زمانی است و قابلیت تمدید نخواهد داشت.

شرایط درخواست ویزای ویزیت انگلستان

نام دیگر ویزای ویزیت انگلستان، ویزای تحصیل کوتاه مدت در انگلستان است. یکی از رایج ترین دلایل درخواست این ویزا، آموختن زبان انگلیسی در قلب این کشور است. دانش پژوهان بنا بر دلایل خاص ممکن است توانایی دریافت این ویزا را داشته باشند. در این بخش از مقاله به شما خواهیم گفت که در چگونه می توانید ویزای ویزیت انگلستان را بدست آورید.

 • برای یک دوره تحصیلی کوتاه مدت به انگلستان بروید.
 • شهروند یکی از کشورهای غیر اروپایی باشید.
 • مدارک لازم برای دریافت ویزا را داشته باشید.

صدور ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان برای دو بازه زمانی 6 ماهه و 11 ماهه صادر می شود. علاقمندان به دریافت ویزای ویزیت انگلستان باید سه ماه قبل از سفر درخواست خود را ثبت کنند. مدت زمان مورد نیاز برای صدور این ویزا در حدود 3 هفته خواهد بود. این ویزا دارای مزایای ویژه ایست که از میان می توان به اجازه تحصیل بدون محدودیت در دوره های زبان آموزی یا فنی و انجام امور تحقیقاتی اشاره کرد. البته ویزای ویزیت انگلستان محدودیت هایی را نیز برای دارندگان آن ایجاد می کند. از جمله این محدودیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ناتوانی در تحصیل در مراکز آموزشی و دانشگاه های دولتی
 • ناتوانی در انجام امور تجاری و یا کار در انگلستان
 • ناتوانی در تمدید ویزا
 • ناتوانی در همراه داشتن خانواده
 • عدم دسترسی به بورسیه های تحصیلی

دانشجویان می توانند با کمک ویزای تحصیلی کشور انگلستان، در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. دانشجویان همچنین می توانند از بورسیه های تحصیلی در این کشور نیز بهرمند شوند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای ویزیت انگلستان

ویزای ویزیت انگلستان یکی از ویزاهای معتبر در کشور انگلستان است و نیازمند ارائه مدارک برای دریافت آن است. برای دریافت این ویزا باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 1. گذرنامه معتبر
 2. 2 قطعه عکس
 3. فرم درخواست ویزا
 4. گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی مالی پرداخت 6 ماه هزینه زندگی شماست
 5. تست پزشکی عدم ابتلا به بیماری های واگیردار برای اقامت بیش تر از 6 ماه
 6. رضایت نامه از طرف حداقل یکی از والدین برای افراد کمتر از 18 ساله
 7. برنامه سفر و نحوه اقامت در کشور انگلستان
 8. تسلط به زبان انگلیسی برای دوره های تحقیقاتی
 9. گواهی مالی (سپرده و حقوق) کسی که قصد حمایت مالی تحصیل شما را دارد

مکان های مجاز جهت تحصیل در انگلستان

همانطور که گفته شد، کسانی که ویزای ویزیت انگلستان را دریافت می کنند اجازه تحصیل در دانشگاه را ندارند. علاقمندان به تحصیل در دوره های مختلف آموزشی در کشور انگلستان باید یک موسسه معتبر پیدا کنند. این موسسه باید مورد تایید سفارت کشور انگلستان باشند. به همین منظور لیستی از موسسات معتبر و مورد تایید سفارت انگلستان را در اینجا ارائه کرده ایم.

 • Accreditation Body for Language Services
 • Accreditation Service for International Colleges
 • Accreditation UK
 • Bridge Schools Inspectorate
 • British Accreditation Council
 • (Education and Training Inspectorate (in Northern Ireland
 • (Estyn (in Wales
 • Higher Education Funding Council for England
 • (HM Inspectorate of Education (in Scotland
 • Independent Schools Inspectorate
 • (Office for Standards in Education (Ofsted
 • Quality Assurance Agency for Higher Education
 • Schools Inspection Service

ثبت درخواست ویزای ویزیت انگلستان

کسانی که قصد درخواست ویزای دارند، باید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. برای ثبت نهایی ویزا باید اثر انگشت خود را در سفارت ثبت کنید. ثبت اثر انگشت یک روال همیشگی برای صدور اولین ویزای هر یک از کشورهای اروپایی است. همانطور که گفته شد، درخواست ویزای ویزیت انگلستان باید 3 ماه قبل از سفر به این کشور ثبت شود. در شرایط طبیعی در حدود 3 هفته برای صدور ویزا زمان لازم خواهید داشت. با این وجود در صورتی که میزان درخواست ها بالا باشد، بازه زمانی صدور ویزا بیشتر خواهد بود.

مدت اقامت در انگلستان

ویزای ویزیت یک ویزای موقتی در کشور انگلستان است و قابلیت تمدید نخواهد داشت. این در حالی است که ویزای تحصیلی در کشور انگلستان قابلیت تمدید خواهد داشت. تنها افرادی می توانند از این ویزا استفاده کنند که حداقل 16 سال کامل از عمرشان گذشته باشد. افرادی که قصد دارند برای یک دوره کوتاه مدت در انگلستان تحصیل کنند می توانند برای 6 ماه در انگلستان بمانند، همچنین افرادی که قصد دارند در دوره های بلند مدت آموزشی شرکت کنند می توانند 11 ماه در انگلستان بمانند. این نوع ویزا برای اقامت کوتاه مدت است که در صورت قصد اقامت بلند مدت بهتر است که برای ویزای بلند اقدام نمایید. زیرا با این ویزا اجازه کار و تحصیل را نخواهید داشت. ویزاهای اقامت بلند مدت معمولا از طرق تحصیلی یا کاری و یا سرمایه گذاری به دست می آیند.

دلیل استفاده از ویزای ویزیت انگلستان

همانطور که گفته شد، یکی از راه های دریافت این ویزا، شرکت در دوره های زبان آموزی در انگلستان است. علاقمندان به تحصیل در کشور انگلستان می توانند از این فرصت مناسب استفاده کنند. دانشجویان همچنین می توانند از امکان تحصیل در کالج های انگلیس نیز بهرمند شوند، همچنین علاقمندان به کار در انگلستان، می توانند با شرکت در این دوره ها توانایی های خود را افزایش دهند. بنابراین دریافت این ویزا، یک فرصت بسیار مناسب را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تحصیل در انگلستان

کشور انگلستان دوره های آموزشی فراوانی را در طول سال برگزار می کند. این دوره ها می تواند در توسعه توانایی های فردی هر فرد نقش بسزایی ایفا کند، همچنین مدارک این دوره های آموزشی در سراسر قاره اروپا از اعتبار قانونی برخوردار است. این دوره های آموزشی همچنین می توانند شرایط تحصیل و کار شما در کشور انگلستان را نیز تسهیل بخشند. ویزای ویزیت انگلستان برای حداکثر 11 ماه صادر می شود و به هیچ عنوان قابلیت تمدید را ندارد. حتی اگر پذیرش تحصیلی یا شغلی دریافت کنید، برای انجام امور سفارتی باید از انگلستان خارج شوید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند